Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena augs dubultā. Aicinu valdību nekavējoties iedziļināties lauksaimniecības problēmās un lemt par reāliem atbalsta pasākumiem.

Šobrīd nav jautājuma par pārtikas pietiekamību veikalu plauktos, bet par cilvēku iespējām to iegādāties. Man ir bažas, ka rudenī veikalu plaukti būs pilni, bet daudzu ģimeņu virtuvēs - tukši. Jā, lai cik skarbi tas neskanētu, uzskatu, ka Latvijai draud bada gads. Tāpēc jau šobrīd ir jābūt reāliem risinājumiem, kā atbalstīt maznodrošinātos un cilvēkus, kuri nonāks izdzīvošanas problēmās - bezdarba gadījumā vai, nespējot veikt ikmēneša obligātos maksājumus.

Valdība nav spērusi reālus soļus, lai šīs drūmās prognozes mazinātu. Piemēram, ir vēlreiz jāizvērtē, cik prioritārs pašlaik ir lielāks biodegvielas piejaukums dīzeļdegvielai, jo degvielas cenas pieaugums automātiski nozīmē cenu kāpumu pārtikai.

Manuprāt, mēs dodamies nepareizā virzienā. Ir dzirdētas atsevišķas diskusijas par nepieciešamību saražot lielāku pārtikas daudzumu, lai ar pārtiku nodrošinātu Āfriku un citas valstis. Domāju, ka mums jādomā par to, lai spētu vietējā tirgū noturēt maksimāli pieejamas pārtikas cenas. Ja to nodrošināt nespēsim, vienīgā izeja būs minimālās algas un pensiju strauja kāpināšana, lai iedzīvotāji spētu izdzīvot. Taču ar to nepietiks, jo pārtikas cenas un ikdienas obligātie maksājumi būs lielāki.

Šodien vairāk nekā jebkad ir nepieciešama valdības ieinteresēta iedziļināšanās lauksaimniecības nozares problēmās un atbalsts. Atgādinu, ka viennozīmīgi jāpārskata Latvijas izstrādātais lauksaimniecības stratēģiskais plāns 2023.-2027. gadam un jāatceļ prasība atstāt zemi papuvē, jo papuvē neko neražo. Tāpat nedrīkst piespiest saimniecībām, kurās nav dzīvnieki, vienkārši uzturēt pļavas un bezjēdzīgi tās pļaut.

Tajā pašā laikā valdība nedrīkst piekāpties un atcelt Eiropas Savienības Zaļā kursa prasības, kas nodrošina tīru apkārtējo vidi un nekaitīgu un kvalitatīvu pārtiku Latvijas iedzīvotājiem. Šobrīd lauksaimniekiem primārais fokuss un resursi jānovirza uz pārtikas ražošanu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko zināja kolaboratori?

FotoTautas sēru un nodevības nedēļa pagājusi, un tagad jāturpina rūpēties par nākotni. Valsts prezidents, uzrunājot Saeimas deputātus, uzsvēra valsts drošību un izturētspēju kā noteicošās prioritātes. Diemžēl pirms 82 gadiem Latvijas vadība atdeva Latvijas valsti ne tikai bez kāda protesta, bet pat sludinot, ka ienākošā okupantu armija ir Latvijai draudzīga.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mūsu lidostā atkal skan agresora valoda?

FotoBiju nepatīkami pārsteigta, šodien Rīgas lidostā dzirdot paziņojumus par lidojumiem, piemēram, uz Frankfurti, Briseli, Londonu un citiem galamērķiem trijās valodās - latviešu, angļu un arī krievu (!) valodā.
Lasīt visu...

15

Tik viena doma prātā man... un tā ir par Lembergu

FotoŠī gada 9. jūnijā Delfos tika publicēts mans raksts ar retorisku virsrakstu "Vai redzams Ventspils kleptokrātijas gals?". Reaģējot uz to, Aivars Lembergs ir publicējis pārsteidzoši viegli atspēkojamu, pat pašiznīcinošu pretrakstu ""Fake" ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim".
Lasīt visu...

21

„Fake” ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim

FotoŠī gada 9.jūnijā portālā Delfi.lv publicēts Ģirta Valda Kristovska - Ventspils domes deputāta no valdības partijas „Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.
Lasīt visu...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...