Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Uztura bagātinātāju ražotājs Natural Pharmaceuticals Group Latvijā realizē kampaņu, kurā piedāvā bez maksas saņemt D vitamīnu visam gadam, maksājot tikai pasta izdevumus. Taču patiesībā tā ir blēdība, par kuras upuriem pirmām kārtām var kļūt gados vecāki cilvēki: atsūtītajiem vitamīniem ir pievienota pavādvēstule, kuru rūpīgi neizlasot, var iedzīvoties ikmēneša izdevumos 9,95 eiro apmērā.

Par iespēju saņemt bezmaksas D vitamīnu uzņēmums ziņo interneta reklāmās. Forma, kas jāaizpilda, lai saņemtu vitamīnus, ir gana vienkārša, un, pat rūpīgi izlasot visus pasūtījuma noteikumus, nekur nevar atrast āķi, kādēļ pēkšņi kāds vēlas visu Latviju apdāvināt ar mums tik svarīgo un mediķu daudzpiesaukto D vitamīnu.

Pasūtījuma brīdī, lai arī ir pieminēts, ka jāmaksā tikai pasta izdevumi 2,49 eiro apmērā, nekur netiek piedāvāts tos samaksāt. Arī pastā, kad paciņa tiek saņemta, nekāda maksa par piegādi netiek iekasēta.

Tikai atverot iepakojumu un rūpīgi iepazīstoties ar klāt pievienoto makulatūru – trīs aprakstītām A4 lapām, diviem bukletiem un aploksni –, var saprast, kur tad slēpjas blēdība. A4 lapai ar firmas zīmolu un svītrkodu ir vairākas sadaļas, no kurām viena ir rēķins, otra ir sadaļa ar lielu uzrakstu “Jā, es vēlos izmantot šo ekskluzīvo piedāvājumu”, bet trešā sadaļa ir ar uzrakstu „Nē, es nevēlos izmantot šo īpašo piedāvājumu, kas sagatavots tieši man”, no kuras ved bulta uz maksājuma informāciju.

Ja cilvēks ir aizmirsis, vai par šo pasūtījumu jau samaksājis pasūtīšanas brīdī vai ne, tad, visticamāk, viņš šo lapiņu ignorēs, ja vien nevēlēsies pieteikties piedāvātā OmegaMarine Forte saņemšanai, kam dāvanā nāks klāt vēl kafijas automāts.

Taču izrādās, ka nekādu darbību neveikšana nozīmē, ka turpmāk Natural Pharmaceuticals Group ik mēnesi vieglprātīgajam vientiesim piegādās šo OmegaMarine Forte, jau liekot par to maksāt 9,95 eiro mēnesī. Izvairīties no tālākajiem sūtījumiem iespējams vien tad, ja uzreiz tiek apmaksāts pirmās paciņas piegādes rēķins.

Pašlaik informācija par šo blēdību jau ir nosūtīta Patērētāju tiesību aizsardzības centram.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai Latvijas Basketbola savienība ir „iPhone” reklāmas kampaņas sastāvdaļa?

FotoLatvijas Basketbola savienība ir nākusi klajā ar iniciatīvu bērniem un jauniešiem "Elite izaicina LJBL" - https://basket.lv/ljbl/aicinam-piedalities-izaicinajuma-elite-izaicina-ljbl. Protams, ka jebkāda veida aktivitātes, kas aicina bērnus un jauniešus iesaistīties sportiskās aktivitātēs, raisot sacensību garu, būtu tikai atbalstāmas, bet konkrētajā gadījumā izskatās, ka attiecīgās aktivitātes galvenais mērķis ir popularizēt jaunāko iPhone modeļu lietošanu bērnu un jauniešu vidū.
Lasīt visu...

21

Gabrāna asmens jeb Hermaņa analīze bez lieku būtību ieviešanas

FotoIespējams, ka pats skandalozākais darbs mūsu Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā ir Ginta Gabrāna 1995. gadā radītā konceptuālā instalācija “Nazis, ar ko sev sagraizīt dirsu”. Darbs nepavisam nav sarežģīts – to veido ar audeklu pārvilkts galds, uz kura novietots neglīts pašdarināts, toties ļoti ass nazis, kas ar smagu ķēdi piestiprināts zem galda. Blakus pie sienas – aptuveni graizāmās ķermeņa daļas augstumā piestiprināts ovāls spogulis. Jā, un vēl arī uz galda pārvalka uzkrāsots darba nosaukums, kas vienlaikus ir arī naža funkcijas apraksts.
Lasīt visu...

21

Politkorektuma terors: „Facebook” cenzoru izdzēstais viedoklis

FotoPēdējo dienu jandāliņš sakarā ar manis publiskotajiem Jaunā Rīgas teātra uzvedības noteikumiem ir radījis kaudzi interpretāciju šim tekstam. Daudzi prasa, lai es tos komentētu un paskaidrotu sīkāk. Te būs:
Lasīt visu...

12

Politkorektums, jeb kur palicis mans "revolveris"?

FotoVisticamāk, to izgudroja mūsu senči laikos, kad visi vēl dzīvojām ciltīs. Ar vienu mērķi - lai mēs viens otru nenogalinātu tikai tāpēc, ka neprotam savaldīt savu muti un/vai savas emocijas. Ziedu laikus politkorektums (jeb, vienkārši sakot, labas manieres) piedzīvoja mežonīgajos Rietumos, kur katram pie sāniem bija revolveris, ar kuru aizstāvēt savu pašcieņu, tiesības un citas būtiskas vērtības. No kurienes radusies pārspīlētā amerikāņu pieklājība, viss šis "labdien, ser; ko vēlaties, ser; vai viss kārtībā, ser?" un smaids līdz ausīm? Varbūt liela daļa atbildes ir tajā, ka par nevērību, nemaz nerunājot par tīšu rupjību, pret nepazīstamu džentlmeni varēja mierīgi dabūt lodi starp acīm?
Lasīt visu...

12

Bet Levits lai paliek savā vietā

FotoMan gluži tāpat kā lielai daļai cilvēku negribas par to domāt katru dienu. Tik vien, kā pusdienlaikā palūkoties internetā – cik aplipināto bijis iepriekšējā dienā. Un vēl tas neizrunājamais vārds “kumulatīvais”, proti, procentuālais saslimstības rādītājs.
Lasīt visu...

21

Par bargākiem sodiem par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem

FotoŠorīt Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē kā 1.darba kārtības jautājums tiks skatīts kolektīvais iesniegums “Bargāki sodi par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem”.
Lasīt visu...

21

Cirks un izsmiekls par iedzīvotājiem Garkalnes domē

FotoGarkalnes novada domē notiekošās darbības ir uztveramas kā smiešanās par iedzīvotājiem, Valsts kontroli un VARAM jeb citiem vārdiem – notiekošais ir politisks cirks.
Lasīt visu...

21

Zāļu valsts aģentūras skaidrojums – atbilde uz „Re:Baltica” vienpusēju rakstu

FotoZāļu valsts aģentūra (ZVA) vērš uzmanību, ka Re:Baltica 2. martā publicētā rakstā žurnāliste Sanita Jemberga iekļāvusi vienpusēju viedokli, nav ņēmusi vērā ZVA sniegto informāciju un rakstā atspoguļo tikai šodien zināmo un pēc reģistrācijas pieejamo informāciju, nevis ņem vērā tobrīd, pērnā gada novembrī, pieejamo informāciju par Pfizer vakcīnu. Tādēļ Zāļu valsts aģentūra publicē atbildi uz minētajā Re:Baltica rakstā pausto.
Lasīt visu...