Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir reizes, kad nianses izšķir būtību. Šodien vēlos padalīties ar pārdomām par situāciju, kad man un Veselības ministrijai atšķiras izpratne par to, kur likt komatu virsrakstam izvēlētajā teikumā.

Vai jūs spētu iedomāties situāciju, kad lielākajai reģionālajai vidusskolai valstī Izglītības un zinātnes ministrija nolemj nepiešķirt finansējumu no valsts budžeta? Šķiet absurdi, vai ne? Tomēr tieši šādi ir rīkojusies Veselības ministrija Daniela Pavļuta vadībā attiecībā uz “Ogres rajona slimnīcu”!

Par ko ir stāsts? Esam saņēmuši informāciju par to, ka, veicot veselības aprūpes sistēmas reformas, kuru ietvaros ārstniecības iestādes ne tikai tiek grupētas dažādos līmeņos, bet arī saņem dažāda apjoma finansējumu, kuru iespējams izmantot infrastruktūras attīstībai, ir pieņemts lēmums Ogres novadā esošajai “Ogres rajona slimnīcai” šādu finansējumu vispār nepiešķirt! Piešķirt tieši apaļu nulli!

Ogres slimnīca 2021.gadā ir hospitalizējusi visvairāk pacientu no visām sava līmeņa reģionālajām slimnīcām – 5286. Būtu tikai pašsaprotami, ka veselības ministrs un viņa iestāde to ņemtu par atskaites punktu. Taču - nē!

Pēc hospitalizēto pacientu skaita mazākajai III līmeņa ārstniecības iestādei “Dobeles un apkārtnes slimnīcai”, kura 2021.gadā hospitalizējusi vien 2474 pacientus, piešķirts valsts finansējums EUR 364 232 apmērā. Niecīgs finansējums piešķirts arī “Kuldīgas slimnīcai” – EUR 14 097. Savukārt otrs lielākais finansējums piešķirts “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībai” – EUR 402 754, kura hospitalizējusi vien par 38 pacientiem vairāk nekā jau minētā Dobeles iestāde un ieņem otro vietu no beigām pēc hospitalizēto pacientu skaita.

Nepārprotiet – ir labi, ka tiek pievērsta vērība un piešķirts finansējums arī mazām reģionālajām ārstniecības iestādēm! Nav žēl. Tomēr ir jābūt kaut kādiem kritērijiem un saprotamai loģikai.

Tā kā šajos lēmumos citas likumsakarības atrast neizdodas, atliek vien secināt, ka šis ir savdabīgs un zemisks Pavļuta solis, kurš sperts, lai apliecinātu savu varu un iegrieztu man personīgi par to, ka esmu asi kritizējis gan viņa partijas, gan personīgi paša Pavļuta nostādnes, rīcību un lēmumus, kuri nodarījuši daudz ļauna sabiedrības vienotībai, valstiskajām interesēm un katram Latvijas iedzīvotājam personīgi.

Šajā sakarā gribu vērsties pie Pavļuta personīgi; Daniel, ja Tu vēlies sniegt man “mācībstundu”, ja vēlies politisku dueli, tad esi vīrs un tiešā tekstā vērsies pie manis! Kaut vai publiska ieraksta soctīklos veidā! Jo šis solis, kas potenciāli apdraud Ogres novada iedzīvotāju tiesības saņemt adekvātu veselības aprūpi un steidzamu medicīnisku palīdzību, ir nekrietns, zemisks un necienīgs izgājiens!

Vēl vairāk – Tev kā Ogres iedzīvotājam palielinās iespējamība, ka pašam vai kādam Tev tuvam cilvēkam nepieciešamo palīdzību nespēs sniegt laikus un/vai pietiekami kvalitatīvi! Un nemaz jau nerunāsim par to, ka veselības ministram IR PIENĀKUMS rūpēties par VISU Latvijas iedzīvotāju iespējām saņemt kvalitatīvu medicīnisko palīdzību.

Šis ir gadījums, kad, šķiet, mazisks cilvēks ir nonācis neatbilstoši augstas atbildības pozīcijā. Ceru, ka sabiedrībai tas nepaliks nepamanīts, tiks ņemts vērā gaidāmajās parlamenta vēlēšanās un, pāri visam, ka absurdie lēmumi tiks atcelti un mainīti!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko zināja kolaboratori?

FotoTautas sēru un nodevības nedēļa pagājusi, un tagad jāturpina rūpēties par nākotni. Valsts prezidents, uzrunājot Saeimas deputātus, uzsvēra valsts drošību un izturētspēju kā noteicošās prioritātes. Diemžēl pirms 82 gadiem Latvijas vadība atdeva Latvijas valsti ne tikai bez kāda protesta, bet pat sludinot, ka ienākošā okupantu armija ir Latvijai draudzīga.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mūsu lidostā atkal skan agresora valoda?

FotoBiju nepatīkami pārsteigta, šodien Rīgas lidostā dzirdot paziņojumus par lidojumiem, piemēram, uz Frankfurti, Briseli, Londonu un citiem galamērķiem trijās valodās - latviešu, angļu un arī krievu (!) valodā.
Lasīt visu...

15

Tik viena doma prātā man... un tā ir par Lembergu

FotoŠī gada 9. jūnijā Delfos tika publicēts mans raksts ar retorisku virsrakstu "Vai redzams Ventspils kleptokrātijas gals?". Reaģējot uz to, Aivars Lembergs ir publicējis pārsteidzoši viegli atspēkojamu, pat pašiznīcinošu pretrakstu ""Fake" ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim".
Lasīt visu...

21

„Fake” ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim

FotoŠī gada 9.jūnijā portālā Delfi.lv publicēts Ģirta Valda Kristovska - Ventspils domes deputāta no valdības partijas „Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.
Lasīt visu...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...