Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kamēr Valsts drošības dienests pēta Attīstības finanšu institūcijas Altum vadītāja Reiņa Bērziņa dzīvesbiedres Jūlijas saistību ar sankcionētajiem Krievijas un Baltkrievijas oligarhiem, ir vērts pievērst pastiprinātu uzmanību vismaz vēl vienam Altum personāžam - Ievai Jansonei-Prikulei-Bukai.

Centīga un vidēji gudra meitene no laukiem diezgan ātri kļuva par menedžerīti banku sistēmā. Taču ar to viss beigtos, ja viņa nebūtu stājusies ne gluži lietišķās attiecībās ar kādreizējās Nordea bankas korporatīvā biznesa vadītāju un savu toreizējo priekšnieku Jāni Buku. Kaut viņa nebija šī kunga vienīgā tuvā paziņa, tieši šo Renault uzņēmīgais un enerģiskais kungs bija nolēmis paņemt "ilgtermiņa līzingā".

Pats J. Buks bija slavens ar savām spējām izdabāt plašam bankas klientu lokam. Klientu diapazons bija tiešām ļoti plašs, sākot no Bislana Abdulmuslimova un beidzot ar Juriju Šefleru un kādreiz Kremlim pietuvināto Arkādiju Dvorkoviču (caur virkni starpniekfirmu, protams).

Tādēļ veiklā Ieviņa bez grūtībām tika iekārtota darbā pie J. Buka čoma Valda Sikšņa (Callidus Capital partneres pozīcijā) un Andra Šķēles satelīta Guntara Kokoreviča (Clean-R vadītājas amatā). Desertā viņai vēl piemeta padomes locekles vietu kompānijā Indexo, kas tagad izmisīgi cenšas nokļūt biržā (acīmredzot pirms akcionārs Māris Martinsons saņem reālu cietumsodu).

Tieši šī "spēcīgā" vadības pieredze vēlāk "ļāva" I. Jansonei-Prikulei-Bukai ieņemt Altum valdes locekles amatu. Un vēl pārsteidzošāk pavisam nesen I. Jansone-Prikule-Buka tikusi izraudzīta darbam Tet padomē!

Zinot viņas oficiālā vīra plašo darbības profilu (savulaik šķīries no Unilīzinga pēc tam, kad kaut kur „izgaisa” vairāki simti tūkstošu eiro, vēlāk daudzus gadus "nostrādāja" Maskavā, atgriežoties Latvijā, piedāvāja bankas pakalpojumus visinteresantākajiem personāžiem, pelnīti ticis pie "dižtankista" titula, t.sk. pateicoties iesaistei Olainfarm mantinieču strīdos u.t.t.), nav grūti iedomāties, kādas intereses šī kundze pārstāvēs Latvijas lielākajās valsts kapitālsabiedrībās. Labākajā gadījumā tās varētu būt Andra Šķēles, sliktākajā - Kremļa un citu krievu bandītu.

Turpinājums sekos.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko zināja kolaboratori?

FotoTautas sēru un nodevības nedēļa pagājusi, un tagad jāturpina rūpēties par nākotni. Valsts prezidents, uzrunājot Saeimas deputātus, uzsvēra valsts drošību un izturētspēju kā noteicošās prioritātes. Diemžēl pirms 82 gadiem Latvijas vadība atdeva Latvijas valsti ne tikai bez kāda protesta, bet pat sludinot, ka ienākošā okupantu armija ir Latvijai draudzīga.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mūsu lidostā atkal skan agresora valoda?

FotoBiju nepatīkami pārsteigta, šodien Rīgas lidostā dzirdot paziņojumus par lidojumiem, piemēram, uz Frankfurti, Briseli, Londonu un citiem galamērķiem trijās valodās - latviešu, angļu un arī krievu (!) valodā.
Lasīt visu...

15

Tik viena doma prātā man... un tā ir par Lembergu

FotoŠī gada 9. jūnijā Delfos tika publicēts mans raksts ar retorisku virsrakstu "Vai redzams Ventspils kleptokrātijas gals?". Reaģējot uz to, Aivars Lembergs ir publicējis pārsteidzoši viegli atspēkojamu, pat pašiznīcinošu pretrakstu ""Fake" ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim".
Lasīt visu...

21

„Fake” ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim

FotoŠī gada 9.jūnijā portālā Delfi.lv publicēts Ģirta Valda Kristovska - Ventspils domes deputāta no valdības partijas „Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.
Lasīt visu...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...