Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kamēr Rīgas rātsnamā turpinās dažādas nokrāsas un lieluma zirnekļu cīņas par labāko vietu pie aizgalda, tikmēr, šķiet, pamazām savus apgriezienus uzņem skandāls ap Rēzeknes finanšu krīzi.

Šķiet, ka tikai slinkais vai aklais pēdējās nedēļas laikā nav kaut ko lasījis vai skatījies TV Rēzeknes pašvaldības sakarā. No vasaras letarģiskās snaudas ir pamodušies arī valsts ierēdņi ar ministru Sprindžuku priekšgalā, kurš saņēmās un kādā medijā kautri bilda, ka viņam jau pusgadu atpakaļ, piedaloties kādā Lielo pilsētu asociācijas valdes sēdē, dvēselē modušies pirmie aizdomu aizmetņi par lielo finanšu nestabilitāti Rēzeknes domē.

Respektīvi, rodas jautājums, kur ministra kungs bija agrāk, kādēļ nesita vara bungas par tuvojošos apokalipsi Rēzeknē. Iespējams, ka viņš tajā brīdī visu savu enerģiju un prātu veltīja kāda arhitekta iedabūšanā Rīgas pils atjaunotajās telpās. Kā mūsu valstī gadās, tad iznāca kā parasti. Nesanāca. Priekšā bija vīri ar daudz platākām mugurām un lielāku meistarību politiskās zampas maisīšanā.

Liekas, ka visa šī finanšu jezga ieguva valsts mēroga ķezas statusu tikai tad, kad Rēzeknes dome kā slīcējs ķērās pie pēdējā salmiņa - savu štatu optimizācijas. Droši var apgalvot, ka šī optimizācija, pārstrukturēšana un velns vien zina, kā viņu vēl var nosaukt, neskars ne pašu Rēzeknes mēru, ne viņam īpaši pietuvinātos. Cietēji kā parasti izrādīsies daži desmiti vienkāršu pašvaldības ļaužu: sētnieki, apkopēji, sociālie darbinieki  un varbūt kāds sagrēkojies lietvedis no domes lielās mājas.

Pieļauju, ka es kļūdos un tūlīt, tūlīt, kā ir izskanējis no Rēzeknes domes runas sievām, mērs Bartaševičs nāks klajā ar fundamentālu un inovatīvu rīcības plānu finanšu krīzes pārvarēšanai, kurā viss tiks salikts pa plauktiņiem ne tikai Rēzeknē, bet arī visā valstī.

Daudzie galvaspilsētas ierēdņi ar ministru Sprindžuku priekšgalā varēs atviegloti nopūsties, pieglaust matus un turpināt kafijas telpā laiski apspriest pēdējos augstākās sabiedrības jaunumus. Valstī ir taču atvaļinājumu un pilsētu svētku laiks! Var taču mazliet iepauzēt un atvilkt elpu pirms grūtā rudens darba cēliena.

Atbildīgā Finanšu ministrijas ierēdne Baiba Tisenkopfa intervijā portālam “Delfi” apgalvo, ka visi ļautiņi var mierīgi gulēt un neuztraukties par pašvaldībās notiekošo. Liels skaits dažādu ierēdņu Finanšu ministrijā ar pašu “Dienas” prihvatizatoru priekšgalā neskaita savas darba stundas un minūtes, lai izsekotu, monitorētu Latvijas pašvaldību finansiālo stāvokli. Ka tikai nenotiktu kas ļauns!

Vārdu sakot, kā teica viedais Aladins, tad Bagdādē un Latvijā viss ir mierīgi. Ne lielā, ne mazā pašvaldībā nav nekādu problēmu. Jā, apgrūtinājuma kontrolskaitlis ir pārsniegts Alūksnē, bet pašvaldībai nav nekādu grūtību ar savu kredītu segšanu un ikdienas maksājumiem.

Tikmēr Eiropas Centrālā banka ar dzelžainu regularitāti ceļ procentu likmes. Es pat nemēģināšu uzminēt, cik lielas patlaban ir mainīgās un fiksētās procentu likmes. Ir tāda sajūta, ka, kamēr pabeigšu rakstīt šo rakstu, atkal izskanēs kārtējais paziņojums par procentu likmju celšanu. Šogad, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, pašvaldībām savu kredītu un galvojumu apkalpošana izmaksā kolosālas summas.

Būšu pieticīgs un atzīšu savu nekompetenci valsts mēroga finanšu problēmu pārvaldīšanā. Tēlaini runājot, nokāpsim stāvu zemāk un veltīsim brīdi sava laika divām itkā atšķirīgām, bet reizē tik līdzīgām Latgales pašvaldībām – Rēzeknei un Līvāniem. Taupīšu jūsu laiku un šoreiz neapskatīšu ne šo pilsētu ģeogrāfisko stāvokli, ne vēstures līkločus, ne jaunākās tenkas par šo pilsētu vareno privāto dzīvi. Lai katrs guļ ar to, kurš liekas skaistāks, bagātāks vai vismaz ir skaidrā! Nekādu pretenziju.

Tātad sāksim ar kopīgo.

• Abu pilsētu mēri jau ilgstoši ir pie varas. Abi savās pašvaldībās rīkojas kā savās dzimtmuižās. Abi pa šiem gadiem ir paspējuši apaugt ar lielu skaitu noderīgu sakaru un pazīšanos dažādās iestādēs;

• Abi maina partijas pēc vajadzības;

• Abiem mēriem ir nepārvarama kāre uz dažādu projektu realizāciju, celtniecību un ES līdzekļu apgūšanu;

• Dažādos projektos gan Rēzeknē, gan Līvānos uzvar vienas un tās pašas celtniecības firmas; 

Rēzeknes gadījumā jau gadiem ar apskaužamu konsekvenci uzvar mēra Bartaševiča brāļa un paša sievas firma. Toties Līvānos, kad esi iepazinies ar publiskajām datu bāzēm, var konstatēt, ka aizdomīga tuvība ir vērojama mēra Vaivoda un kādas kaimiņpilsētas celtniecības firmas starpā.

• Abu pilsētu un to mēru gadījumā cienījamais KNAB kantoris nesaskata absolūti neko. Pilnīgi neko.

Piemēram, KNAB kantoris ir izpētījis krustām šķērsām neskaitāmus Rēzeknes domes iepirkumus. Iepazinies ar mēra sniegtajām atbildēm uz uzdotajiem jautājumiem, kāds bāls un sauli neredzējis ierēdnis ar drošu roku ir uzrakstījis rezolūciju. Tīrs. Viss ir kristāltīrs kā Ulmaņlaiku šnabis. Ne interešu konflikta, ne koruptīvu darījumu. Viss atbilstoši likuma garam un paragrāfam. Tāpat kā Pabrika kungam ar savu īpaši pietuvināto biroja darbinieku Aizsardzības ministrijas Iepirkumu komisijā.

Esam pieauguši cilvēki, liela daļa no mums ir ikdienā saskārusies ar valsts iestāžu un pašvaldību darbu. Daļa no mums ir piedalījusies dažādos konkursos, tenderos un cenu aptaujās. Bieži vien ir atlicis tikai izbrīnā saķert galvu, iepazīstoties ar dažādu komisiju neaizskaidrojamiem lēmumiem par labu kādai konkrētai firmai. Tie spēlētāji, kuri ilgstoši darbojas šajā jomā, paši jau saprot un redz visas tās spēles un zemūdens akmeņus šajā jomā.

Skaidrs, ka formāli viss ir tik smalki sakārtots, ka starp mēru Bartaševiču un viņa sievu, brāli ir izbūvēta milzīga betona siena. Nekādas saziņas, nekādas saskares savā starpā burtiski kopš kāzu nakts. Ir jāsaprot viena lieta, ka dažreiz, lai uzvarētu konkursā, pietiek ar kādu informācijas drusku. Piemēram, guļot gultā, uzvelkot kādu dūmu un sapņaini pūšot dūmu gredzenus, var dziļdomīgi izmest: „Klau, mīļā! Pēc nedēļas sludināsim konkursu uz bērnudārza celtniecību, naudiņas arī ir tik, cik ir, bet vēlāk būs vēl.”

Līvānu mēra Vaivoda gadījumā ir stipri līdzīgi. Grūti pateikt, kā šoreiz ir ar to tuvību, bet tauta runā, ka firmas vadītājs ir biežs viesis mēra kabinetā. Ka tur kaut kas tomēr notiek, liecinot rūpīgi aiztaisītās mēra kabineta durvis.

• Abiem mēriem ir vājība pret SPA kompleksu un baseinu būvniecību savās pilsētās. Abi mēri nevar atrast investorus saviem projektiem;

• Abos gadījumos pašvaldībām ir apturēta ES finanšu līdzekļu izmaksa.

Rēzeknes gadījumā nauda ieturēta iespējamā interešu konflikta dēļ. Līvānu gadījumā buķete ir daudz krāsaināka un smacīgāka. Pagājušā gada rudenī visa Latvija bija lieciniece tam, cik  neveikli Līvānu mērs Andris Vaivods taisnojās, kad viņa privātmājā un darba telpās pašvaldībā kratīšanu veica Eiropas prokuratūra. Kā informēja Eiropas prokurors Doniks, tad procesuālās darbības tika veiktas sakarā ar aizdomām par Eiropas Savienības finanšu līdzekļu izkrāpšanu vairākos projektos, kuri ir saistīti ar ražošanas infrastruktūras izbūvi Līvānu pilsētā.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka runa ir par apmēram 1,8 miljoniem eiro, kuri veiksmīgi apgūti kāda ražošanas angāra celtniecībā Līvānu industriālajā zonā. Līvānos gadu atpakaļ uzvirmoja kaislības par otra angāra celtniecību, kuru mērs Vaivods bija iecerējis celt blakus jau uzceltajam. Angārs mēram bija tik nepieciešams, ka ar pašvaldības atbalstu jau agrāk pieminētā, mēram Vaivodam pietuvinātā celtniecības firma uzsāka objekta celtniecību bez būvatļaujas. Tikai sabiedrības izrādītās intereses dēļ darbi tika pārtraukti.

Sausais atlikums no šīs avantūras ir tāds, ka pašvaldība bija spiesta segt celtniekam izdevumus par paveiktajiem darbiem. Kā liecina Līvānu novada domes gada pārskats, tad šogad pašvaldība plānoja ņemt  430 769 euro aizņēmumu budžeta un finanšu vadībai, lai veiktu apmaksu būvuzņēmējam par 2022.gadā izpildītajiem darbiem objektā "Ražošanas ēkas jaunbūve Līvānu industriālajā zonā Celtniecības ielā 9, Līvānos, Līvānu novadā" un PVN nomaksai.

Cik noprotams, tad arī šo angāru 3,5 miljonu eiro vērtībā bija plānots celt par Eiropas Savienības finanšu līdzekļiem. Tā kā darbi būvlaukumā ir pārtraukti kopš pagājušā gada rudens, tad ticamākais, ka arī šo projektu kāda atbildīgā iestāde ir iesaldējusi.

Gribētu vēlreiz atgādināt prokurora Donika teikto, ka “procesuālās darbības tika veiktas sakarā ar aizdomām par Eiropas Savienības finanšu līdzekļu izkrāpšanu vairākos projektos, kuri ir saistīti ar ražošanas infrastruktūras izbūvi Līvānos”. Tātad, mazliet padomājot, var droši secināt, ka kratīšana pie mēra Vaivoda ir saistīta arī ar šo otro angāru. Draugi! Te uz horizonta jau parādās pavisam skaists uzraksts. Sevišķi lielos apmēros.

Izskatās, ka sausais atlikums no šīs mēra Vaivoda angāru avantūras būs tāds, ka, pēc pāris gadiem šajā krūmiem aizaugušajā un sasmakuša ūdens pārpilnajā būvbedrē varēs ierīkot piemiņas vietu Līvānu novada domes priekšsēdētāja Andra Vaivoda nesaimnieciskumam un, iespējams, noziedzīgajai darbībai, kur īpaši fanātiski mēra Vaivoda adepti, skanot skanīgam un daudzbalsīgam varžu balsu korim, varēs atnākt un atcerēties Latgales angāru būves lielāko speciālistu Līvānu novada mēru Andri Vaivodu un viņa pseidoveikumu Līvānu industrializācijā.

Līvānu novada pašvaldības mājas lapas livani.lv sadaļā „Izsoles” jau ilgstoši tiek mēģināts izsolīt pašvaldības nekustamā īpašuma Alejas ielā 13 un Celtniecības ielā 7 nomas tiesības. Tas taču ir labi! Klaigās radi un draugi. Mērs Vaivods kā rūpīgs saimnieks rosās, lai no pašvaldības īpašuma izspiestu visu maksimālo un iegūtos līdzekļus izmantotu, lai par prieku Rīgas finanšu ekspertiem un analītiķiem celtu Līvānu iedzīvotāju  dzīves līmeni.

Bet, kā tagad saka, ir viena būtiska nianse. Abi šie īpašumi ir dažādu ES projektu sastāvdaļas, kad, realizējot tos, ir jāsasniedz noteikti kvantitatīvie rādītāji. Piemēram, jāiegulda savi finanšu līdzekļi un jārada noteikts skaits darbavietu. Alejas ielas objekta gadījumā investoram ir jāiegulda 0.5 miljoni eiro un jārada noteikts skaits darbavietu. Celtniecības ielas 7 asfalta laukuma noliktavas gadījumā nosacījumi ir identiski. Spriežot pēc pašvaldības mājaslapā livani.lv atrodamās informācijas, laiks rit, bet investoru, kuri savu sūri pelnīto kapeiku, steigtos investēt, lai celtu mēra Vaivoda... Tpū! Pārteicos! Lai celtu Līvānu labklājību. Tādu investoru nav.

Ko tas viss nozīmē? Runājot VARAM ministra Sprindžuka vārdiem, gadījumā, ja projekts nesasniedz savus mērķus, pašvaldībām ir jāatmaksā arī no ES fondiem saņemtais līdzfinansējums pilnā vai daļējā apjomā. Lūk, tā! Ne daudz, ne maz!

Līvānu pašvaldības gadījumā, pat pavirši rēķinot, tas sastādītu apmēram to pašu summu, kuras dēļ tagad Rēzeknes pilsētas mēru Bartaševiču taisās pakārt Ančupānu garākajā priedē.

Atšķirība ir tajā apstāklī, ka, spriežot pēc publiski pieejamajiem abu pašvaldību pārskatiem, Rēzeknes pašvaldības budžets ir milzīgs salīdzinot ar samērā pieticīgo Līvānu - sīkas Latgales pašvaldības budžetu. Atšķirība ir apmēram trīs reizes. Piemēram, 2023. gadā Līvānos pašvaldības izdevumi tiek plānoti apmēram 18,5 miljonu eiro apmērā, Rēzeknē apmēram 53 miljonu apmērā.

Saistību apmēru šogad Rēzekne bija plānojusi 18% apmērā no pamatbudžeta, bet Līvāni 11% apmērā. Ja dotajā brīdī runā, ka Rēzekne tuvojas 21% līmenim, tad droši var prognozēt, ka Līvāni ir pārsnieguši 13% atzīmi. Kaismīgākie Vaivoda aizstāvji tūlīt spļaus piķi un zēveli un komentārus piebļaus ar saucieniem, kāds Vaivods ir saimnieks, visu ir izskaitļojis un paredzējis, atkal piesauks sev tik mīļos un tuvos tumsas spēkus. Paldies! Nevajag.

Visu savu stāstu gribu pagriezt mazliet citādākā plāksnē. Kā redzams, Rēzeknes kuģis ir dabūjis sūci tāda mēroga pilsētai būtībā nieka 3,5 miljoniem.

Gribētu zināt, kas notiks ar Līvānu pašvaldības budžetu, ja pilsētai nāksies atmaksāt Eiropas Savienībai tās piešķirtos līdzekļus. Kas būs vainīgs, kad novada nodokļu maksātājiem nāksies atmaksāt šos līdzekļus Eiropas Savienībai un valstij.

Acīmredzot, runājot Gunāra Cilinska filmas “Ezera sonāte” varoņa vārdiem, būs bankrots.

Pēc tikšanās ar valsts prezidentu Rinkēviču VARAM ministrs Sprindžuks atzīmēja, ka viņš ministrijas valsts sekretāram ir uzdevis sākt revīziju Rēzeknes domē. Ja revīzijā konstatēs nelikumības vai nesaimniecisku rīcību, tad Rēzeknes mēra krēsls var tikt apdraudēts.

Prezidenta kungs! Vai Jūs nevarētu iekļaut savā dienas kārtībā vēl vienu tikšanos ar ministru Sprindžuku. Šoreiz par Līvāniem.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...