Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī gada 9.jūnijā portālā Delfi.lv publicēts Ģirta Valda Kristovska - Ventspils domes deputāta no valdības partijas „Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.

Šis raksts ir klasisks viltus ziņu apkopojums. Fake ziņas ar mērķi diskreditēt savu politisko konkurentu Zaļo un Zemnieku savienības partneri partiju „Latvijai un Ventspilij". Netērējot lieki laiku neskaitāmajām fake ziņām, kas minētas šajā rakstā, norādu uz būtiskāko un viegli pārbaudāmo.

Aivars Lembergs kā Ventspils domes deputāts atalgojumu par katru 2020. gada mēnesi saņēma atbilstoši domes saistošajiem noteikumiem.

Es saņēmu visus domes nozīmīgākos materiālus, informāciju, analīzes pa pastu analīzes, domes sēžu materiāli, domes komiteju materiālus, domes komisiju materiālus, darba grupu un daudz ko citu, kas skar domes ikdienas darbu, tai skaitā, bet ne tikai regulāru informāciju no Ventspils Sociālā dienesta, Izglītības pārvaldes, Ekonomikas nodaļas, Finanšu nodaļas, Ventspils domes Kapitāla un pārvaldības nodaļas, Ventspils domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļas, Ventspils domes Attīstības pārvaldes, Ventspils domes Juridiskās nodaļas, Ventspils domes Mārketinga nodaļas, Ventspils domes Vispārējās nodaļas.

No darba izpildes viedokļa nav nozīmes, kur atrodas galds, pie kura es strādāju, - Ventspils domes ēkā, manās mājās vai Rīgas centrālcietumā. Neapšaubāmi 2020. gadā es strādāju kā domes deputāts daudz vairāk nekā mani politiskie pretinieki.

Tas, ka Ģirts Valdis Kristovskis nezina un nesaprot, ko nozīmē attālināts darbs, norāda tikai dižu atrautību no reālās dzīves, tostarp Covid-19 pandēmijas laikā.

Mans darbs Ventspils Attīstības aģentūrā. Kā par brīnumu Ģirts Valdis Kristovskis nezina, ka man no 2007.gada augusta bija liegts pildīt Ventspils brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētāja pienākumus, tāpēc es valdes priekšsēdētāja atalgojumu nesaņēmu, līdz ar to Ģ.V. Kristovska apgalvotais "vadītāja Lemberga dubultai atalgošanai" ir fake ziņa.

Tāpat, kā „brīvostas valdes priekšsēdētājam A.Lembergam konsultācijas sniedza biedrības Ventspils Attīstības aģentūras prezidents Lembergs", jo, kā jau minēju, Ventspils brīvostas priekšsēdētāja pienākumus es 13 gadus nepildīju.

Fake ziņa ir arī, ka „Lembergs kā brīvostas valdes priekšsēdētājs, apstiprinot šīs iestādes ikgadējos budžetus". Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs nekad un nevienu ikgadējo budžetu nav apstiprinājis.

Ventspils brīvostas valde veica biedru naudas maksājumu Ventspils Attīstības aģentūrai tās kopējo mērķu un uzdevumu realizēšanai, nevis "brīvostas pārvaldes nauda paredzēta Lemberga personīgā atalgojuma gūšanai". Ventspils Attīstības aģentūra katru gadu atskaitījās Ventspils brīvostas pārvaldniekam Imantam Sarmulim par padarīto darbu un rezultātiem viņam klātesot.

Kopš Ventspils brīvostas pārvaldi vada rīdzinieki, tai skaitā Ģirts Valdis Kristovskis no valdības partijas „Jaunā vienotība", kravu apgrozījums ostā ir samazinājies divas reizes, neviens jauns attīstības projekts nav uzsākts.

Ventspils brīvostas pārvalde novesta līdz maksātnespējai, jo pati nespēj ne saņemt, ne atdot kredītus, un tās katastrofālais finanšu stāvoklis jāglābj Ventspils domei, ķīlājot savu īpašumu un valdībai sniedzot finansiālu palīdzību no Latvijas iedzīvotāju nodokļu naudas.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...