Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar vācu armiju Otrā pasaules kara laikā?

Vai ir iespējams, ka ar otro augstāko padomju armijas pieminekli Eiropā padomju vadība papildus visam pārējam nolēma patroļļot Latviju par, viņuprāt, absolūti nepieņemamu sadarbību ar Vācijas armiju?

Vai ir iespējams, ka pirmais augstākais piemineklis Eiropā – Ukrainā, valstī, kas pēc tā sauktās sadarbības ar Vācijas armiju apjoma apsteidza Latviju, ir tik augsts tā paša iemesla dēļ kā Latvijā?

Vai ir iespējams, ka pieminekļa nojaukšanas gadījumā nu jau postpadomju vadība kaut kad nezināmā nākotnē atkal gribēs mūs patroļļot un uzcelt jauno pieminekli, tikai ne Pārdaugavā, bet pretī vai Mildas vietā?

Vai ir iespējams, ka daudzi no politiķiem, kas šonedēļ piekrita nojaukt pieminekli, to izdarīja tikai tāpēc ka Krievijas tranzīts aizbrauca uz Krievijas ostām, Avens Latvijā zaudēja iespēja nodarboties ar “labdarību” un Krievijas korumpantu naudu kļuva gandrīz neiespējami mazgāt caur Latvijas bankās?

Vai ir iespējams, ka Satversmes aizsardzības birojs to visu saprot, paredz un izteicās par riskiem, kas saistīti ar nojaukšanu, nevis tāpēc, ka viņi ir prokremliski spiegi, bet gan tāpēc, ka viņus vada veselais saprāts un pašsaglabāšanās instinkts?

Vai iespējams, ka skaļākie un apņēmīgākie pieminekļa nojaukšanas aizstāvji nedomā par sekām, ar kādām nojaukšanas dēļ nāksies saskarties mūsu bērniem un mazbērniem, vienkārši tāpēc, ka daudziem no šiem aizstāvjiem nav savu bērnu vai arī tie viņiem īpaši nerūp?

Vai ir iespējams, ka gan Rietumeiropā, gan Austrumeiropā (tai skaitā valstīs, kuras no okupācijas un deportācijām cieta ne mazāk kā Latvija) ir desmitiem padomju armijas memoriālu un pieminekļu (arī diezgan augstu), bet par to nojaukšanu tur neviens nopietni nedomā?

Vai ir iespējams, ka pieminekļa nojaukšanas projekta īstie arhitekti (Saeimā, Baltajā namā, Eiroparlamentā un Kremlī) cenšas sacelt Latvijas sabiedrībā neapmierinātību un tādējādi dot Putinam iespēju apgalvot, ka nākamā rindā uz denacifikāciju pēc Ukrainas ir Latvija?

Vai ir iespējams, ka Latvija kārtējo reizi var kļūt par sīknaudu ģeopolitiskajos aprēķinos tikai tāpēc, ka mēs (un es ne par politiķiem) neesam sapratuši, ka, lai cīnītos ar ienaidnieku, nav nepieciešams viņu ienīst?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko zināja kolaboratori?

FotoTautas sēru un nodevības nedēļa pagājusi, un tagad jāturpina rūpēties par nākotni. Valsts prezidents, uzrunājot Saeimas deputātus, uzsvēra valsts drošību un izturētspēju kā noteicošās prioritātes. Diemžēl pirms 82 gadiem Latvijas vadība atdeva Latvijas valsti ne tikai bez kāda protesta, bet pat sludinot, ka ienākošā okupantu armija ir Latvijai draudzīga.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mūsu lidostā atkal skan agresora valoda?

FotoBiju nepatīkami pārsteigta, šodien Rīgas lidostā dzirdot paziņojumus par lidojumiem, piemēram, uz Frankfurti, Briseli, Londonu un citiem galamērķiem trijās valodās - latviešu, angļu un arī krievu (!) valodā.
Lasīt visu...

15

Tik viena doma prātā man... un tā ir par Lembergu

FotoŠī gada 9. jūnijā Delfos tika publicēts mans raksts ar retorisku virsrakstu "Vai redzams Ventspils kleptokrātijas gals?". Reaģējot uz to, Aivars Lembergs ir publicējis pārsteidzoši viegli atspēkojamu, pat pašiznīcinošu pretrakstu ""Fake" ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim".
Lasīt visu...

21

„Fake” ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim

FotoŠī gada 9.jūnijā portālā Delfi.lv publicēts Ģirta Valda Kristovska - Ventspils domes deputāta no valdības partijas „Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.
Lasīt visu...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...