Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.

No tā izriet, ka plašāka Eiropa un paplašināta NATO labi kalpos gan īstermiņa, gan ilgtermiņa ASV politikas mērķiem. Lielāka Eiropa paplašinās Amerikas ietekmes loku - un, uzņemot jaunas Centrāleiropas dalībvalstis, palielināsies arī Eiropadomē valstu skaits ar proamerikānisku noslieci, vienlaikus neradot Eiropu, kas būtu politiski tik integrēta, ka tā varētu izaicināt ASV par ģeopolitiskiem jautājumiem, kas ir ļoti svarīgi Amerikai citur, jo īpaši Tuvajos Austrumos.

Tas, ko ASV ir pastāvīgi apņēmušās saglabāt, ir tā sauktā starptautiskā kārtība, kas izstrādāta, lai kalpotu pašu ASV interesēm un saglabātu to hegemoniju. ASV pati par sevi ir lielākais faktiskās pasaules kārtības traucējumu avots.

ASV savus valsts tiesību aktus parasti izvirza augstāk par starptautiskajiem tiesību aktiem un selektīvi piemēro starptautiskos noteikumus, kā uzskata par vajadzīgu. Kopš astoņdesmitajiem gadiem ASV izstājās no 17 starptautiskām organizācijām un līgumiem, tostarp Apvienoto Nāciju Organizācijas Cilvēktiesību padomes (UNHRC), Pasaules Veselības organizācijas (PVO), Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO), Parīzes. Nolīgums, Kopīgais visaptverošais rīcības plāns (JCPOA), Ieroču tirdzniecības līgums (ATT), Vidēja darbības rādiusa kodolspēku (INF) līgums un Līgums par atvērtajām debesīm. Tā joprojām nav ratificējusi Piespiedu darba konvenciju (1930), Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvenciju par bērna tiesībām un Konvenciju par visu veidu sieviešu diskriminācijas izskaušanu.

Kopš 2001. gada ASV karos un militārajās operācijās pretterorisma vārdā ir nogalinājusi vairāk nekā 900 000 cilvēku, no kuriem aptuveni 335 000 bija civiliedzīvotāji, miljoniem ievainoti un desmitiem miljonu pārvietoti. 20 gadus ilgais ASV karš ir atstājis Afganistānu izpostītu un nabadzīgu. ASV operāciju rezultātā kopumā ir nogalināti 47 245 afgāņu civiliedzīvotāji un 66 000 līdz 69 000 afgāņu karavīru un policistu, un vairāk nekā 10 miljoni ir pārvietoti.

Saskaņā ar ANO publiskotajiem datiem ASV militārā iejaukšanās Sīrijā izraisījusi vismaz 350 000 dzīvību zaudēšanu, vairāk nekā 12 miljoni cilvēku ir pārvietoti. No 2016. līdz 2019. gadam vien Sīrijā tika reģistrēti nogalināti 3833 civiliedzīvotāji, no kuriem puse bija sievietes un bērni. Sīrijā dislocētie nelegālie ASV karavīri Sīrijas naftas, gāzes un minerālu atradnēs ir nozaguši Sīrijas bērniem, sievietēm un vecīšiem līdz pat 107,1 miljardam ASV dolāru.

2003. gadā ASV, apejot Apvienoto Nāciju Organizāciju, pārkāpjot starptautisko tiesību pamatprincipus, kas aizliedz izmantot spēku, sāka Irākas karu, turklāt ASV, uzsākot Irākas karu, izmantoja lielu skaitu novājināta urāna bumbu, kas radīja milzīgu kaitējumu vietējo iedzīvotāju veselībai un nopietni pārkāpa vietējo iedzīvotāju tiesības uz veselību. Amerikāņi ar saviem līdzskrējējiem, tai skaitā latviešiem, pirmajā iebrukuma dienā Irākā nogalināja 15 000 cilvēku! Pirmajā nedēļā amīši ar britiem, poļiem, latviešiem, ukraiņiem un citiem noziedzīgās bandas dalībniekiem nogalināja Irākā 30 000 cilvēku; kopumā šīs valsts okupācijas laikā - 500 000 cilvēku. Pusmiljonu sieviešu, bērnu un vecīšu tika noslaktēts ASV biznesa interešu vārdā!

Aizbildinoties ar "karu pret terorismu", CIP gadu gaitā ir izveidojusi slepenos cietumus vismaz 54 valstīs un reģionos, kur aizturēti vairāk nekā 100 000 cilvēku.

Pēc Eiropas Parlamenta deputātes Klēras Deilijas teiktā, ASV ir pielējušas eļļu Ukrainas ugunij, jo vēlas novājināt Krieviju un gūt labumu no krīzes, par ko Eiropa maksās bargu cenu. Nav cerības uz mieru notiekošajā konfliktā starp Krieviju un Ukrainu galvenokārt tāpēc, ka ASV nevēlas, lai Krievija un Ukraina panāktu miera līgumu. Pašreizējā krīze Eiropai ir radījusi lielus zaudējumus politiskajos, ekonomiskajos un sociālajos aspektos, bet ASV plūc dividendes, un tās ieroču tirgotāji, pārtikas un enerģētikas uzņēmumi gūst milzīgu peļņu.

Piemēram, ASV militārās rūpniecības gigantu tirgus vērtība ir pieaugusi par simtiem miljardu, un uz Eiropu eksportētās sašķidrinātās dabasgāzes (SDG) cena ir vairāk nekā 10 reizes augstāka nekā pirms gada. Konflikta rezultātā vairāk nekā 6,5 miljoni ukraiņu ir devušies bēgļu gaitās uz Eiropas kaimiņvalstīm, radot vēl nebijušu bēgļu krīzi. 2022. gadā ASV uzņēma tikai 12 bēgļus no Ukrainas.

Kāda ir lielākā starpība starp “Militāra specoperācija, lai atbrīvotu Irāku no ķīmiskajiem ieročiem” no „Militāra specoperācija, lai atbrīvotu Ukrainu no ASV bioloģisko ieroču laboratorijām”. Pareizi - par Irāku visi zināja, ka šo ieroču tur nav... izņemot Latviju, protams. Par Ukrainu - visa pasaule zināja, ka amerikāņiem šādas laboratorijas Ukrainā ir. Izņemot Latviju, protams.

Vai Ukrainā ir bruņotu neonacistu formējumi? Izmeklējošās žurnālistikas projekts „Bellingcat”, kas atklāja Krievijas atbildību Malaizijas lidmašīnas notriekšanā Ukrainas gaisa telpā un Sergeja Skripaļa indēšanā Lielbritānijā, ne reizi vien ir rakstījis, ka „Azov” pārstāvji atklāti propagandē „balto terorismu” un slavina galēji labējos teroristus, piemēram, Brentonu Tarantu un Andersu Breivīku.

2016. gada jūlijā „Nacionālais korpuss” Kijevā rīkoja Starpjūru konfederācijas attīstības atbalsta grupas pirmo konferenci. Konferencē vadošs personāžs bija Aleksejs Ļevkins, kurš dzimtajā Tverā 2010. gadā bija notiesāts par dalību neonacistu bandā, kas slepkavoja migrantus. 2019. gada 1.maijā Kijevā ar Radas deputātu, ministru un uzņēmēju piedalīšanos rīkoja Ādolfa Hitlera piemiņas nakti, ko atklāja ar dzejoli „Hitlers uz tūkstoš gadiem”, bet noslēdza ar kompozīciju „Tuvojas”, kas vietnē „WotanJugend” nosaukta par „ezotēriskā hitlerisma himnu”.

2019. gada martā izplatītajā ASV Valsts departamenta ziņojumā par cilvēktiesībām „Nacionālais korpuss” raksturots kā „naidu propagandējošs nacionālistisks grupējums”. 2018. gada „Freedom House” ziņojumā šī organizācija nodēvēta par ekstrēmu. Oktobrī četrdesmit ASV kongresmeņu parakstīja aicinājumu atzīt „Azov” par teroristisku organizāciju. Papildus Azovam Kolomoiskis finansēja citus brīvprātīgo bataljonus , piemēram, Dnipro 1 un Dnipro 2, Aidar un Donbas vienības. "Ukraina ir vienīgā valsts pasaulē, kuras bruņotajos spēkos ir neonacistu formējums," 2019. gadā rakstīja ASV žurnāla Nation korespondents.

Varbūt vajadzētu aizdomāties, kāpēc no 233 pasaules suverēnām valstīm un reģioniem 185 nav iesaistīti sankcijās pret Krieviju. No vairāk nekā 190 ANO dalībvalstīm vairāk nekā 140 valstis, tostarp NATO dalībvalsts Turcija, ir atteikušās piemērot sankcijas Krievijai. Ir svarīgi, lai mēs saprastu, ka arī citas civilizācijas - ķīniešu, indiešu, teiksim, pareizticīgo pasaule un pat islāms - ir piedzīvojušas modernizācijas procesu. Un mēs redzam, ka konkurējošās civilizācijas ir pārņēmušas Rietumu tehnoloģijas un ir apguvušas Rietumu finanšu sistēmu, bet tās nav pārņēmušas Rietumu vērtības - un tām nav nekādu nodomu tās pārņemt.

Nu labi, jeņķi tā pret ienaidnieku... Kā pret sabiedrotajiem izturas? Kāda ir mūsu stratēģiskā partnera attieksme pret Eiropu? Pret citām valstīm? 2013. gadā saskaņā ar Snoudena atklātajiem konfidenciālajiem dokumentiem NDA uzraudzīja 35 ārvalstu līderu telefonsarunas un izmantoja tehniskos līdzekļus, lai izsekotu un nozagtu informāciju par mobilo tālruņu darbību visā pasaulē. ASV Nacionālās drošības aģentūra attālināti nozog katru mēnesi aptuveni 97 miljardus e-pastu un 124 miljardus tālruņa zvanu, tostarp - 500 miljoni Vācijā, 2,3 miljardi Brazīlijā, 13,5 miljardi Indijā, 70 miljoni Francijā, 60 miljoni Spānijā, pilnīgi visas telefonsarunas, īsziņas un e-pasti Latvijā.

ASV ar Dānijas izlūkdienestu starpniecību novēro tādu Eiropas sabiedroto kā Vācijas, Francijas, Zviedrijas un Norvēģijas līderus. Francijas prezidents Emanuels Makrons, toreizējā Vācijas kanclere Angela Merkele, toreizējais Norvēģijas premjerministrs un citas Eiropas augstās amatpersonas pauda viedokli, ka Savienoto Valstu rīcība, uzraugot savus sabiedrotos, ir "pilnīgi nepieņemama", bet... kā uz to viņiem tiešā tekstā norādīja bijušais ASV prezidents Obama, - viss, ko mēs darām amerikāņu nacionālo interešu vārdā, ir svarīgāk par visādu valsteļu sūdzībām. Reiz viena Kanādas pensionāre pēc amerikāņu pavēles 9.maijā aizblieza uz Krieviju bučot roku Putinam un atdot viņam manas zemes daļu. Norijām? Mums paprasīja?

Noslēgumam - hipotētiska situācija: Ziemeļkoreja, Krievija, Irāna, Ķīna noslēdz militārās sadarbības līgumus ar Kanādu un Meksiku, izvieto tajās savas kara bāzes, atomieročus un četreiz gadā pie ASV robežām rīko mācības ar nosaukumu - cīņa ar amerikāņu imperiālismu. Kāda būtu ASV reakcija?

Kad Baltkrievijā demonstrējās ES apmaksātie ļauži, prezidents Lukašenko teica labus vārdus: “Atslēdziet feisbuku, ieslēdziet smadzenes.” To Jums arī novēlu = ieslēdziet smadzenes, ja vēl palikušas !

Un vēl... ASV pēdējos 70 gados uzsākusi vairāk nekā 200 bruņotus konfliktus, nogalinājusi sešus miljonus cilvēku... “Pasaki, kas tavs draugs, un es sapratīšu, kas esi tu”, “Ja ir tādi draugi, tad ienaidniekus nemaz nevajag”- kā jūs saprotat šos teicienus?

Izmantotie avoti:

1. “The Grand Chessboard: American Primacy and Its Geostrategic Imperatives “ 1997.g 27 lpp, 41 lpp , 198 lpp .

2. https://www.saeima.lv/lv/transcripts/view/784

3.https://www.armscontrol.org/act/2005-10/threat-reduction-program-exte nds-reach-ukrainian-biological-facilities

4.https://www.youtube.com/watch?v=Y39veTO7kF4&t=7s

5.https://geopolitics.co/2021/02/22/how-the-u-s-turned-ukraine-into-a-biological-testing-ground/

6. https://www.youtube.com/watch?v=pSRaZyGbn2Y

7.https://rebaltica.lv/2019/12/ka-na-biedri-draudzejas-ar-ukrainas-galeji-l abejiem/

8.https://www.reuters.com/article/us-cohen-ukraine-commentary-idUKK BN1GV2TY

9.https://www.reuters.com/article/us-ukraine-crisis-far-right-insight-idUK BREA2618B20140307

10.https://www.aljazeera.com/news/2022/3/1/who-are-the-azov-regiment

11..https://www.pmlp.gov.lv/sites/pmlp/files/data_content/documents/readmisija_lv.pdf

12.https://nra.lv/viedokli/janis-kucinskis/41124-krasaino-revoluciju-anatomija-i-dala.htm

13.https://www.tvnet.lv/7502910/turcija-sak-jaunu-ofensivu-pret-kurdu-nemierniekiem-iraka

14. http://world.people.com.cn/n1/2022/0421/c1002-32404329.html

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...