Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Alkatība ir bīstama

Linards Hartmanis
12.02.2021.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Apbrīnojami, cik straujos tempos cilvēki pazaudē gan intuīciju, gan piesardzību, ja ilgstoši dzīvojuši itin piesmakušajā Rietumu aurā, kur zinātne ir Dievs, visatļautība vienlīdzināta ar cilvēktiesībām un acīmredzama propaganda ar lielu kalnu naudas ir kompetence.

Lai gan vēsturē netrūkst gadījumu, kad alkatība prasa lielus upurus, – netrūkst aklo un nedzirdīgo, kuriem patīk kā ziņu iebiedētiem pionieriem nekavējoties līdz ar pirmajām piesardzības pazīmēm piesaukt „sazvērestības”.

Apbrīnojami, cik grūti ir nesaprast ASV farmācijas rūpniecības finansiālo kapacitāti spēt ietekmēt politiskos lēmumus sev par labu, un nav jau tā, ka pirmajā vietā lēmumos vairs figurētu cilvēku imunitāte, drīzāk akciju cenas un peļņa. Steigšus tiek nokārtota juridiskā imunitāte „ja nu kas”, un arī tas notiek ar aprēķinu, ka, ja gadījumā ilgākā termiņā cilvēki atdod galus vai saslimst ar kādu no tā lēruma slimību, kuras rodas no proteīnu defektiem, tad varēsi sūdzēties, cik uziet, bez iespējām saņemt kompensācijas.

Apbrīnojami, ka ar tik daudziem faktoriem, kuri grandiozi palielina kļūdu iespējamību, pēkšņi baiļu un apnicīgo, psihi traumējošo ierobežojumu iespaidā cilvēki būtu gatavi kaut benzīnu dzert, ja tik pasaka, ka tad viss ātrāk beigsies.

Nupat dažs labs uzņēmums atstāja konkursu uz vakcīnām Indijā, jo Indija pieprasa pati savas klīniskās izpētes, nevis paļaujas uz steidzamu un ātru apstiprināšanu, jo ASV un Vācijā viss esot OK. (Fake ziņu un folijcepuru sazvērestība, kuru izlasīju Reuters.)

Kā jau savulaik tiku senākā rakstā minējis, ka pašsaprotamas lietas nav gluži zīme, ka viss būtu labi – tā vieni savulaik lauza sprandas un avarēja ar pašsaprotami kvalitatīviem auto, jo gaisa spilveni paši par sevi aktivizējās, – atšķirība ir tāda, ka autoražotājs par savām kļūdām atbild, bet farmācijas gigants ne.

Arī atbildīgas veselības iestādes vadīšana un konkrētu uzņēmumu lobēšana vienlaikus, kas nav nekāds dižs noslēpums iestādēs, kuras visu apstiprina, vairāk atgādina mārketinga direktora, nevis mediķa profesiju. Un pagaidām tas ir visnotaļ kritiski, ka satiekas astronomiskas peļņas iespējas un sabiedriskās veselības jautājums – tieši secen valstīm ejošā funkcionējošā ekonomika ir par pamatu steigai, konkurence pārdot vairāk vakcīnu liek ietekmēt virkni amatpersonu, sabiedrisko viedokļu, tāda kombinācija ir ļoti toksiska un prasa elementāru piesardzību. Vienlaikus alternatīvu efektivitāte ar plašu devu propagandas tiek norakta, kas atkal liek domāt, ka viss tik grozās ap naudu, nevis ātrāku imunizēšanu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai Latvijas Basketbola savienība ir „iPhone” reklāmas kampaņas sastāvdaļa?

FotoLatvijas Basketbola savienība ir nākusi klajā ar iniciatīvu bērniem un jauniešiem "Elite izaicina LJBL" - https://basket.lv/ljbl/aicinam-piedalities-izaicinajuma-elite-izaicina-ljbl. Protams, ka jebkāda veida aktivitātes, kas aicina bērnus un jauniešus iesaistīties sportiskās aktivitātēs, raisot sacensību garu, būtu tikai atbalstāmas, bet konkrētajā gadījumā izskatās, ka attiecīgās aktivitātes galvenais mērķis ir popularizēt jaunāko iPhone modeļu lietošanu bērnu un jauniešu vidū.
Lasīt visu...

21

Gabrāna asmens jeb Hermaņa analīze bez lieku būtību ieviešanas

FotoIespējams, ka pats skandalozākais darbs mūsu Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā ir Ginta Gabrāna 1995. gadā radītā konceptuālā instalācija “Nazis, ar ko sev sagraizīt dirsu”. Darbs nepavisam nav sarežģīts – to veido ar audeklu pārvilkts galds, uz kura novietots neglīts pašdarināts, toties ļoti ass nazis, kas ar smagu ķēdi piestiprināts zem galda. Blakus pie sienas – aptuveni graizāmās ķermeņa daļas augstumā piestiprināts ovāls spogulis. Jā, un vēl arī uz galda pārvalka uzkrāsots darba nosaukums, kas vienlaikus ir arī naža funkcijas apraksts.
Lasīt visu...

21

Politkorektuma terors: „Facebook” cenzoru izdzēstais viedoklis

FotoPēdējo dienu jandāliņš sakarā ar manis publiskotajiem Jaunā Rīgas teātra uzvedības noteikumiem ir radījis kaudzi interpretāciju šim tekstam. Daudzi prasa, lai es tos komentētu un paskaidrotu sīkāk. Te būs:
Lasīt visu...

12

Politkorektums, jeb kur palicis mans "revolveris"?

FotoVisticamāk, to izgudroja mūsu senči laikos, kad visi vēl dzīvojām ciltīs. Ar vienu mērķi - lai mēs viens otru nenogalinātu tikai tāpēc, ka neprotam savaldīt savu muti un/vai savas emocijas. Ziedu laikus politkorektums (jeb, vienkārši sakot, labas manieres) piedzīvoja mežonīgajos Rietumos, kur katram pie sāniem bija revolveris, ar kuru aizstāvēt savu pašcieņu, tiesības un citas būtiskas vērtības. No kurienes radusies pārspīlētā amerikāņu pieklājība, viss šis "labdien, ser; ko vēlaties, ser; vai viss kārtībā, ser?" un smaids līdz ausīm? Varbūt liela daļa atbildes ir tajā, ka par nevērību, nemaz nerunājot par tīšu rupjību, pret nepazīstamu džentlmeni varēja mierīgi dabūt lodi starp acīm?
Lasīt visu...

12

Bet Levits lai paliek savā vietā

FotoMan gluži tāpat kā lielai daļai cilvēku negribas par to domāt katru dienu. Tik vien, kā pusdienlaikā palūkoties internetā – cik aplipināto bijis iepriekšējā dienā. Un vēl tas neizrunājamais vārds “kumulatīvais”, proti, procentuālais saslimstības rādītājs.
Lasīt visu...

21

Par bargākiem sodiem par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem

FotoŠorīt Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē kā 1.darba kārtības jautājums tiks skatīts kolektīvais iesniegums “Bargāki sodi par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem”.
Lasīt visu...

21

Cirks un izsmiekls par iedzīvotājiem Garkalnes domē

FotoGarkalnes novada domē notiekošās darbības ir uztveramas kā smiešanās par iedzīvotājiem, Valsts kontroli un VARAM jeb citiem vārdiem – notiekošais ir politisks cirks.
Lasīt visu...

21

Zāļu valsts aģentūras skaidrojums – atbilde uz „Re:Baltica” vienpusēju rakstu

FotoZāļu valsts aģentūra (ZVA) vērš uzmanību, ka Re:Baltica 2. martā publicētā rakstā žurnāliste Sanita Jemberga iekļāvusi vienpusēju viedokli, nav ņēmusi vērā ZVA sniegto informāciju un rakstā atspoguļo tikai šodien zināmo un pēc reģistrācijas pieejamo informāciju, nevis ņem vērā tobrīd, pērnā gada novembrī, pieejamo informāciju par Pfizer vakcīnu. Tādēļ Zāļu valsts aģentūra publicē atbildi uz minētajā Re:Baltica rakstā pausto.
Lasīt visu...