Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Atklāta vēstule visiem Pilsoniskās savienības biedriem

Andris, Pilsoniskās savienības biedrs
06.04.2011.
Komentāri (46)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī gada 16. aprīlī notiks partijas Pilsoniskā savienība (PS) kongress, kurā lemsim par aktualitātēm, prioritātēm, izskatīsim paveikto un izvirzīsim tālākās darbības mērķus. Lai arī pašlaik uzturos Lielbritānijā, mani un citus ārpus Latvijas dzīvojošos PS biedrus satrauc esošā situāciju, tādēļ uz kongresu noteikti centīsimies ierasties.

Domāju, ka šis ir laiks, kad Pilsoniskajai savienībai jānorāda ne vien pašiem sev, bet arī sabiedrībai, medijiem un politiskajai elitei sava nostāja un skaidri darbības virzieni. Pašreiz izveidojusies situācija, kas, manuprāt, nostādījusi mūsu partiju pabērna lomā. It kā esam valdībā, tajā pašā laikā lēmumus liela mērā pieņem Jaunais laiks vai Sabiedrība citai politikai, kas uzņēmušies lielāko teikšanu Vienotībā.

Diemžēl tas nekādā ziņā nav saskaņā ar partijas vērtībām un to, kādēļ pats pievienojos Pilsoniskajai savienībai. Vēlētāji savas balsis atdeva par noteiktām vērtībām, par Ģirta Valda Kristovska personību un nostāju, taču tagad Ēlertes, Āboltiņas, Dombrovska un citu ēnā viņa harizma sarūk un ietekme mazinās.

Ģirts Valdis ir tiešām daudz darījis, lai izveidotu partiju, pārstāvētu partijas biedru un tautas intereses, kā arī izpelnījies sabiedrības atzinību. PS biedri augstu novērtē priekšsēdētāja padarīto un ir gatavi sniegt visu nepieciešamo atbalstu.

Personīgi uzskatu, ka partijas Vienotība izveide mums nāktu tikai par sliktu. Varu visticamāk uzurpētu Jaunais laiks, un mums nāktos atteikties no vērtībām un pārliecības. Jau tagad Ēlerte visai vieglprātīgi izsakās par nacionālajiem jautājumiem Latvijā. Tieši striktās nostājas pilsonības un latvisko vērtību pārstāvēšanas dēļ esam saņēmuši tautas atbalstu, tādēļ ar to neesmu gatavs eksperimentēt.

Es neesmu šīs sasāpējušās problēmas pirmatklājējs, līdzīgi domā arī citi. Medijos lasāms Dāvja Stalta viedoklis – http://www.diena.lv/lat/politics/blog/davis-stalts/ko-daram-ar-pilsonisko-savienibu, kā arī Jāņa Mārtiņa Skujas izteikumi – http://pietiek.com/raksti/dala_pilsoniskas_savienibas_skeltniecisks_noskanojums.

Vēlos izvērst diskusiju par šo tēmu, vēršoties tieši pie PS biedriem. Man nav pieejami biedru kontakti, tādēļ ar mediju starpniecību aicinu atsaukties biedrus, kuri ir līdzīgās domās. Pagaidām viss ir noticis brīvā plūdumā, neiedziļinoties iespējamajās sekās. Ja arī Tu uzskati līdzīgi, dod ziņu un veidosim mūsu partiju, iedziļinoties katrā viedoklī, raksti uz e-pastu: [email protected]

Tikai kopā un vienoti mēs esam spēks!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...