Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Spilgti ilustrējot situāciju ne tikai Valsts ieņēmumu dienestā (VID), bet arī Valsts policijā un „likumību uzraugošajā” Prokuratūrā, „futbols” ar Lato Lapsas iesniegumu par neslavas celšanu, ko veikusi VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, kļūst aizvien absurdāks: pēc tam, kad policija šo iesniegumu bija nosūtījusi izskatīšanai VID, bet tas tālāk – Ģenerālprokuratūrai, tā šo iesniegumu tagad ir nosūtījusi… atpakaļ policijai.

Pietiek.com jau iepriekš norādīja – to, kā tieši notiek pasūtījuma lietu piesegšana un noziedzīgu nodarījumu „noslāpēšana”, uzskatāmi rāda tas, kas noticis ar Valsts policijai adresēto Lato Lapsas iesniegumu ar aicinājumu sākt pret VID ģenerāldirektori I. Jaunzemi kriminālprocesu par neslavas celšanu.

Šo iesniegumu odiozā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersona Ina Frīde bija nosūtījusi… I. Jaunzemes padotajam, VID Iekšējās drošības pārvaldes direktoram Aigaram Prusakam.

Savukārt saistībā ar pasūtījuma lietu skandālu reizē ar VID ģenerāldirektori I. Jaunzemi un savu bijušo sievu, nu jau darbu VID zaudējušo Kristīni Prusaku-Brinkmani bieži pieminētais VID Iekšējās drošības pārvaldes direktors, par Jura Juraša „brigādes” pārstāvi saukātais A. Prusaks bija spiests konstatēt, ka viņš nevarēs izskatīt lietu par I. Jaunzemes veiktu neslavas celšanu un „aizfutbolēja” iesniegumu tālāk – Ģenerālprokuratūrai..

Pietiek.com iepriekš bez plašākiem komentāriem publicēja gan Lato Lapsas iesniegumu, gan I. Frīdes lēmumu, gan A. Prusaka parakstīto dokumentu, bet šodien – LR Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta lēmums – iesniegumu nosūtīt atpakaļ Valsts policijai, no kurienes tas bija sācis savu ceļu pa iestādēm:

„Rīgā 2023. gada 15. martā

Valsts policijas priekšniekam A.Rukam

Par iesniegumu

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Pirmstiesas kriminālprocesa un tiesvedības koordinācijas nodaļā 2023.gada 13.martā saņemta Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Iekšējās drošības pārvaldes direktora A.Prusaka 2023.gada 13.marta vēstule Nr.VID.4.1/16.3/248 ar tai pievienoto Lato Lapsas 2023.gada 3.marta iesniegumu par kriminālprocesa uzsākšanu.

Vēstulē norādīts, ka VID Iekšējās drošības pārvaldei kā struktūrvienībai, kas atrodas tiešā VID ģenerāldirektora pakļautībā, nav tiesiska pamata vērtēt VID ģenerāldirektores I.Jaunzemes rīcību, tādēļ L.Lapsas iesniegums tiek nosūtīts tā piekritības noteikšanai.

Ievērojot minēto, saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 26. panta trešo daļu, 371. panta otro daļu  un 30. nodaļā noteikto, nosūtu Jums izvērtēšanas organizēšanai un procesuāla lēmuma pieņemšanai L.Lapsas 2023.gada 3.marta iesniegumu, kas satur ziņas par Krimināllikuma 157.pantā paredzēta noziedzīga nodarījuma iespējamu izdarīšanu (neslavas celšanu), kas izpaudās I.Jaunzemes rīcībā, pildot VID ģenerāldirektores pienākumus, pārstāvot VID 2023.gada 1.marta TV3 raidījumā “900 sekundes”.

Par iesnieguma izskatīšanas rezultātu lūdzu informēt L.Lapsu un Ģenerālprokuratūras Krimināltiesisko departamentu.

Pielikumā (tikai pirmajam adresātam):

- 2023.gada 3.marta  Lato Lapsas iesniegums (viena datne);

- 2023.gada 13.marta Valsts ieņēmumu dienesta Iekšējās drošības pārvaldes direktora A.Prusaka vēstule (viena datne);

- 2023.gada 7.marta Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes Izmeklēšanas koordinācijas un Kriminālizlūkošanas nodaļas priekšnieces I.Frīdes vēstule (viena datne).

Pirmstiesas kriminālprocesa un tiesvedības koordinācijas nodaļas prokurore L.Īzaka.”

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nav taisnība, ka valsts palīdz uzņēmējiem. Valsts viņus mēdz reketēt

FotoValsts amatpersonas īpaši jau vēlēšanu laikā daudz runā par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, palīdzību uzņēmējiem, tiesiskumu un tā tālāk, un tā joprojām. Praksē gan mēdz būt citādāk, un valsts iestāžu vērsanās pret mani, manas ģimenes locekļiem un manis vadīto uzņēmumu liecina, ka realitāte var līdzināties absurda lugai.
Lasīt visu...

21

Korupcijas prakse perifērijā – Balvos

FotoKonkrētā piemērā – Balvos. 2022.gada oktobrī uz ceļa, kuru kā taisnāko vairāk nekā 30 gadus lieto mazdārziņu īpašnieki, bez brīdinājumiem tika nostiepta ķēde, kurā par laimi nelaimē ar salīdzinoši lēnu ātrumu (ap 15 km stundā) ietriecās motocikla vadītājs kurš guva nopietnas kakla traumas.
Lasīt visu...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

Lursoft