Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

26. novembrī uz ikgadējo vēsturnieku sēdi labi zināmā agresīvā staļinista Aleksandra Čubarjana vadībā bija ieradusies divpadsmit Krievijas vēsturnieku un arhīvistu delegācija.

Abu delegāciju vadītāji bija arī uz sarunu par vēstures mācīšanu pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa, asistējot arī ārlietu padomniekam M.Kramam.

Vērtējot tikšanos, abi delegāciju vadītāji, kā A.Čubarjans, tā A.Zunda uzsvēra, ka tās notikušas konstruktīvi.

Izvairoties atzīt okupācijas faktu, A.Čubarjans uzsver: „Bībele māca; nedari ļaunu. Vēsturniekam jādarbojas pēc tā paša principa”. (Laikam tāpēc arī delegācijas pārstāvju skaits izvēlēts atbilstošs Bībeles apustuļiem.)

Apustuļu nolemtais, ar mūsu prezidentu saskaņotais vēstures mācīšanas virziens nebija ilgi jāgaida.

13. decembra Latvijas Avīzē lasu rakstu „Rosina sērot bez karoga”. Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Veiko Spolītis deklarē augšminēto vēsturnieku ar prezidentu saskaņoto nostāju, „kā lietot karogu un kā just lepnumu par valsti”.

Iesākumam: „Nevienā no komunistiskā genocīda upuru atceres dienām (..) karoga pacelšana nebūtu obligāta.” Tātad par to aizmirstiet. (Plus Latvijas vēsturi skolās mācīt aizliegts.)

Vienīgi Represēto apvienības priekšsēdētājs Gunārs Resnais, ar kuru neviens šo jautājumu nav pārrunājis, iedrošinās par to vismaz lepnumu neizjust.

Visas komunistiskā genocīda dienas radās pēc un no Latvijas okupācijas. Valsts iznīcināšana, tautas genocīds uz pusgadsimtu ar visām sekām, kuras arī pēc 20 gadiem turpina padziļināties, bija divdesmitā gadsimta lielākā traģēdija. To aizmirst un neatzīmēt ir noziegums.

Bet vēsturnieku turpmākie plāni: par okupāciju nerunāsim, 14. jūnijā to neatcerēsimies, sēru karogus likvidēsim, nākošgad sadarbosimies pētījumos tikai par Pirmo pasaules karu!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...