Ar publikācijām par koruptīvo sistēmu VID tiek mērķtiecīgi un koordinēti grauta sabiedrības uzticība Latvijas valsts pārvaldei!
Ieva Jaunzeme, VID ģenerāldirektore10.03.2023.
Komentāri (0)
8.martā Neatkarīgajā Rīta Avīzē ir publicēta intervija ar Gitu Plaudi, kas līdz 2019. gadam bija Valsts ieņēmumu dienesta darbiniece. Intervijā pausti klaji nepatiesi apgalvojumi, kas veidoti, lai grautu sabiedrības uzticību Valsts ieņēmumu dienestam un Latvijas valsts pārvaldei kopumā.
Šodien, 8.martā, Neatkarīgajā Rīta Avīzē ir publicēta intervija ar Gitu Plaudi, kas līdz 2019. gadam bija Valsts ieņēmumu dienesta darbiniece. Intervijā pausti klaji nepatiesi apgalvojumi, kas veidoti, lai grautu sabiedrības uzticību Valsts ieņēmumu dienestam un Latvijas valsts pārvaldei kopumā.
Ņemot vērā vairākus pēdējā laikā par VID un citu tiesībsargājošo iestāžu darbu publiskā vidē izplatītos nepatiesos paziņojumus, kas varētu būt izplatīti mērķtiecīgi un koordinēti, VID izvērtēs iespējas tiesiskā ceļā aizstāvēt valsts intereses un iedzīvotāju tiesības saņemt patiesu informāciju.
Tomēr jau pašlaik ir svarīgi uzsvērt un apliecināt, ka godīgs darbs un atklāta, caurskatāma korupcijas apkarošanas politika ir Valsts ieņēmumu dienesta prioritārs pienākums.
Tā izpildei kopš 2019. gada VID ir izveidota Iekšējās drošības pārvalde, kas ikdienā strādā ciešā sadarbībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju un citām tiesībsargājošām institūcijām. Ja pirms tam, 2018. gadā, par korupcijas gadījumiem VID tika ierosināti 8 kriminālprocesi, tad VID Iekšējās drošības pārvaldes darba rezultātā 2019. gadā tie bija 23, 2020. gadā - 29, un 2021. gadā - 22, bet 2022. gadā - 16 kriminālprocesi.
Šādu rezultātu pamatā ir trīs elementi - rīcībspējīga un pilnvarām apveltīta Iekšējās drošības pārvalde, vērtību sistēmas iedzīvināšana, lai katram VID darbiniekam būtu skaidrs, ka koruptīvas darbības nav savienojamas ar darbu VID, un iekšējo procesu pārskatīšana un sakārtošana, lai nodrošinātu augstas kvalitātes pakalpojumu sniegšanu (VID sniedz vairāk nekā 200 pakalpojumus. To sniegšanas standartus nosaka gan iekšējie, gan ārējie normatīvie akti), vienlaicīgi mazinot un novēršot korupcijas riskus.