Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau vairāk nekā četrus gadus norit lielas daļas Tīnūžu pagasta iedzīvotāju cīņa pret iecerēto dolomīta ieguves karjera “Granāti” izveidi. Lai gan joprojām palikuši neskaitāmi jautājumi, uz kuriem, pēc iedzīvotāju domām, no visu līmeņu atbildīgajām institūcijām nav saņemtas jēdzīgas atbildes, šā gada pavasarī Ogres novada pašvaldība deva “zaļo gaismu” iecerētajam megaprojektam. Turklāt domes vadību ne mazākajā mērā nav mulsinājis fakts, ka reālais karjera “attīstītājs” Edgars Veigurs figurē vismaz vienā (iespējams, vairākos) kriminālprocesā kā potenciālais aizdomās turamais par sevišķi smagu ekonomisku noziegumu veikšanu.

Formālisms un iedzīvotāju prasību ignorēšana

Šajā rakstā sīkāk netiks aplūkota visa ar karjera veidošanas plānu saistītā nu jau visai pagarā vēsture, kurā atrodama ne viena vien dīvainība - gan atklāti formāla sabiedrisko apspriešanu rīkošana, gan vidi sargājošo institūciju spītīgā nevēlēšanās ņemt vērā visaugstākā ranga ekspertu iebildumus, gan konkrētu likumos noteiktu ierobežojumu ignorēšana, nemaz jau nerunājot par iedzīvotāju prasību konsekventu “nedzirdēšanu”. Par to jau vairākkārt gan rakstīts plašsaziņas līdzekļos, gan skaļi pausts daudzo notikušo protesta akciju laikā. Rezumējot – visu līmeņu atbildīgās institūcijas līdz šim dzirdējušas un redzējušas tikai tos argumentus, kas bijuši par labu karjera veidošanai, savukārt pretējās puses iebildumi palikuši faktiski bez jebkādas ievērības.

Šoreiz sīkāk par to, kas tad īsti ir personas, kuras iecerējušas (un jau praktiski uzsākušas) iedzīvotāju dzīves līmeņa un apkārtējās vides smagi degradējošā projekta īstenošanu, kā arī par tiem, kuri vairījušies iznākt “priekšplānā”, bet kuru loma visā šajā iespējamajā afērā, visticamāk, ir vairāk nekā būtiska.

Rīgas pilsētas attīstības departamenta pārvaldes vadītājs projektu uztic acīmredzamai “čaulas kompānijai”

Dolomīta megakarjeru iecerēts veidot tagadējā Ogres novada Tīnūžu pagastā īpašuma “Granāti” teritorijā. Viens no “Granātu” īpašniekiem ir kāds Valdis Dombrovskis, kurš savas profesionālās prasmes liek lietā, ikdienā vadot Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Pilsētvides dizaina un inženierbūvju pārvaldi. (Nejaukt šo personu ar bijušo ministru prezidentu un tagadējo augstā ranga ES amatpersonu.)

Spriežot pēc V. Dombrovska ieņemamā amata, viņam nav svešs darbs ar ievērojamiem un sarežģītiem projektiem un to īstenošanas praktisko pusi. Tāpēc vēl jo dīvaināks šķiet fakts, ka realizēt karjera veidošanas projektu savā īpašumā šis attīstības projektu speciālists uzticēja speciāli izveidotai SIA “Granāti Pluss”, kas acīmredzami tika radīta konkrētā projekta ietvaros, turklāt šīs jaunizveidotās “firmas” pašu potenciāls gan gaidāmajā projekta dokumentācijas kārtošanā, gan investīciju piesaistīšanā bija (un joprojā ir) praktiski nekāds.

Gaidāmā milzu projekta īstenotāji izrādījās divas privātpersonas, kuru patiesais bizness (papētot publiski pieejamos datus) neapšaubāmi ir vienīgi “būt par amatpersonām” visdažādākā profila uzņēmumos. Respektīvi – SIA “Granāti Pluss” tika izveidota kā tipiska tā dēvētā “čaulas kompanija”, kurā aiz formālo īpašnieku mugurām slēpjas patiesie darītāji un finansētāji.

Tas, ka viens no “Granāti Pluss” īpašniekiem Toms Augustāns vēlāk, publiski izskanot aizdomām par iepriekš minētajiem apstākļiem, medijos izrunājās par “Granāti Pluss” “profesionāļu komandas” nerimstošo darbu, situācijai piešķīra tikai nelielu komisma devu. Iepazīstoties ar šīs “firmas” finanšu darbības pārskatiem vairāku gadu garumā, nekādas “profesionāļu komandas” pēdas atrast neizdevās pat ar vislielāko piepūli – uzņēmuma finanšu apgrozījums bija tuvu nullei.

Tiesa gan, šie “0” finanšu rādītāji neliedza “Granāti Pluss” vārdā SIA īpašniekiem veikt atsevišķas aktivitātes, piemēram, pasūtīt lielai (un dārgai) kompānijai sākotnējo novērtējuma uz vidi izstrādāšanu, Kā T.Augustāns un viņa “profesionāļu komanda” apmaksāja rēķinus, šobrīd nav zināms. Skaidrs ir viens – jau no sākuma SIA “Granāti Pluss” darbībā ne tikai jaušama, bet pat skaidri redzama “pelēkas” naudas klātbūtne, ko nešaubīgi apstiprina arī visi tālākie notikumi.

Mainās arī “neredzamās frontes” spēlētāji

Vairāki apstākļi (atsevišķu personu piedalīšanās sabiedriskajā apspriešanā, iepriekšējā pieredze un darbība dolomīta ieguves biznesā uc.) ļāva izdarīt pieņēmumu, ka sākotnēji aiz SIA “Granāti Pluss” varētu būt paslēpies ar atsevišķiem zināmiem Ventspils puses biznesmeņiem tieši saistītais uzņēmums “DSG Karjeri”. (Kāpēc šis reāli veiksmīgi strādājošais uzņēmums tolaik izvēlējās aizsegties ar kuslo “Granāti Pluss” izkārtni, ir cita pētījuma vērts jautājums.)

Taču, notikumiem attīstoties, “DSG Karjeri” kā uzņēmums savu iespējamo lomu gaidāmajā projektā pamazām mazināja, līdz zaudēja pavisam. Toties “uz skatuves” parādījās kāds cits “pelēkais kardināls” - derīgo izrakteņu ieguves jomā (precīzāk – skandālos ap šo jomu) dziļi un pamatīgi iekšā esošais Edgars Veigurs.

Lai gan šī persona ilgu laiku kā bija cieši saistīta ar jau pieminēto “DSG Karjeri” (bija uzņēmuma visredzamākais pārstāvis vairākos projektos), aptuveni tajā pašā laikā, kad sākās visas ar “Granātiem” saistītās peripetijas, E. Veigura un “DSG Karjeru” attiecībās parādījās nopietnas plaisas. Tik nopietnas, ka vainagojās ar nedraudzīgu šķiršanos – neoficiāli zināms, ka E. Veigurs faktiski tika patriekts no uzņēmuma. Cirkulēja baumas, ka viņš esot prasti apzadzis savus bijušos darba devējus, savukārt pats E. Veigurs cītīgi izplatīja noficiālu versiju par otrās puses negodīgu rīcību, nepildot uzņemtās saistības.

Visticamāk, V. Dombrovskis ar E. Veiguru iepazinās vēl laikā, kad nebija izjukusi E. Veigura un „DSG Karjeru” “laulība” - savulaik rakstiskā atbildē šā raksta autoram V. Dombrovskis nenoliedz, ka “Veiguru pazīst jau sen un ir prasījis viņam padomus karjeru ierīkošanas jautājumos”. Acīmredzot saites starp abiem bija izveidojušās visai ciešas, jo pēdējo divu gadu laikā (tieši pēc “DSG” kā uzņēmuma pazušanas no “Granātu” projekta) “daudzprofilu profesionāļu” “Granāti Pluss” vārdā galvenokārt uzstājas un veic dažādas atklātas un ne tik atklātas darbības tieši Edgars Veigurs. Tā kā nav zināms par jebkādu rakstisku vienošanos starp Valdi Dombrovski un “DSG Karjeriem”, ar lielu ticamības pakāpi var pieņemt, ka Edgars Veigurs ir pierunājis V. Dombrovski kopā “uzmest” bijušos partnerus un ar viņu rokām daļēji jau juridiski noformēto “Granātu” karjeru veidot pašiem.

Apvārdo iedzīvotājus, solot atlīdzību

E. Veigurs, kļūdams par galveno personu “Granātu” karjera realizēšanā, pie darba ķērās ar lielu entuziasmu (visticamāk, saņēmis oficiālu pilnvarojumu no formālajiem “Granāti Pluss” īpašniekiem).

Viss viņa veikums, saprotams, plašākai publikai nav zināms, tomēr dažas, maigi sakot, apšaubāmas aktivitātes ir izspraukušās no kopējās noslēpumainības. Tā piemēram, E. Veigurs personīgi organizēja iedzīvotāju atbalsta vēstuļu (adresētu Ogres novada domei) radīšanu, pie kam darīja to visai savdabīgā veidā. Viņš personīgi apciemoja vairākus tuvējo māju īpašniekus un daļu no viņiem pierunāja paust jau minēto rakstisko atbalstu iecerētajam karjeram.

Pretī tik solīts daudz kas – sākot no potenciālu zaudējumu atlīdzināšanas (ja tādi radīsies karjera darbības rezultātā) un beidzot ar tiešas materiālas atlīdzības piesolīšanu. Rakstiskajā vienošanās tekstā minētā atlīdzība noformēta kā “100 tonnas dolomīta šķembu piešķiršana”, tomēr zināms, ka neoficiāli E. E. Veigurs piesolījis arī šo šķembu ekvivalentu skaidrā naudā – 2000 eiro. Zināms, ka vismaz dažos gadījumos viņam izdevies panākt vienošanos. Vai šāda “šķembu” piedāvāšana apmaiņā pret pozitīvu viedokli karjera jautājumā ir likumīga, acīmredzot, ir tiesībsargājošām institūcijām adresējams jautājums. Katrā ziņā īsti ētiski jau nu noteikti tas neizskatās.

Savukārt, runājot par iespējamo zaudējumu segšanu, E. Veigurs praktiski ir apspēlējis iedzīvotājus “vienā setā” - pat gadījumā, ja kaut kādi zaudējumi rastos (piemēram, gruntsūdeņu līmeņa krituma dēļ būtu jāveido jauni dzeramā ūdens urbumi), šo zaudējumu sakarības pierādīšana tieši ar karjera izveidi ir atstāta… pašu iedzīvotāju ziņā. Un nav jābūt īpašam gaišreģim, lai prognozētu, ka šāda juridiski sarežģīta, laikietilpīga un dārga pierādīšana, visticamāk, potenciālajiem cietējiem nebūs paceļama. Tādējādi noslēgto “vienošanos” iedzīvotāji, visticamāk, varēs vien ierāmēt un piekārt pie sienas kā apliecinājumu savai lētticībai.

Uz šī fona fakts, ka liela daļa no atbalsta vēstuli parakstījušām “saimniecībām” patiesībā vispār pieder tam pašam “Granātu” īpašniekam V. Dombrovskim, jau šķiet vien kā sīka puiciska blēdība.

E. Veigurs figurē krimnālprocesos, kas ierosināti par “smagiem” pantiem

Izmanīgā izrakteņu biznesmeņa E. Veigura vārds ir saistīts ne tikai ar iepriekš minētajām darbībām, kas tuvu balansē uz robežas ar krimināllikumā noteikto atbildību par krāpšanu.

Valsts policijā ir ierosināts vairāki kriminālprocesi, kuros E. Veigurs figurē kā persona, kura varētu būt pat aizdomās turamā statusā par īpaši smagu ekonomisku noziegumu izdarīšanu.

2020. gadā ierosināts process pēc trim Krimināllikuma pantiem, tai skaitā par zīmoga vai spiedoga viltošanu, piesavināšanos un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu (pie kam pēdējos divos par iespējamām darbībām organizētā grupā, par ko vainas pierādīšanas gadījumā, iespējamais sods var sasniegt cietumsodu līdz pat 10 gadiem). Gadu vēlāk ierosināts vēl viens kriminālprocess saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem datu ievadīšanā sistēmās. Šobrīd abi kriminālprocesi ir apvienoti.

Lai gan ierobežotās pieejamības dēļ nevar precīzi nosaukt tieši kādas epizodes figurē minētajos kriminālprocesos un vai tām ir saistība ar jau minēto E. Veigura un “DSG Karjeri” konfliktu. Neoficiāli vien cirkulē informācija par iespējamu krāpšanos, mainot iegūtās produkcijas kvalitātes līmeni – pārdodot produkciju par visaugstāko cenu, oficiāli tā tiek noformēta kā zemākas kategorijas, starpību noslēpjot no īpašniekiem un piesavinoties. Tomēr vēlreiz jāuzsver, ka tā ir tikai neoficiāla informācija, turklāt personu par vainīgu kādā noziedzīgā nodarījumā var atzīt tikai tiesa.

Cenšas pozicionēties kā “taisnības cīnītājs”

E. Veigura vārds pavisam nesen publiskajā telpā izskanēja vēl kādā sakarā – tieši viņš apsūdzējis vairākus uzņēmējus “aplokšņu algu” maksāšanā, nododot VID rīcībā it kā to apliecinošus sarunu ierakstus. Nav grūti uzminēt, ka E. Veigura nosauktie “noziedznieki” ir tie paši, ar kuriem saistīta viņa padzīšana no “DSG Karjeri”.

Var jau pieņemt, ka E. Veiguru šajā lietā vada vien stingra un nelokāma pilsoniskā pienākuma apziņa (kas lika viņam veikt arī atmaskojošos audioierakstus, kuru autentiskums gan vēl jāpārbauda.) Tomēr drīzāk gan tie ir centieni uzlabot savu iespējamo situāciju jau pieminēto kriminālprocesu kontekstā. Turklāt nevar izslēgt, ka šādi E. Veigurs arī cenšas izdarīt pretuzbrukumu bijušajiem darba devējiem, cerot uz zināmu vienošanos. Šis variants liekas iespējams arī tādēļ, ka šādas metodes ļoti iecienījis E. Veigura pašreizējais advokāts Mārtiņš Kvēps, kurš – kāda sakritība – arī atrodas nopietnā konfliktā ar tiem pašiem uzņēmējiem, kurus, iespējams, apkrāpa un apzaga E. Veigurs (vai otrādi).

Par skandalozā advokāta Mārtiņa Kvēpa darbībām ir sarakstīts tik daudz, ka drīzumā jau varēs apsvērt publicistisku kopoto rakstu izdošanu. Tomēr viens nav noliedzams – advokāts nekad nav vairījies no konfrontācijas, ir pietiekami azartisks un drosmīgs, parasti izvēloties nevis pasīvu aizsardzības pozīciju, bet gan uzbrūkošu un aktīvu darbību.

Visai droši var pieņemt, ka savu klientu E. Veiguru veikt “atmaskojumus” ir mudinājis tieši viņš, turklāt nav mazsvarīgs apstāklis, ka pats Kvēps, kā runā kuluāros, “atmaskotajiem” tādā vai citādā veidā ir parādā ar sešciparu skaitli rakstāmas summas. (Mārtiņa Kvēpa loma saistībā ar “Granātiem” ir atsevišķas publikācijas vērts jautājums – dažādu oficiālu un neoficiālu faktu apjoms krājas ar katru dienu un pamazām sāk iezīmēties dažas nepārprotamas kopsakarības.)

Dome stingri stāv “Granātu” un E. Veigura pusē

Protams, varētu jau ļaut visam ritēt savu gaitu un paļauties uz tiesībsargājošo institūciju profesionalitāti iepriekš minēto jautājumu šķetināšanā, ja vien nebūtu kāds apstāklis – nav tālu tas brīdis, kad “Granātu” karjera izveides vietā sāks rūkt traktori un tiks darbināta cita smagā tehnika, tādējādi vēstot iedzīvotājiem, ka šo cīņu viņi ir zaudējuši. To vēl sāpīgāku padarīs apziņa, ka vietējā pašvaldība šoreiz nostājusies nevis savu tiešo pienākumu – iedzīvotāju interešu aizstāvības - bet gan visnotaļ apšaubāma projekta visnotaļ apšaubāmu realizētāju pusē.

Protams, oficiāli Ogres domei ir, ar ko aizbildināties, – tā parakstījusi vienošanos ar “Granāti Pluss” par iespējamo kaitējumu novēršanu un pat par 100 000 eiro liela depozītmaksājuma pieņemšanu šim mērķim. Te nu jāpiebilst, ka arī šajā vienošanās tekstā ne ar vārdu nav pieminēts, kuram tad būs jāuzņemas jau iepriekš iedzīvotāju vienošanās sakarā pieminētā cēloņsakarību pierādīšana.

Tāpat arī nav skaidrs, kā dome ir guvusi pārliecību par “Granāti Pluss” spēju pildīt uzņemtās saistības, kaut vai piemēram, iemaksājot tos pašus 100 000 eiro. (Nemaz jau nerunājot par to, vai šīs naudas izcelsme būs “tīra” no jebkādām pelēkām nokrāsām. Vismaz pašlaik ne “Granāti Pluss”, ne tās pilnvarotā E. Veigura rīcībā nekādi legāli iegūti līdzekļi nav saskatāmi.)

Un kas notiks, ja šo tūkstošu solītājs E. Veigurs (tieši viņš veda sarunas ar pašvaldību) pēkšņi tiks atzīts par vainīgu un nonāks kādā ne visai ilgotā vietā? Un vai vispār ir labas pārvaldības principiem atbilstoša vienošanās slēgšana ar peronām, kuras tiek turētas aizdomās par smagu ekonomisku noziegumu veikšanu?

Iespējams, ka Ogres novada domes vadībai vēl ir laiks tā nopietni apsvērt atbildes uz šiem jautājumiem, pie viena beidzot arī pēc būtības ieklausoties savu iedzīvotāju jau gadiem ilgi paustajā par viņu dzīves telpas faktisku zaudēšanu, piekāpjoties alkatībai, negodīgumam un vienaldzībai.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...