Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Dzīvoju viena ar trīs bērniem, jaunākajai meitiņai 8 mēneši, vecākajai 6 gadiņi. Šo iesniegumu rakstu saistībā ar grozījumiem, kas it kā paredz jaunajām ģimenēm labvēlīgas izmaiņas nodevu apmērā saistībā ar īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā.

Ministru kabineta 2015. gada 3. novembra noteikumi Nr. 626 “Grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 27. oktobra noteikumos Nr. 1250 "Noteikumi par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā" paredz samazinātu valsts nodevu par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā.

Tām ģimenēm, kas iegādājas pirmo mājokli valsts atbalsta programmas ietvaros, piešķirot valsts galvojumus, valsts nodeva par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā turpmāk būs maksājama 0,5% (līdzšinējo 2%) apmērā no nekustamā īpašuma vērtības. Tāpat jaunajām ģimenēm ir paredzēts arī atbrīvojums no valsts nodevas par ķīlas tiesību jeb hipotēkas nostiprināšanu zemesgrāmatā.

Tā kā vēlējos iegādāties mājokli, bet pašai līdzekļu nebija, radi man aizdeva naudu dzīvokļa iegādei. Ņemot vērā šos grozījumus, kas paredz jaunajām ģimenēm labvēlīgas izmaiņas nodevu apmērā saistībā ar īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā, sapratu, ka man būs nodokļa atlaide un 2% vietā nodoklis tiks aprēķināts kā 0,5%.

Taču, sazinoties ar zemesgrāmatu konstatēju, ka atlaide ir tikai tām daudzbērnu ģimenēm, kuras ņem kredītu Altum, bet tām ģimenēm, kurām nav iespēju saņemt kredītu (man nav darba un audzinu trīs bērnus) un kurām banka atsaka dot kredītus, kā arī trūcīgajiem vai tiem, kuri naudu aizņēmušies citur, izņemot Altum, atlaide nepienākas.

Uzskatu ka šāda norma privileģētā kārtā nostāda Altum un tos, kuri ir aizņemties spējīgi Altum ieskatā, līdz ar to tiek lobēts Altum un diskriminētas tās daudzbērnu ģimenes kas ir trūcīgas vai naudu aizņēmušās citur, kā arī tās ģimenes, kas cītīgi krājušas naudu dzīvokļa iegādei.

Ņemot vērā augstākminēto, lūdzu izvērtēt vai Ministru kabineta 2015. gada 3. novembra noteikumi Nr. 626 “Grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 27. oktobra noteikumos Nr. 1250 "Noteikumi par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā”” pašreizējā to redakcijā ir atbilstoši cilvēktiesībām un vai tie nav diskriminējoši attiecībā pret citām daudzbērnu ģimenēm, kuras nav ņēmušas aizdevumu Altum.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

12

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

Foto7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems izbijušais, bet joprojām slavu un uzmanību alkstošais “žurnālists” un vienlaikus politiķis Ansis Pūpols. Cilvēks, kurš kopš aiziešanas no svētdienas vakaru raidījumiem naudu pelna ar pasūtītām filmām, bet paralēli kandidējis arī vēlēšanās un nu arī ticis pie ilgi kārotā deputāta krēsla labi apmaksātajā EP kā Nacionālās apvienības kandidāts.
Lasīt visu...