Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju nepārdomāta rīcība un atsevišķu valsts amatpersonu aizvainojuši izteikumi izraisījuši Latvijas sabiedrībā pastiprinātu spriedzi, kādu mūsu valstī nav nācies piedzīvot pēdējo gadu desmitu laikā.

Vēl pavisam nesen valdošās koalīcijas pārstāvji runāja par nepieciešamību veidot Latvijā vienotu politisko nāciju. Bet tagad viņi ir panākuši, ka sabiedrības sašķeltība pēc nacionālās pazīmes sasniegusi satraucošu pakāpi. Latvijas krievus nesodīti var apsaukāt par okupantiem, piedraudēt ar izsūtīšanu no Latvijas, ar “žogu, sargtorņiem un vienvirziena biļeti uz Maskavu”.

Ziedu nolikšana pie pieminekļa Uzvaras parkā, pieminot kritušos karā pret nacismu, tiek pielīdzināta dzimtenes nodevībai. Ne ar ko nepamatotus apvainojumus nelojalitātē Latvijas krievvalodīgajiem pilsoņiem velta atsevišķi Saeimas deputāti, ministri, pat Valsts prezidents - amatpersonas, kam pašreizējos apstākļos īpaši vajadzētu apzināties savu atbildību par spriedzes mazināšanu, nevis kāpināšanu.

Atgādinām, ka vairāk nekā 30 procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda. Viņi ir tiesībās vienlīdzīga Latvijas tautas daļa, kurai mūsu valsts Satversme garantē uzskatu, vārda, pulcēšanās un citas brīvības, kā tas pienākas demokrātiskā valstī. Tāpat demokrātiskā valstī nav pieļaujama politisko konkurentu vajāšana un situācija, kad viena pilsoņu daļa piesavinās sev pilnvaras eksaminēt citus pilsoņus lojalitātē pret mūsu kopējo valsti.

Krievijas Federācijas izraisītais karš un iebrukums Ukrainā ir atstājis dziļu iespaidu arī Latvijas sabiedrībā. Mēs esam ar Ukrainu, mēs viennozīmīgi nosodām agresoru. Taču mēs kategoriski iebilstam, ka Latvijas krievvalodīgie pilsoņi tiek personificēti ar šo karu! Ja konstatēti atsevišķi gadījumi par agresijas slavināšanu, tie jāizmeklē un jāsoda individuāli, nevis jāuzliek kolektīva vaina visai Latvijas krievu kopienai.

Mums visiem ir viena valsts - Latvija. Mums visiem tajā jādzīvo kopā, jāstrādā, jāaudzina savi bērni. Mēs esam atbildīgi par to, lai mūsu valsts nekad nepiedzīvotu etniskas sadursmes, lai uzskatu atšķirības tiktu risinātas cieņpilni. Mēs aicinām Latvijas sabiedrību, visus politiskos spēkus, neskatoties uz pirmsvēlēšanu situāciju, meklēt iespējas racionālam dialogam, izvairoties no tīšiem apvainojumiem un konfrontācijas.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko zināja kolaboratori?

FotoTautas sēru un nodevības nedēļa pagājusi, un tagad jāturpina rūpēties par nākotni. Valsts prezidents, uzrunājot Saeimas deputātus, uzsvēra valsts drošību un izturētspēju kā noteicošās prioritātes. Diemžēl pirms 82 gadiem Latvijas vadība atdeva Latvijas valsti ne tikai bez kāda protesta, bet pat sludinot, ka ienākošā okupantu armija ir Latvijai draudzīga.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mūsu lidostā atkal skan agresora valoda?

FotoBiju nepatīkami pārsteigta, šodien Rīgas lidostā dzirdot paziņojumus par lidojumiem, piemēram, uz Frankfurti, Briseli, Londonu un citiem galamērķiem trijās valodās - latviešu, angļu un arī krievu (!) valodā.
Lasīt visu...

15

Tik viena doma prātā man... un tā ir par Lembergu

FotoŠī gada 9. jūnijā Delfos tika publicēts mans raksts ar retorisku virsrakstu "Vai redzams Ventspils kleptokrātijas gals?". Reaģējot uz to, Aivars Lembergs ir publicējis pārsteidzoši viegli atspēkojamu, pat pašiznīcinošu pretrakstu ""Fake" ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim".
Lasīt visu...

21

„Fake” ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim

FotoŠī gada 9.jūnijā portālā Delfi.lv publicēts Ģirta Valda Kristovska - Ventspils domes deputāta no valdības partijas „Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.
Lasīt visu...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...