Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja vesels prezidents, vārdā Egils Levits, atsakās atkārtoti pretendēt uz valsts augstāko posteni, jo Saeimā briest viņa kandidatūrai nelabvēlīga - prokremliska un oligarhu interesēm pakārtota koalīcija, atgādināšu.

(1) Viņš nav vienkārši prezidents bet arī Nacionālās drošības padomes šefs, kurš tādēļ zina, ko runā. Un viņš nav vienkārši Levits, bet autors Satversmes preambulai, kuras mērķis ir palīdzēt cilvēkiem saprast Latvijas pamatus.

(2) Ja garamantu vācējs Barons ir Dainu tēvs, tad Levits ir vismaz Latvijas nepārtrauktības doktrīnas tēvs.

(3) Viņš vislabāk zina, ka parlamenta hiēnas nav atnākušas tukšā vietā, lai piešķirtu Latvijai kursu pēc Kremļa patikas. Tām jārēķinās ar 18.novembra Republiku, kas pārcietusi pat Maskavas organizēto okupāciju. Un tomēr šis supersmagsvaru kategorijas profiņš spiests piekāpties valstszinību diletantiem, lai viņi nesavārītu ziepes.

Uz šo brīdi prasību iesniegšanai Krievijas Federācijas Augstākajā tiesā par PSRS sabrukuma atzīšanu par nelikumīgu parakstījuši jau trīssimt tūkstoši cilvēku.

(4) Nav šaubu, ka parakstītāju vidū ir arī Latvijas iedzīvotāji – petīcijas autori prokremliskās “Nacionālās atbrīvošanās kustības” vietnē operē ar tām pašām konspirācijas teorijām, kādas ikdienā sastopam arī sociālo tīklu latviskajā segmentā.

(5) Tumsoņu ievēlētie kaitnieki Saeimā darbojas jau ne pirmo dienu, taču prezidenta vēlēšanas līdz ar Levita atkāpšanos jau kļuvušas par viņu pirmo nopietno nedarbu Kremļa labā.

“Nacionālās atbrīvošanās kustība” propagandē, ka, zaudējot aukstajā karā, Krievija kļuvusi par ASV koloniju, tādēļ nepieciešams atjaunot tās suverenitāti no “gosdepa”. Savukārt cīņai pret koloniālo pārvaldi Putinam nepieciešamas ārkārtējas pilnvaras un oficiāli nostiprināta valsts ideoloģija.

(6) Ar Otrā pasaules kara uzvarētāju piemiņu uz lūpām, idejas autori plāno referendumu konstitūcijas izmaiņām un tiesas ceļā cer atsaukt Ukrainas un citu bijušās PSRS republiku neatkarības atzīšanu. Savukārt pašas organizācijas maksimālā programma ir NATO padzīšana no bijušā sociālistisko valstu bloka un PSRS atjaunošana 1945.gada robežās.

(7) Bet, ja amerikāņi neklausīs, – brīdinājuma kodolbumba pa Nevadas tuksnesi.

Ja kādam šķiet, ka mums darīšana ar jefiņiem – topošā referenduma infrastruktūra partijas “Nacionālais kurss” veidolā pastāv jau desmit gadus. Kustības līderis, parlamenta deputāts ar trīsdesmit gadu stāžu – Fjodorovs pats gan ir Putina partijas “Vienotā Krievija” centrālās politpadomes loceklis. Gluži likumsakarīgi šis dedzīgais Z-patriots atrodas zem Rietumu sankcijām, vienlaikus personificējot visas Krievijas politikas absurdumu. Fjodorovs nacistus meklē Ukrainā, jo acīmredzot aizmirsis paskatīties spogulī. Taču neliekuļosim - prokremlisko rašistu acīs nacists ir ikviens bijušās PSRS teritorijas iedzīvotājs, kurš krievu “atbrīvotājiem” neatvēl īpašas privilēģijas.

Redzot, ka militārā ceļā uzvaru panākt Krievijai neizdosies, Putina līdzskrējēji impērijas atjaunošanai atkal sāks meklēt robus starptautiskajās tiesībās. Tādēļ Pīlēns maisā šajos apstākļos Latvijai par prezidentu tiešām nederēs, te vajag ļaudis, kas pārrobežu diplomātijas drēbi zina labāk, kā biznesu.

Mūkot no Levita, vēlu jums uzskriet Rinkevičam, prokremliskā oligarhāta kalpi!

(1) https://twitter.com/valstsgriba/status/1656329078738239488

(2) https://www.lsm.lv/.../levits-satversmes-preambula.../

(3) https://www.tm.gov.lv/.../egils-levits-sanems-ministru...

(4) https://twitter.com/MLuste/status/1656527538552807424

(5) rabstvu(dot)net(slash)gorbachev

(6) rabstvu(dot)net(slash)putin

(7) #НевадскийКризис

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...