Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Ezītis miglā. 2. daļa

Ex-seržants*
15.02.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Raksts ar līdzīgu nosaukumu jau bija publicēts šajā portālā, un šo var uzskatīt par iepriekš neplānotu turpinājumu. Tiem, kas neseko manai “daiļradei”, paskaidrošu - iepriekšējā rakstā pievērsos nu jau bijušā mūsu aizsardzības ministra A. Pabrika prātojumiem par tēmu - “dusiet saldi NBS un NATO vairoga aizsegā, viss ir zem kontroles”. Tas ir tas naratīvs jeb “makaronu karināšana uz ausīm” par to, ka neviens pat drosmīgākajos sapņos neuzdrošināsies uzbrukt pasaulē varenākās militārās alianses dalībvalstij.

Ka jau teicu, tad turpinājums nebija plānots, bet uzmanību piesaistīja medijos publicētā informācija ar atsauci uz LETA par NBS komandiera L.Kalniņa uzstāšanos Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē, kur bija runa par plānoto pretkuģu raķešu iegādi, un īpašu uzmanību piesaistīja šī Kalniņa kunga frāze: "Tikko mēs saņemsim šīs raķetes, mums vairs nav problēmu ar Kaļiņingradu vispār". Līdz šim man Kalniņa kungs likās vīrs, kas ar vārdiem nemētājas, un it īpaši es apbrīnoju viņa unikālās spējas runāt pusstundu un neko būtisku nepateikt, ko viņš tik lieliski demonstrēja tajās retajās intervijās, ko līdz šim bija sniedzis, un cilvēciski to var saprast - ja nu netīšām pasaka kaut ko lieku un kādam var nepatikt, tad ej nu sazini, var nenosēdēt amatā līdz pensijai. Tāpēc arī šoreiz tāds pārsteigums. Par ko tad runa ?

Spiežot pēc publiski pieejamas informācijas, šīs norvēģu ražotās raķetes (Naval Strike Missile) ar darbības rādiusu 185 km domātas ne vien peldlīdzekļu iznīcināšanai, bet arī triecieniem pa sauszemes mērķiem, un tās skaitās vienas no efektīvākajām savā klasē. Šo efektivitāti nosaka, bet ne tikai, pielietotā raķetes uz mērķi novadīšanas sistēma neparedzot aktīvo radiolokāciju, kas atvieglotu raķetes pārtveršanu. Tā vietā tiek izmantota termovizora sistēma, kas reaģē uz mērķa siltumstarojumu, pašai raķetei paliekot nepamanītai. Turklāt ir uzlabota navigācijas sistēma - papildus tradicionālajām GPS un inerciālajai sistēmām ir paredzēta navigācija pēc redzamiem virszemes orientieriem, un viss tas darbojas kompleksā. Raķetes palaišanas platforma var tikt izvietota ne vien uz peldlīdzekļa, bet arī uz sauszemes mobilām iekārtām, kas būtiski ir Latvijas apstākļiem.

Salīdzinoši - ukraiņu pretkuģu raķetēm “Neptun”, ar kurām tika nogremdēts krievu flagmanis - kreiseris “Moskva”, novadīšanai uz mērķi tiek pielietota aktīvā radiolokācijas sistēma, kas, kā jau minēts iepriekš, atvieglo pretiniekam to identifikāciju un pārtveršanu, tomēr, neskatoties uz to, “Moskva” ar apkalpi devās pa tiešo uz Kobzona koncertu.

Kā zināms, Krievijas Baltijas flote bāzējas Kaļiņingradas apgabalā Baltijskā, kā arī Ļeņingradas apgabalā Kronštatē. Izvietojot gar piekrasti mobilās NSM iekārtas, kā arī piepalīdzot zviedriem un somiem, Krievijas Baltijas flote var tikt neitralizēta, un jūras desanta varbūtība var tikt novesta līdz nullei. Vienlaikus ir jāsaprot, ka arī Krievija veic un turpinās veikt pasākumus, lai nepieciešamības gadījumā nepieļautu NATO papildspēku pārsviešanu, izmantojot jūras ceļu. Vienā no saviem iepriekšējiem rakstiem, atsaucoties uz ziņu aģentūru Naval News, kuras rīcībā bija nonākuši satelītuzņēmumi ar Kaļiņingradas apgabalā izvietotiem pretkuģu raķešu kompleksiem 3K60 Bal (NATO klasifikācija: SSC-6 Sennight) un K-300P Bastion-P (NATO klasifikācija: SSC-5 Stooge), norādīju, ka ar darbības rādiusu 300-350km krieviem ir iespējams pilnībā nosegt pieeju Baltijas valstīm no jūras (attālums pa taisno no Kaļiņingradas apgabala līdz Zviedrijas krastam ir apmēram 290 km, bet līdz Gotlandei 250 km).

 Jāpiezīmē, ka bez šīm iekārtām Kaļiņingradas apgabalā jau labu laiku atpakaļ ir izvietoti mobilie operatīvi taktiskie raķešu kompleksi “ISKANDER”, kuri var tikt aprīkoti gan ar spārnotajām, gan ballistiskajām raķetēm ar darbības rādiusu līdz 500 km, turklāt raķešu kaujas daļā var tikt izmantotas kodolgalviņas ar jaudu līdz 50 kilotonnām. Tagad šādas iekārtas ir izvietotas arī Baltkrievijā. Tas ļauj ne vien nobloķēt Suvalku koridoru - vienīgo sauszemes pieeju Baltijas valstīm, bet arī iznīcināt aizsardzībai svarīgus objektus visās trijās Baltijas valstīs, tādus kā lidlauki, armijas bāzes un noliktavas, kuriem pašlaik pretraķešu aizsardzības vispār nav. Kā rāda Ukrainas pieredze, tad stratēģiski svarīgo objektu iznīcināšanai, veicot raķešu triecienu, pretinieks izmantos arī stratēģiskos bumbvedējus, tiem pat nepametot savu gaisa telpu.

 No augstāk minētā nākas secināt, ka Kalniņa kunga apgalvojums par pretkuģu raķetēm, kas ļaus pilnībā atrisināt problēmu ar Kaļiņingradu, ir, maigi izsakoties, stipri pārspīlēts.

 Kā tas izriet no mūsu aizsardzības resora amatpersonu izteikumiem, tad tiek plānots iepirkt pretgaisa aizsardzības sistēmas. Lēmums apsveicams, tomēr jautājums - kādus, cik daudz un par cik. Jāpiezīmē, ka ne katra vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēma spēj pārtvert taktiskās ballistiskas raķetes. Viena no tām, kas spēj, ir „PATRIOT”. Par šo sistēmu un tās tehniskiem datiem biju rakstījis jau iepriekš, tāpēc neatkārtošos. Atgādināšu tikai, ka viena „PATRIOT” kompleksa (baterijas) sastāvā ietilpst vadības punkts, 4-6 palaišanas iekārtas ar 4 augstas precizitātes zenītraķetēm katrā iekārtā, radiolokācijas stacija, sakaru līdzekļi, palīgaprīkojums un transporta līdzekļi.

Kā tas bija atspoguļots iepriekšēja rakstā, tad ar diviem kompleksiem var relatīvi droši aizsargāt pret masveidīgu raķešu triecienu atsevišķu objektu vai teritoriju 20 km rādiusā, piemēram, tādu kā Rīga, pieņemot, ka pretinieks vienlaicīgi raidīs līdz 30 raķetēm. Kā to rāda nesenie notikumi Ukrainā, tad laika periodā, kas var būt īsāks par „PATRIOT” pārlādēšanai nepieciešamo, krievi var raidīt līdz 80 raķetēm, turklāt no dažādiem virzieniem. Viena „PATRIOT” kompleksa cena var svārstīties robežās 0,6-0,8 miljardi USD, bet vienas modernizētās raķetes MIM 104F (PAC-3) cena orientējoši būs 4-6 miljoni USD.

Medijos pavīdēja informācija, ka Latvija un Igaunija NATO Madrides samita laikā parakstīja nodomu vēstuli par vidējās darbības pretgaisa aizsardzības sistēmu iegādi un 2023.-2025. gadam pretgaisa aizsardzības sistēmu iegādei varētu veltīt 600 miljonus eiro. Nez, ko viņi tur taisās pirkt par 600 ļimoniem?

Mans viedoklis - ja jau NATO plāno (ja tiešām nopietni plāno) nepieciešamības gadījumā šeit izvietot savus ātrās reaģēšanas spēkus, kas spētu izradīt nopietnu pretestību agresora 200 tūkstošu lielam grupējumam, tad būtu arī jāparūpējas par sava kontingenta aizsardzību, tai skaitā, nodrošinot pretraķešu aizsardzību. Savukārt par civilo objektu aizsardzību lai rūpējas vietējās valdības, bet, ja budžets par plānu, tad būtu jānodrošina savlaicīga civilo evakuācija no pilsētām saskaņā ar tikpat savlaicīgi izstrādātu plānu. Tad lai Rīgu pretinieks pārvērš drupās, jo drupās, kā zināms, vieglāk vest aizsardzības kaujas (cerams, ka līdz tam nenonāks).

 Kāds pateiks - pārītis F-35 eskadriļu, un viss tas Kaļiņingradas apgabalā izvietotais bruņojums tiks pārvērsts lūžņu kaudzē. Iespējams, tikai kur garantija, ka šie F-35 būs, ja radīsies tāda nepieciešamība? Atgādināšu, ka 2024.gadā būs ASV prezidenta vēlēšanas un caurkritušais veikalnieks Tramps plāno izvirzīt savu kandidatūru no republikāņiem. Tas ir tas pats Tramps. kas nesen paziņoja, ka, būdams prezidents, karu Ukrainā izbeigtu 24 stundu laikā (par to, ar kādiem nosacījumiem izbeigtu, šaubu nevajadzētu būt). Savukārt republikāņi-trampisti nenogurstoši skandina - ne centa Ukrainai. Kā runā vērā ņemami apskatnieki, tad Kremļa žurkai ir palikušas divas kārtis, kuras viņš cer izspēlēt, pirmā - nospiest ukraiņus ar mobilizētās lielgabalgaļas masu un otrā - Trampa uzvara vēlēšanās. Pirmā ir lemta neveiksmei, bet attiecībā uz otro laiks rādīs.

Kāds cits pateiks - pēc kara Ukrainā Krievija būs novājināta tiktāl, ka nebūs spējīga kādu apdraudēt. Novest Krieviju līdz kliņķim - apsveicama doma, ko pauda ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins vēl pirmajā Ramšteinas saietā. Diemžēl tā domā ne visi. Arvien atradīsies “noderīgie idioti”, kas čīkstēs par eskalācijas briesmām. Arī Kremļa ietekmes aģenti nekur nav pazuduši.

Nav šaubu, ka gan pretkuģu raķetes, gan pretraķešu sistēmas, gan artilērijas sistēmas „HIMARS” Latvijai lieti noderētu, tomēr jārēķinās ar budžeta iespējām, tāpēc jābūt skaidrībai pret ko aizsargāties, kā aizsargāties un kas tam primāri nepieciešams.

* Literārs pseidonīms

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...