Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Gulags pie apvāršņa

Viedais Manels
30.01.2024.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē kaitē valstij, priecīgi vicina cērtes Kolimas pusē. Guruļovs ir pazīstams ar odioziem paziņojumiem, turklāt kritis Kremļa nežēlastībā, tomēr šādas idejas lielā Krievijas sabiedrības daļā ir pieprasītas.

Ja Krievija atkal anektēs Dievzemīti, plāni klāsies tiem kaimiņvalsts idealizētājiem, kas pieraduši kritizēt dažādas negācijas un činavniekus. Kad norims līksme par to, ka bērniem nedraud ģenitāliju nogriešana un perversijas vairs nav norma, izrādīsies, ka viss pārējais apkārt palicis pa vecam un kļuvis pat sliktāk, kā arī visur jārunā krieviski.

Vienlaikus daudzviet augstajos krēslos sēdēs kažoku otrādi apmetušie vecie vēži vai no skapja izkāpusī aģentūra iz urrāpatriotiem un boikotētājiem. Protestētājus pret šādu lietu kārtību ātri aizsūtīs vairāku gadu bezmaksas “ekskursijā” uz Magadanas apgabalu.

Hipotētiski pieļaujot Latvijas okupāciju no Krievijas puses, es ne nejauši pieminēju boikotētājus kā potenciālos kolaborantus. Boikotētāju bonzas postulē, ka pašreiz Dievzemē ir “koloniālā administrācija”, ar to saprotot nevis kompradoru varu, bet visu valsts sistēmu un pašu Latvijas valstiskumu.

Boikotētāju aktīvisti aicina pilsoņus nepiedalīties vēlēšanās un citos pasākumos, kas varētu izmainīt reālo dzīvi Latvijā. Tādējādi valdošā kliķe roku rokā ar boikotētājiem ved valsti dimbā, atstājot tautai, kā vienīgo cerību uz glābiņu, – ārējo iejaukšanos. Skaidrs, ka pestītāja loma atvēlēta krievu lācim. Kā gan Sūnu ciemā bez Laimes lāča!

Viens no boikotētāju līderiem Florens Jansons jau ir uzrakstījis “paskaidrojumu” vai CV priekšdienām: “(..) ne es, ne mani priekšteči no manas dzimtas nav vienojušies par veidojuma LATVIJAS REPUBLIKA un LATVIJAS VALSTS izveidi (..)”. Cilvēks laikus dara zināmu, ka viņa dzimta nav piedalījusies nedz brīvības cīņās, kad tika dibināta Latvijas Valsts, nedz, pasargi Dievs, pretpadomju barikādēs un Latvijas Republikas atjaunošanā. Ja kas, Impērijas pārvalde nav koloniālā administrācija – Krievzemei vispār nav koloniju.

Iespējams, ka es sabiezinu krāsas un mums ir darīšana tikai ar režīma “mušpapīru”. Neteikšu konkrēti par Florenu, tomēr, zinot boikotētāju un potenciālo krievu tanku bučotāju noskaņojumu, varai Latvijā Krievijas agresijas rezultātā mainoties, latviešus gaida jauns, vietējo stribuku organizēts Baigais gads.

Guruļova paziņojumu par kaitnieku sadzīšanu nometnēs Kolimā “apsūkā” arīdzan NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš: visas cerības – izbēgt no ļaunā likteņa, liekot uz Ukrainas uzvaru pār Krieviju. Nudien vietējie “vanagi” arvien vairāk atgādina “maitu lijas”. Manuprāt, saistīt Krievijas-Ukrainas militārā konflikta iznākumu ar Latvijas aizsardzības spējām ir atzīšanās valsts militārā impotencē. Taču ko var gribēt no militāristiem, kad tauta izmirst un izvirst, bet visa Dievzemītes drošība gulstas uz NATO partneru pleciem.

Armijnieks Slaidiņš, nepārtraukti gozējoties mediju saulītē, drīzāk līdzinās mediju personībai vai populistiskam politiķim. Varbūt nākotnē tēmē uz deputāta vietu, lai kļūtu par pašmāju Guruļovu.

Taču tad vajag brašākus paziņojumus: latvju politiķi un militārpersonas dara visu, lai Latvija nekļūtu par Krievijas guberņu – neatkarīgi ar vai bez gulaga lēģeriem! Noteikti ar piebildi: priekš iekšzemes mutes bajāriem jāatjauno Kalnciema katorgas tipa akmeņlauztuves, lai dziedot vicina cērtes! Kamēr lielā Krievija aiz Zilupes, tikmēr mazā jau pašmājās.

https://www.severreal.org/a/deputat-gosdumy-gurulyov-zayavil-chto-hochet-vozrodit-gulag/32784432.html

https://t.me/mainampasauli/16667

https://www.la.lv/krievija-valsts-limeni-runats-par-gulagu-atjaunosanu

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...