Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kāda noklausīta saruna kāda slavena cilvēka bērēs. 

Šis arī gāja pie Aizsilnieces (pamājot uz aizgājēju) ar homeopātiju ņemties? 

It kā jā. Viņa ārstējot ar pārliecību, ja vajag, pa telefonu un ar homeopātiskiem zirnīšiem. Ne viens vien nominēts un nenominēts premjers pie viņas mēģinājis veselību sagandēt. 

- Bail pat iedomāties, kādus tie politiķi lēmumus pieņem, ja normāliem ārstiem neuzticas. Ticēt buršanai pie Ozīrisa kafejnīcas galdiņa... Izklausās pēc šarlatānisma... 

- Pagājušā gadā iznāca kāda literāta Indriķa Latvieša romāns NĀVE, kur bija tikai viens pozitīvais varonis – bijušais ģenerālprokurors Mīzītis. Savukārt pēc kāda mēneša Jānis Maizītis miris no kādas kaites, kas it kā nemaz neesot bijusi mirstamā kaite. Slimnīcā nonāca novēloti. Dzirdēts, ka mēģinājis ārstēties ar homeopātiju pie tās pašas dakterītes. Bet vai tā ir taisnība? Kas to vairs zinās. 

- Izklausās pēc Aizsaulnieces...

Kas tad ir šī Aizsilniece, kas, kā dzirdams ārstu aprindās, nemaz tik viennozīmīgi cienīta nav? Tikpat neviennozīmīgi kā pašas homeopātijas metodes, kas nav tikai un vienīgi raganiskas vai sliktas, tomēr ārsta veselais saprāts nedrīkst ignorēt medicīnu un riskēt ar pacientu dzīvību ar sentēvu dzīvesziņu un dzīvesneziņu.

Turpmākā sadaļa noklausīta Stradiņu slimnīcas gaitenī.  

Ir dzirdēts, ka Ilzes Aizsilnieces pacients bija arī populārais žurnālists un pasniedzējs, kurš bija viens no pirmajiem COVID 19 upuriem (līdzīgi kā vēstī konspirologi, arī citās valstīs pandēmijas sākumā mira arī žurnālisti). Iespējams, arī viņam diemžēl homeopātiskie zirnīši nepalīdzēja. Stradiņu slimnīcā ārstējās arī vairāki Aizsilnieces pacienti, kas bija atrunāti no vakcinācijas. 

Viņas vadības metožu un pārliecības dēļ Ārstu biedrība (LĀB) ir sašķēlusies, nestrādā ārstu goda interesēs. Vairāk runā par savu uzvārdu un ieņem visai spēcīgu pretdarbību modernajai medicīnai, tāpēc jaunie ārsti turas atstatus. Piemēram, TV3 stāstīja, ka ietekmīgajā Ārstu biedrībā ir samilzušas nesaskaņas, piebilstot, ka LĀB nav parasta nevalstiska organizācija. Tai vēsturiski ir liela sociāli politiska ietekme, tai skaitā attiecībā uz regulējuma izmaiņām nozarē, kā arī būtisks valsts deleģēts uzdevums – ārstu sertificēšana. 

Ja ieskatās Ilzes Aizsilnieces Feisbuka profilā, tad pinned post (galvenais posts) ir krieviski rakstīts teksts par to, ka, ja temperatūra nepārsniedz 38,8°C, samazināt to nevajag. Un ko darīt, ja tos visus pesteļus izlasa cilvēks, kam temperatūra vispār reti kad ir paaugstināta? Un vēl, ja paskatās, cik daudz racionālu cilvēku šo postu ir ielaikojuši un šērējuši... Ja ieskatās viņas postos dziļāk, var just gan skepsi pret COVID19 ārstēšanu, gan arī dažādus ārpasaulīgus brīnumus.

Vai vajag un ir vērts saturēt kopā ārstu cilti ar pesteļiem un maģiju, lai ārsti spriež paši. Viņi tomēr ir visizglītotākie cilvēki, kas galvenokārt rūpējas par to, lai kapā mēs nonāktu iespējami vēlāk.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...