Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vērojot mūsu valsts iekšlietu sistēmā (ne)notiekošo, domāju, ka es neesmu vienīgais, kuram rodas vairāki jautājumi. Turklāt sabiedrība joprojām vēlas redzēt reālus risinājumus iekšlietu sistēmas reorganizācijā. Ir pagājis pietiekami daudz laika kopš 14. Saeimas vēlēšanām, bet Apvienotā saraksta pārraudzībā nodotajā Iekšlietu ministrijā viss notiek pa vecam!

Vēl joprojām es neesmu dzirdējis kaut pušplēstu ideju no Apvienotā saraksta iekšlietu ministra Māra Kučinska par to, ko iesākt ar haosu, kas valda pār Valsts Policiju un Iekšlietu ministriju? Kučinskis būtībā ir kā ar sūnām apaudzis akmens gabals naivā Kariņa “mazdārziņā”. Diemžēl, bet arī Kariņš šajā sakarā ir parādījis savu impotenci, pilnīgu nespēju prasīt no saviem ministriem atbildību par paveikto un nepaveikto!

Lai Kučinskim un Kariņam vieglāk ietu ar darāmajiem darbiem, uzskaitīšu dažas samilzušās problēmas.

Sievietes slepkavība Jēkabpilī. Uz policijas sirdsapziņas. Noziedzīga nolaidība un absolūta sistēmiska vienaldzība. Kāda ir Kučinska reakcija? Nekāda, pilnīgs klusums. Normālās valstīs šajā gadījumā demisionētu ne tikai iekšlietu ministrs! 

Pusaudžu bandu kautiņi Imantā un citos Rīgas rajonos. Policija atkal reaģē pēdējā un tikai tad, kad visi jau rāda ar pirkstu un kliedz, un pat tad tās darbība izskatās pēc lētas imitācijas. Vai krīzes menedžeris ar kompartijas biļeti Kučinskis (ne)reaģēja? Runā, ka vajagot uzlabot “krīzes komunikāciju”. Nopietni? Tas ir viss, ko viņš var pateikt?

Žoga izbūve uz Baltkrievijas robežas. Polija un Lietuva to jau ir izdarījušas, bet mums viss vēl procesā, un tāls ceļš ejams līdz pozitīvam rezultātam. Iekšlietu ministrija (Kučinskis ar krīzes menedžeriem) vaino visus citus, tikai ne sevi; viņi taču beidzot ir pie teikšanas un darīšanas, bet vienalga turpina vaimanāt. Kučinska reakcija? Viss ir labi, problēmu nav.

Problēmas ar nenormāli garajām rindām PMLP. Latvija nav vienīgā valsts pasaulē, kur cilvēkiem izgatavo identifikācijas dokumentus. Kāpēc citas valstis to var izdarīt ātri un bez rindām? Vai no Kučinska ir dzirdēti kādi konstruktīvi piedāvājumi problēmas risinājumam? Nē, nav.

Problēma ar Latvijā saskrējušajiem Krievijas pilsoņiem, kuri negrib mācīties latviešu valodu. Ko dara Kučinskis? Visu laiku meklē “argumentus”, lai tikai atvieglotu nelojālajiem piektās kolonnas pārstāvjiem atrašanos Latvijā. Interesanti, kā interesēs tas notiek?!

Valsts policijas darba kvalitāte. Kā mums klājas ar smago noziegumu izmeklēšanu - pasūtījuma slepkavību izmeklēšanu, sarežģītu finanšu noziegumu izmeklēšanu? Traģiski. Izmeklēšanas velkas gadiem un beidzas ne ar ko. Kučinska reakcija? Vispār nav dzirdēts, ka viņš šajā jomā saskata, ka ir problēmas.

Korupcija robežsardzē. Ik pa laikam tiek aizturēts bariņš robežsargu par korupciju. Mūsu valstī plaukst un zeļ nelegālo cigarešu un alkohola tirdzniecība. Nav jābūt ģēnijam, lai saprastu, ka to “jumto” Valsts policija un Valsts robežsardze. Kučinska reakcija? Viss ir kārtībā, nevajag celt trauksmi.

Saprotams, ka par pilnīgi visām iepriekš nosauktajām problēmām nav personīgi atbildīgs Kučinskis, bet viņš šobrīd ieņem iekšlietu ministra posteni, un sabiedrība pamatoti no viņa sagaida problēmu risinājumus. Bet trakākais ir tas, ka Kučinskis neizrāda nekādas pazīmes, ka viņš vispār redzētu to, ka Latvijas iekšlietu sistēma ir totāli sapuvusi.

Mums ir Valsts policija, kas vairāk izskatās kā padomju milicija. Korupcija un prokrieviskums zeļ un plaukst Latvijas policijā un visā iekšlietu sistēmā, un tas, manuprāt, ir diezgan biedējoši. Papētot ļoti daudzu policistu Facebook kontus, jūs ļoti ātri ieraudzīsiet veselu plejādi ar personām, kas ienīst šo valsti un fano par putina krievu pasauli. To ir tik daudz, ka šoreiz būtu lieki runāt par slēptajiem kremliniem un Latvijas nodevējiem.

Un tagad paskatieties uz pašu Kučinski, uz pelēko Māri, kas vienmēr kalpojis pastāvošajai sistēmai, ka tik krēsls vienmēr ir zem dibena! Vai viņš jums atgādina enerģisku, ar iedejām apveltītu ministru, kurš ievedīs kārtību sapuvušajā Latvijas iekšlietu sistēmā? Man viņš atgādina vecu komunistu, kurš imitē darbu un dara visu, lai tikai nekas nemainītos. Kam tas ir izdevīgi? Tikai un vienīgi mūsu valsts ienaidniekiem. Māris nav nekāds krīzes menedžeris! 

Pilsētā runā, ka Kučinskis aktīvi “strādā”, lai pie pareizajiem Apvienotā saraksta sponsoriem nonāk vairāki ļoti ienesīgi Iekšlietu ministrijas projekti – ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu iegādei trijos gados paredzēts tērēt 166 miljonus eiro, austrumu robežas infrastruktūras izveidē trijos gados budžetā paredzēti 77,6 miljoni eiro, VUGD infrastruktūras un materiāltehniskās bāzes modernizāciju katastrofu pārvaldības centru izveidei trijos gados paredzēti 103,2 miljoni eiro. Tagad mēs redzam, kur aiziet Kučinska enerģija, jo pieskaitot PVN, sanāk gandrīz veseli 420 000 000 EUR(!!!), ko dalīt, sadalīt un pārdalīt Apvienotā saraksta sponsoriem, tas tev nav lēto armijas konservu iepirkumu dalīt!

Iespējams, ir pienācis laiks sabiedrībai kaut kā reaģēt uz Kučinska “darbu”? Varbūt Kučinska kungam vajadzētu atkāpties no amata? Iespējams, Māra Kučinska vispiemērotākais darbs ir tas, no kurienes viņš sāka savu superveiksmīgo komunista karjeru – Valmieras rajona dzīvokļu komunālās saimniecības ekonomists.

Mūsu valsts iekšlietu sistēma ir nolaista līdz kliņķim, un tās kronis un simbols ir ekskomunists ministrs Kučinskis. Es pat ieteiktu Māra Kučinska tēlu izmantot kā prototipu korupcijas tēla attēlošanai pelēkā granītā, kurš atrodas pastāvīgā Temīdas varošanas procesā! Vai vēl labāk, tēlnieks Bikše varētu šo pieminekli “kalt” putuplastā, jo granīts būtu par šerpu!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...