Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars pastāstīja “Neatkarīgajai”, kāpēc tikai ar novēlošanos un atrunām būs iespējams izpildīt jau pagājušajā gadā izteikto solījumu samazināt uz pusi valsts uzņēmumu “Augstsprieguma tīkls” (AST) un “Sadales tīkls” (ST) pieprasīto tarifu palielinājumu.

Būtiski, ka šis “palielinājuma samazinājums” būs spēkā tikai līdz šī gada 31. decembrim. Pēc tam enerģijas tirgus gan jau sakārtošoties, teica R. Čudars. Savukārt labā ziņa mazajiem elektrības ražotājiem - tarifs, kas tiek piemērots par elektrības nodošanu tīklā, vispār netiks paaugstināts.

Kārtējais datums lēmuma pieņemšanai

Pienākusi kārtējā nedēļa ar Krišjāņa Kariņa valdības sēdi un kārtējiem solījumiem tajā izskatīt AST un ST tarifu projektus. Līdz valdības līmenim tie nonākuši līdz ar atklāsmi, ka tomēr nebūtu labi tarifus caurmērā divkāršot, bet konkrētās pozīcijās arī pieckāršot un desmitkāršot.

“Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ar rezolūciju uzdevis Ekonomikas ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju kā kapitāldaļu turētājām vērtēt iespējas koriģēt AST un ST sagatavotos pakalpojumu tarifu projektus. Kariņš uzsver, ka elektroenerģijas izmaksām ir būtiska ietekme uz tautsaimniecības izaugsmi... Rezolūcijā teikts, ka sagatavotais informatīvais ziņojums ministrijām jāiesniedz izskatīšanai 20. decembra valdības sēdē,” aģentūra LETA pagājušā gada 23. novembrī publicēja Valsts kancelejas sniegto informāciju.

Ministru prezidenta noteiktajā datumā tarifu jautājumu tiešām izskatīja viņa otrā valdība savā pirmajā darba sēdē. Slēgtā režīmā notikušās apspriešanās rezultātus pavēstīt tika uzticēts kopā ar šo valdību radītās Klimata un enerģētikas ministrijas ministram Raimondam Čudaram (“Jaunā Vienotība”). “Šobrīd jau ir skaidrs, ka var tikt panākts kopējais samazinājums apmēram uz pusi salīdzinājumā ar iesniegto tarifa pieaugumu,” LETA citēja ministru 21. decembrī. Esot jāpaciešas tikai līdz nākamā gada 10. janvārim, kad mutiskais solījums pārtapšot valdības lēmumā.

Nākamais gads nu jau krietnu laiciņu ir šis gads. Ir pagājuši 10. janvāris un 17. janvāris bez jautājuma izskatīšanas, bet 24. janvāra sēdes darba kārtībā tas tiešam bija iekļauts. Tā statuss bija izskatīšana sēdes slēgtajā daļā, tāpēc izskatīšanai sagatavotie dokumenti un lēmuma projekts nav pieejami.

Nepieciešama juridiskā ekvilibristika

Daļu no kavēšanās var norakstīt uz procedūru, kurā Ekonomikas ministrija, kas gatavoja jautājuma izskatīšanu 20. decembrī, nodeva sagatavotos materiālus kopš 1. janvāra oficiālu adresi ieguvušajai Klimata un enerģētikas ministrijai. Tomēr daudz būtiskāks iemesls ir grūtības pārvērst 20. vai 21. decembra solījumus saistošos dokumentos un lēmumos. Nākas kaut daļēji pārlikt tarifu pieaugumu no AST un ST klientiem uz šiem pašiem klientiem kā nodokļu maksātājiem un - galvenais - paļauties uz elektrības cenas pazemināšanos no 280-300 līdz 160 eiro par megavatstundu.

Taču valdībai ir maz iespēju ietekmēt NordPool biržas spekulantus un valsts uzņēmumu birokrātiju, kas no tarifiem baro vispirms pati sevi ar daudz lielākām algām nekā ministriem. Ko nu valdība tomēr uzskata par iespējamu, to “Neatkarīgajai” atklāja R. Čudars.

„Piekrītu, ka mēs valdībā vienmēr varētu darboties atklātāk un ātrāk,” teica R. Čudars. „Bet tarifiem jāstājas spēkā 2023. gada 1. jūlijā, tātad pēc pieciem mēnešiem. Ir bijusi pilnvērtīga diskusija par veidu, kā vislabāk ietekmēt un koriģēt situāciju, kas izriet no tarifu bezprecedenta kāpuma. Tas savukārt primāri saistīts ar elektroenerģijas cenu kāpumu.” Risinājums ir rasts piedāvājuma veidā valdībai, un to plānots izskatīts Ministru kabineta sēdē 24. janvārī.

Piedāvājumā ir divas daļas. Viena attiecas uz tā saucamo “regulatīvo rēķinu”. Ar tādu grāmatvedības jēdzienu tiek apzīmēta iepriekšējos gados neiegūtās peļņas norakstīšana. Tas ļautu samazināt tarifus turpmākajiem periodiem. Otrs veids ir subsīdija, lai tarifu pieaugums nebūtu tik drastisks un neatstātu graujošu ietekmi uz tautsaimniecības konkurētspēju un mazākā mērā arī uz mājsaimniecībām.

Tarifi gan ir mazākā daļa gala rēķinos par elektrību, bet atsevišķiem uzņēmumiem un darbības veidiem tie var būt izšķiroši uzņēmumu pastāvēšanai vai nepastāvēšanai. Kopumā tarifu pieaugumam jābūt uz pusi mazākam nekā pagājušā gada novembrī iesniegtajos projektos. Tas tāpat būtu pieaugums, ņemot vērā objektīvos apstākļus ar elektroenerģijas cenu celšanos, bet tas ļautu saglabāt konkurētspēju. Mēs runājam, protams, par terminētiem pasākumiem no 1. jūlija līdz 31. decembrim.”

Citiem vārdiem sakot, pagājušā gada novembrī pieteiktie ārkārtīgi augstie tarifi stāsies spēkā nevis šī gada jūlijā, bet nākamā gada janvārī.

„Tas ir jautājums par elektrības tirgus attīstību šī gada garumā un par uzņēmumu spēju nopirkt elektrību lētāk. Novembra tarifs tika rēķināts, ņemot vērā elektrības cenu 280-300 eiro par megavatstundu. Ja paliekam pie šādas cenas, tā noteiktu veidotu lielāko daļu no tarifu pieauguma abos uzņēmumos. Tad sanāk, tas kas sanāk, - vismaz naudas izteiksmē. Vienmēr gan jāskatās tarifu struktūra. Mums ir vairāk nekā 10 dažādu tarifu.”

Te runa vairs nav vairs par tarifiem, pēc kuriem AST un ST nauda jāsaņem, bet par tarifiem, pēc kuriem AST un ST klientiem nauda jāmaksā.

„Jā, par pieslēguma veidiem un elektrības piegāžu apjomiem, atkarībā no kuriem mainās tarifu veidi. Ja gribam tos salīdzināt, tad parasti tas ir visai grūti izdarāms, jo mājsaimniecības un uzņēmumi atrodas dažādās situācijās pēc elektrības patēriņa apjomiem. Bet ir viena situācija, ar kuru jārēķinās - ar pieslēgumiem, kuros jaudu neizmanto līdz galam. Ziemā, visticamāk, neizmanto nemaz, bet tā var būt ēka ar triju fāžu un 32 ampēru pieslēgumu. ST visu laiku ir jātērē līdzekļi šādu pieslēgumu uzturēšanai. Un šādu ēku ir daudz, tās nav 20 ēkas ar neparasti zemu elektrības patēriņu, bet 20% no visām ēkām Latvijā. Tas ir viens no nepatīkamajiem jautājumiem, kā optimizēt pieslēguma veidu.

Viena laba ziņa attiecībā pret novembra projektu ir par to tarifu, kas tiek piemērots par elektrības nodošanu tīklā. Tas saistīts ar jaudas pieauguma nepieciešamību. Mums ir jāveicina elektrības ražošana. Novembra projektā bija paredzēts šādus tarifus pieckāršot, bet vietējās ražošanas attīstīšanas dēļ tos nepalielināsim ne šogad, ne turpmāk.”

Un kam tad jūs uzkrāmēsiet tos maksājumus, kurus ST gribēja dabūt no vieniem, bet tagad dabūs no citiem?

„Mēs, protams, visi esam ieinteresēti, lai izmaksas atbilstu tirgus situācijai un būtu samaksājamas gan no mājsaimniecību, gan no uzņēmumu iespējām. Tik tiešām, mēs runājam par krīzi, kurā AST un ST sarēķināja savus izdevumus, kādi tiem bijuši un kādi, viņuprāt, vēl būs, un tiešā veidā pārlika tos uz patērētājiem. Tanī pat laikā mums ir pietiekami droša prognoze par elektrības cenu pazemināšanos.”

Pāris dienas veca ir ziņa par ST gaidāmajiem izdevumiem: ST meklē vēl vienu valdes locekli ar algu 9600 eiro mēnesī. Tāda nauda par atrašanos faktiski valsts iestādē, ja jau valsts tai šā gada vidū sāks maksāt pabalstu.

„Mēs runājam par lēmumiem, kas neattiecas uz vienu mēnešalgu vienai personai. Valsts kapitālsabiedrību darbība ir jau iepriekš definēta, ietverot arī atalgojuma līmeņus. Sistēmai, kas tika radīta pēc OECD* ieteikumiem, būtu jāveicina, lai par valdes locekļiem kļūst cilvēki ar zināšanām, pieredzi un reputāciju, un kuri pārvalda uzņēmumu pēc labākās sirdsapziņas. Tas ir uzdevums, kas saistīts gan ar atalgojumu, gan ar atlases procedūrām. Tās ir nodefinētas, bet nav ideālas, lai atrastu augsta līmeņa vadītājus.”

Kas tas ir par līmeni un kam tas vajadzīgs valsts pilnībā nodrošinātā iestādē, kurai ar tirgu vai biznesu nav nekāda sakara?

„Vai jūs uzskatāt, ka tādam uzņēmumam vispār nav vajadzīgs vadītājs?”

Nē, neuzskatu. Bet pilnīgi pietiktu, ja par tāda uzņēmuma jeb drīzāk valsts finansētas iestādes vadīšanu tikai vienam cilvēkam maksātu tikpat, cik jums**.

„Tā varētu būt, ka valsts uzņēmumu pārvaldīšana joprojām jāpilnveido. Kad notika OECD rekomendāciju ieviešana, radās pārliecība, ka esam nonākuši uz pareizā ceļa. Jāskatās, cik tālu mēs pa šo ceļu esam aizgājuši, vai neesam apstājušies un uz kurieni iet tālāk.”

*Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija, angļu valodā Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD. Latvija kļuva par OECD 35. dalībvalsti 2016. gada 1. jūlijā.

**Kamēr R. Čudars vēl tikai pelna savu pirmo ministra algu, priekšstatam par atalgojuma līmeni vissvarīgākajos amatos rada Ministru prezidenta atskaite Valsts ieņēmumu dienestam, ka Valsts kanceleja viņam 2021. gadā izmaksājusi 77 869,50 eiro jeb 6,5 tūkstošus eiro mēnesī. “Sadales tīkls” izsludinājis konkursu uz valdes locekļa vietu, kurā pilnvaru termiņš beigsies valdes loceklim un vienlaicīgi attīstības direktoram Jānim Kirkovaldam. Bet šis it kā izputēšanas priekšā esošā uzņēmuma darbinieks nebūt nedzīvo bada maizē ar 9,6 tūkstošiem eiro mēnesī. Par 2021. gadu viņš deklarējis 141 787,34 eiro jeb 11,8 tūkstošus eiro mēnesī.

Red.piez. Nekādu galīgo lēmumu Krišjāņa Kariņa Ministru kabinets otrdien nepieņēma, - valdība lēma tikai par konceptuālu atbalstu tarifu aprēķināšanai.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...