Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Personiski man jaunā grāmata „Valstsgribis”, kuru es „izrāvu cauri” divās dienās, patīk un noder krietni labāk par iepriekšējo, tiešām. Attiecībā uz mani kā lasītāju tā savu mērķi sasniedz teicami. Iepriekšējā grāmatiņā bija daudz retorikas, un galvenokārt tomēr runa par "varoņa" un viņa ģimenes vājībām. No "smagā gala", stingri ņemot, nekas līdz galam nebija pierādīts.

Sadarbība ar "kantori"? Ļoti iespējama, taču mēs netiekam klāt. Neesoša vai nepietiekama izglītība? Tā izskatās, bet nu tāpat neviens viņu no tām Eiropas tiesām nepalūdza aiziet – domāju, ka īsti kliedzošas nekompetences gadījumā tas tomēr kaut kādā starpvaldību līmenī būtu nokārtots.

"Likteņkopīgā biogrāfijas" izskaistināšana, ar ko nodarbojas jau vismaz otrajā paaudzē? Nepatīkami, bet ne krimināli, turklāt ar to nu šeit nodarbojies tāds lērums ļaužu, kaut vai saistībā ar barikādēm, ka labāk nemaz neskaitīt. Vārdu sakot, ja atmetam nešpetno retoriku, paliek gana daudz lietu, kas dara šo cilvēku nesimpātisku, tomēr arī ne vairāk.

Jaunajā grāmatā „Valstsgribis” nu tad ir daudz konkrētu lietu, turklāt ar visiem papīriem un plānprātīgo saraksti, kas skaidri rāda – šis cilvēks šajā amatā konkrēti ir bīstams.

Viņš ir izdomājis vai vismaz pasūtījis un ievieš kazuistiskus paņēmienus, ar kuriem var noairēt jebkurus mēģinājumus pēc būtības izmeklēt viņa un viņa biroja, kā arī citu amatpersonu darbību, uzpirkt vai norakt jebkurus žurnālistus un citus interesentus, kuri gribētu papētīt "augstākās amatpersonas" biogrāfiju, melus, valsts līdzekļu izšķiešanu, iespējams, arī Latvijai klaji naidīgas darbības.

Salīdzināsim viņu ar Gloriju Grevcovu. Lai vai cik nenopietnā veidā, šai vārtrūmes meičai tomēr vismaz bija kaut cik jāatbild par meliem un maldināšanu, ka piedēvējusi sev neesošu izglītību, darbavietas utt. To bija iespējams izpētīt un noskaidrot, neraugoties uz faktu, ka viņa ir deputāte.

"Valsts augstākā amatpersona" pilnā sparā ievieš un rada precedentus, kādā veidā arī citiem varasvīriem iespējams panākt, ka nekādi žurnālisti netiek ne līdz izglītības papīriem, ne darbavietām, ne vispār ko var cik necik jēdzīgi noskaidrot.

Prezidenta kanceleja jau ir uzrakstījusi priekšā atrakstīšanās paraugus katram dzīves gadījumam, kurus tad mierīgi var pārkopēt pieprasījuma vēstulēs, ja nu tomēr kāds vēl nav uzpirkts ar valsts finansējumu un spožāku medāli, kā arī pusdienām Rīgas pilī. Jums, sīkie kretīni, nebūs traucēt mūsu labklājību, šī lieta tad nu beidzot ir savesta kārtībā.

Līdz šim nevienam prezidentam, lai vai kāds viņš būtu, nebija izdevies radīt slēgtu korporatīvu shēmu, kas padara viņu praktiski necaursitamu un ārpus likuma esošu. Levits apņēmīgi virzās uz to, un tas tiešām ir nesalīdzināmi nopietnāk par sīkajiem meliem, ka viņš vēl kā zīdainis atceras savu vecvecāku atgriešanos no Sibīrijas.

Es tāpat jau sapratu, ka nav labi, šī grāmata mani pārliecināja, ka PATIEŠĀM nav labi. Var jau cerēt, ka turpmāk prezidentam vairs nebūs tik teicamu sabiedroto savu mērķu sasniegšanai kā Bordāna kompānija, bet tās būtu naivas cerības, tādus ļaudis vienmēr var atrast, ja tikai ir pasūtījums.

Grāmata, protams, ir varen nogurdinoša un kaitinoša. Domāju, ka pēc vēlreizējas pārlasīšanas man pienāksies bezmaksas piens – arī par to ņirgāšanos, ko visi šie kancelejisti ar prezidentu priekšgalā piekopj pret man mīļo latviešu valodu. Bet tādam tam efektam arī ir jābūt, ar visu to saraksti un bez īsinājumiem.

Ja nākotnē vēlamies sabiedrībai un "vienkāršajam vēlētājam" pilnīgi un nekādā veidā necaursitamu Latvijas pārvaldi, kurā jebkura neveselīga, tas ir, tāda, kura netiek izrādīta glaimošanas nolūkos, interese par amatpersonu pausto apgalvojumu patiesumu, par viņu ienākumiem un dzīvesveidu, par valsts naudas tērēšanu, arī par viņu noteiktajiem ierobežojumiem un aizliegumiem vairs nav iespējama, tad Egils Levits ir īstais kandidāts uz otro prezidentūras termiņu.

Un vēl. BET MUMS TAČU BEIDZOT IR NACIONĀLS UN PATRIOTISKS PREZIDENTS, KURŠ NEKALPO KRIEVIJAS INTERESĒM, AIZSTĀV VALODU UTT.? Grāmata labi parāda – mūsu prezidents visos laikos ir bijis... nekāds. Pēc vajadzības.

Ja pie viņa atnāks ciemos nacionālisti un patrioti, viņš pateiks ko skaistu par valodu un noteikti atbalstīs viņu iniciatīvas. Ja pie viņa atnāks ciemos liberāļi un LGBT, viņš atgādinās, ka dzīvojam taču Eiropā un vēršanās pret cilvēktiesībām Latvijā nav pieļaujama, tāpēc jāatrod civilizēti risinājumi. Ja tobrīd šķitīs izdevīgi, viņš iestāsies par pilsonības nulles variantu. Ja konjunktūra mainīsies, teiks ka vienmēr ir oponējis tiem, kuri vēlas tāpat vien izdāļāt Latvijas pilsonību.

Ļoti daudz labu un vērtīgu lietu viņš, izrādās, allaž ir teicis ar atpakaļejošu datumu. Un pat līdz galam nav melots. Gadījumos, kad no viņa tiek prasīts nevis atbalsts savu "vairākumu pārstāvošo" līdzjutēju idejām, kas vienmēr laipni tiek sniegts, bet gan konkrēts izvērtējums, sava pozīcija neskaidrā un neviennozīmīgā situācijā, tad viņš perfekti prot turēties pie principa "ne jā, ne nē, ne melns, ne balts". Un atkarībā no situācijas vēlāk teikt, ka "es jau tolaik tā teicu, diemžēl mani neuzklausīja".

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...