Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Uzskatu, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) atbildes vēstulē Nr. 60.3-2 nav sniegusi atbildes pēc būtības. Padome atzīst, ka precīzas mazākumtautības definīcijas likumā nav, tomēr tā skaidri un gaiši neatbild uz uzdotajiem jautājumiem.

Vēstulē SEPLP norādījusi vairākus likumus, kuri runā par to, kas ir mazākumtautība, taču nevienā no tiem nav teikts, ka krievu okupanti būtu mazākumtautība. Ja nespējat atrast nevienu likumu, kurš nosaka, ka SEPLP jāuzskata krievu okupanti par mazākumtautību, tad sniedziet atbildes uz visiem šiem jautājumiem, ka SEPLP ir patvaļīgi nodefinējis krievu okupantus par mazākumtautību, pārkāpjot Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likuma 12. panta pirmo daļu.

1) Kurš likums nosaka, ka krievu okupanti un viņu pēcnācēji būtu jāuzskata par mazākumtautību Latvijā?

2) Kurš likums liek krievu okupantus un viņu pēcnācējus SEPLP dokumentos un intervijās saukt par mazākumtautību?

3) Vai vēstulē minētais, ka SEPLP pārstāv “visas sabiedrības intereses”, nozīmē, ka SEPLP uzskata, ka krievu okupanti un viņu pēcnācēji pilnvērtīgi pieder Latvijas sabiedrībai?

4) Lūdzu norādīt likumu, kur teikts, ka krievu okupanti un viņu pēcnācēji Latvijas Republikas izpratnē ir mazākumtautība, kura pieder Latvijas sabiedrībai.

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likuma 12. panta pirmā daļa uzliek padomei par pienākumu pārstāvēt sabiedrības intereses, bet nevienā sabiedrības pieņemtā likumā nav teikts, ka sabiedrībai būtu interese definēt krievu okupantus par mazākumtautību. Tātad padome patvaļīgi nodefinējusi, kas ir mazākumtautība, savu personisko interešu vadīta.

Uzskatu, ka padome ir pārkāpusi arī 12. panta 3 daļu, kas uzliek par pienākumu padomei darboties saskaņā ar Satversmi, kura 4. pantā nosaka, ka valstī publiskās saziņas valoda ir latviešu valoda, tātad tas attiecas arī uz sabiedrisko pasūtījumu iedzīvotāju grupām, kuras nepieder nevienai mazākumtautībai. Lūdzu

5) norādīt likumu, kas teiktu, ka okupanti var kļūt par mazākumtautību.

6) skaidrot, kā padome nonākusi pie šāda vēsturiski kropla, netaisnīga un greiza uzskata, ka krievu okupanti ir mazākumtautība, un šāda ir sabiedrības interese.

7) skaidri un gaiši uzrakstiet, vai tiks veikts nākamais sabiedriskais pasūtījums, kas ļaus krievu okupantu valodas lietojumu.

8) minēt konkrētas personas, kuras veicot pēdējo Sabiedrisko pasūtījumu uzskatīja, ka krievu okupanti ir mazākumtautība un viņiem pienākas saturs krievu okupantu valodā. Interesē konkrētu amatpersonu vārdi un uzvārdi.

* biedrības "Austošā Saule" valdes loceklis

Attēlā - Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes vadītājs, kādreizējais neveiksmīgais valsts prezidenta Raimonda Vējoņa preses sekretārs Jānis Siksnis.

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) vadītājs, kādreizējais neveiksmīgais valsts prezidenta Raimonda Vējoņa preses sekretārs Jānis Siksnis

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

13

Labdien, Andrej Upīt!

Foto- Labdien, Andrej Upīt! - Sveicināta! - Neērti teikt, bet Tevi grib sagriezt trīs daļās. Kaut gan latvietis jau biji! Valodu noturēji, bet, eh, - nepareizais viedoklis un partija! Tā ka - trīs daļās un miers mājās!
Lasīt visu...

6

Likumi ir rakstīti arī ministriem

FotoPēdējos gados Latvijā arvien vairāk iesakņojas tiesiskai valstij nepieņemamā pārliecība, ka augstas ranga valsts amatpersonas var pieņemt citas personas skarošus prettiesiskus lēmumus bez kādām negatīvām sekām sev pašiem. Tomēr neatkarīgi no politiskās atbildības un tā, ka kaitējums nodarīts, veicot amata pienākumus, jebkurš par savu rīcību ir atbildīgs likuma priekšā. Citējot senos romiešus: Dura lex, sed lex – Likums ir skarbs, bet tas ir likums.
Lasīt visu...

12

Par Ievu Raubiško, kura neaizgāja no Omelas

FotoStāstā "Tie, kas aizgāja no Omelas" Ursula Le Gvina apraksta utopisku sabiedrību, kas dzīvo pārtikušu, drošu un skaistu dzīvi. Omelas iedzīvotāji paši pārvalda savu pilsētu, tur nav karaļu, nav vergu, visi ir vienlīdzīgi. Taču šai dzīvei ir cena. Lai omelieši varētu labi dzīvot, kādam ir jācieš. Šis kāds ir mazs bērns – izsalcis, netīrs, pusjucis un ieslodzīts skapī, kur tam mūžīgi jāpaliek, lai Omelas iedzīvotāji varētu iet savās ikdienas gaitās un svinēt svētkus.
Lasīt visu...

12

Neēdušais paēdušo neinteresē

FotoParalēli daudzām citām, jau ierastām ziņām, ka valsts budžetā nav atrasts finansējums vienai, otrai vai trešajai lietai, kas visai sabiedrībai vai noteiktām tās daļām ir akūti svarīgas, šonedēļ jau atkal lasām kārtējās ziņas, kas politiķu un ierēdniecības sausajā valodā skan visai bezpersoniski un sausi – naudas nav, neprasiet.
Lasīt visu...

21

Runa Valsts valodas dienā: lūdzu, iztaisnosim muguras!

FotoSveicināti, labi ļaudis! Šodien svinam Valsts valodas dienu. Vai tā būtu nejaušība, ka “Valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda?”. Vai tā būtu nejaušība, ka šie vārdi Satversmes 4. pantā nostiprināti pirms 26 gadiem Veļu laikā? Veļu laiks izrādījies zīmīgs vairākkārt — gan pirms 825 gadiem mums pieteiktais krusta karš, gan okupantu pūliņi Saules kaujā izrādījušies veltīgi. Latviešu tautas dievestība joprojām ir dzīva.
Lasīt visu...