Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šā gada novembrī es vērsos NEPLP ar četrām vēstulēm par nesaprotamiem un, manuprāt, pretlikumīgiem NEPLP lēmumiem frekvenču sadalē, kas grauj nozari un ir pret valsts interesēm.

Reaģējot uz manām vēstulēm, NEPLP priekšsēdētājs A.Dimants (attēlā) 21.novembrī uzaicināja mani uz tikšanos, kurā piedalījās arī NEPLP loceklis D.Mjartāns, kura pienākums ir uzraudzīt komerciālo radiostaciju jomu.

Sarunas gaitā D.Mjartāns vērsās pie manis ar sekojošu piedāvājumu: „Jēkabpilī šobrīd ir pieejamas divas frekvences. Uzrakstiet iesniegumu Padomei par konkursa izsludināšanu, un jūsu Krievijas hitu radio saņems vienu no frekvencēm.”

Kad es atteicos rakstīt šādu iesniegumu A.Dimants man uzdeva jautājumu: „Tātad jūs atsakāties no frekvences Jēkabpilī?”

Es to uzskatu par klaju mēģinājumu uzpirkt mani apmaiņā pret vēstulēs pausto jautājumu turpmāku neakcentēšanu un ļoti konkrētu pierādījumu tam, ka frekvenču sadale nenotiek likuma ietvaros.

Tālāk sarunā, atbildot uz manu jautājumu par iemeslu kādēļ ir atlikts jautājums par nacionālās apraides piešķiršanu Krievijas hitu radio, A.Dimants man atbildēja ar pretjautājumu: „Sakiet, kā jūs kā bijušais tēvzemietis domājat: kā tas izskatīsies, ja mēs piešķirsim nacionālo apraidi programmai ar nosaukumu Krievijas hitu radio?”

Tas liecina, ka frekvenču sadale šobrīd netiek īstenota saskaņā ar likumu, radiostaciju profesionālajiem sasniegumiem un to centieniem sekmēt saliedētību Latvijas daudznacionālajā sabiedrībā, bet gan pēc kādiem citiem principiem no kuriem viens ir A.Dimanta personiskais viedoklis par nevēlamiem vārdiem, to skaitā Krievija radiostaciju nosaukumos.

Kā šīs valsts pilsonim un pieredzējušam nozares dalībniekam, kurš vada Krievijas hitu radio - Latvijā populārāko radiostaciju kā krievu vidū, tā arī to vidū, kam ģimenes valoda ir krievu, kurš vada Eiropas hitu radio - Latvijā populārāko radiostciju auditorijā līdz 40 gadiem, man nav pieņemams fakts, ka NEPLP vada, bet komerciālo radio nozari uzrauga cilvēki, kuru lēmumi ir vērsti uz sabiedrības šķelšanu un nozares graušanu.

Ņemot vērā minēto, es lūdzu:

1/ Apturēt sekojošus NEPLP lēmumus, pieteikšanās dalībai kuros beidzas 26.novembrī:

Lēmums Nr.127 (25.10.2012) Par konkursa izsludināšanu apraides tiesību piešķiršanai komerciālā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbībai vietējās radio programmas veidošanai Liepājā 94,6 MHz frekvencē.

Lēmums Nr.119 (25.10.2012) Par konkursa izsludināšanu apraides tiesību piešķiršanai komerciālā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbībai vietējās radio programmas veidošanai Ventspilī 92, 8 MHz frekvencē.

2/ Likumā noteiktajā kārtībā kompetentām organizācijām un amatpersonām izveidot komisiju ar mērķi veikt NEPLP un tās locekļu politisko un juridisko darbību izvērtēšanu attiecībā uz visiem lēmumiem ko esošais NEPLP sastāvs ir pieņēmis par komerciālajām radiostacijām;

3/ Izskatīt iespēju uz šīs komisijas darbības laiku atstādināt A.Dimantu un D. Mjartānu no pienākumu pildīšanas NEPLP;

4/ Izvērtēt A.Dimanta un D.Mjartāna atbilstību turpmāk būt par NEPLP locekļiem un ieņemt NEPLP jebkādus amatus.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...