Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šonedēļ vairākas atbildīgas Latvijas valsts institūcijas domās, ko darīt ar krievu un latviešu čekistiem piederošo kopuzņēmumu “ITERA Latvija”, kas jau kopš pagājušā gada maija ir iekļauts Eiropas Savienības sankciju sarakstos. Pastāv pamatotas aizdomas, ka domāšana beigsies ar atziņu – ka vēl jāpadomā…

Starptautisko sankciju saraksti netiek veidoti tāpēc, lai tie būtu kā dekoratīvais elements. Tiem ir konkrēta nozīme, šajā gadījumā – ir fiksēta minētās “iteras” saistība ar Krievijas valsts kompānijas “Rosņeft” vadītāju Igoru Sečinu. Tās ir tuvākās no aprindām, kas Putinu apmierina ne tikai piecos dažādos veidos, tātad – viņš (-i) ir atbildīgs (-i) arī par izraisīto karu Ukrainā. Tāpēc viens no veidiem, kā ierobežot šo deformēto agresiju, ir iesaldēt visu to kompāniju līdzekļus, kas veido Krievijas valsts militāro kompleksu, kur Latvijas “itera” pārliecinoši atbilst visiem šādiem nosacījumiem un parametriem.

Atkāpei ir vērts pajautāt, kāpēc, piemēram, minēto sankciju sarakstā nav iekļauta “Latvijas gāze”, kuras lielākais īpašnieks ir vēl viena Kremļa ekonomikas prostitūta – “Gazprom”, kas arī nav tajos sarakstos, tiesa – “ITERA Latvija” gadījumu tas tāpat neatceļ.

Atgādināšu, ka pērn, kad parādījās ziņas par šī uzņēmuma tā saukto nabas saiti ar Sarkano laukumu un tika publiskoti to slikto cilvēku un uzņēmumu sankciju saraksti, Latvijā uzreiz tika iedarbināti mehānismi, kas sankcionēja deviņus “ITERA Latvija” piederošos mersedesus un vienu motorjahtu. To paveica CSSD.

Ko tas nozīmē dabā vai praktiski – nezinu. Laikam šos transporta līdzekļus nedrīkst izmantot, nedrīkst darbināt uz Latvijas ceļiem un ūdeņiem. Ciktāl tas attiecas uz CSSD atbildību. Loģika teiktu priekšā, ka šos dzelžus vispār vajadzēja konfiscēt vai sagriezt metālā, bet – tas jau būtu citu dienestu uztraukums, atbildība. Bet, nemaz nebrīnīšos, ka šie minētie transporta līdzekļi ir novietoti kādā Rīgas garāžā, gaidot starptautiskās situācijas atkušņus, vai – jau ir aizvesti uz Krieviju, kur tos tagad izmanto fašisti parastie.

Pēdējais pat varētu būt ticamākā no versijām, jo kopš senām dienām “ITERA Latvija” mūspusē ir spējusi nodemonstrēt faktiski visu stāstu, kas attiecas uz Latvijas politisko un ekonomisko procesu ietekmēšanu. Citiem patīk vārds – uzpirkšana, bet ko nu mēs šim maigās varas projektam pierakstīsim tik negausīgu materiālismu. Katrā ziņā, kas vēl nezina – “ITERA Latvija” cauri laikiem ir apstāvējusi Latvijas energoresursu politiku kā neviens, panākot tieši tādus apstākļus Latvijas tautsaimniecības attiecīgajā segmentā, kas ir tālu no valsts interesēm, nemaz nerunājot par visām kroplībām, kas parādās mūsu gāzes un elektrības rēķinos. Lūk, kādi varoņi – pēdiņās.

Latvijas galvenais iterietis ir tāds Juris Savickis, kas no darba brīvajā laikā ir pratis gan sabučot “Latvijas gāzes” privatizāciju, gan sapazīstināt bijušo premjeru Kalvīti ar tagadējo Putinu, gan bezkaislīgi iemīlēties valsts dotētos autobusu pārvadājumos, gan izdabāt cita bijušā premjera Šķēles godīgajām vajadzībām – pa partijas līniju, pa vidam uzspēlējot tenisu un/vai hokeju un uzbūvējot savā apkārtnē tādu kā kolaborantu tautas universitāti – kur pašapmierināties…

Tur par bakalauriem un maģistriem dažādos izlaidumos kļuvuši bijušie prezidenti un esošie ministri, bet valsts pārvalde ir pilna ar šī čekas virsnieka pakalpiņiem un ieliktnīšiem, valsts kapitālsabiedrību daudzās spalvainās paduses ieskaitot. Pie Svētā Jura altāra ar apbrīnojami kolosālu vieglumu veidojas lūgšana pret Latvijas Republiku, kas gandrīz vienmēr sākas ar vārdiem – es kā Latvijas patriots…

Tāpēc pagājušās nedēļas ziņu, ka jau pieminētā Kalvīša vadītā “Latvijas gāze” nolēmusi saviem akcionāriem – tai skaitā arī sankciju sarakstā iekļautajai “ITERA Latvija” – izmaksāt dividendes, kas pēc starptautisko ierobežojumu gara un burta būtu klajš sankciju pārkāpums, nevajag vērtēt kā nejaušu šī uzņēmuma pārvaldības modeļa defektu, ko tūlīt, tūlīt novērsīs.

“ITERA Latvija” tāpat kā “Latvijas gāze” gadiem ir slaukusi šo valsti un to turpinās darīt, jo tas atbilst Krievijas ģeopolitiskajām interesēm. Valsts drošības dienests esot sācis pārbaudi, vai šie apstākļi tiešām atbilst Krievijai noteikto sankciju regulējumam. Tātad – pagājušajā gadā, kad CSDD sankcionēja “iteras” transportu, tas tika darīts tikai tāpēc, ka kādam nebija ko darīt?

Tagad, kad runa ir par uzņēmuma saņemtajām dividendēm, kas vēl nav izmaksātas, bet tuvāko nedēļu laikā tas, visticamāk, notiks, jo “Latvijas gāze” lēmumu ir pieņēmusi – pēkšņi Latvijā nav neviena, kas saprastu, kā šo gadījumu klasificēt, kā tagad šos papagaiļus sankcionēt?

No biržā kotētā uzņēmuma nevajadzētu kratīties vaļā vismaz Rīgas fondu biržai vai Latvijas Bankai, kas ir pārņēmusi Finanšu un kapitāla tirgus komisijas funkcijas – bet šie arī klusē kā kapu svētku grābekļi. Tikmēr Kalvītis jau esot veicis tā saukto “padziļināto izpēti” un sapratis, ka viss atbilst likuma kārtībai. Ja viņš vadītu valdību, tad arī noteikti ilgi, ilgi pētītu, bet, tā kā Aigars tagad vada privātu akciju sabiedrību, tad – uzreiz pašam un sašam viss ir skaidrs. Kā ar elektrību pa pirkstiem!

Arhīvos var atrast FKTK ekspertu viedokļus, kas saka, ka “ITERA Latvija” akcijas sankciju rezultātā kopš pagājušā gada ir iesaldētas un tāpēc arī dividendes šis uzņēmums nevar saņemt, bet – biržā nekur nevar atrast apliecinājumu, ka šāda akciju saldēšana ir notikusi. Un vispār – kurš tad tādos gadījumos atbild par šāda veida aukstuma iekārtām, pārnestā nozīmē?

Ārlietu ministrija, kas Latvijā ir vadošā iestāde sankciju likumdošanas skaidrošanas jautājumos, kolēģiem no www.nra.lv ir teikusi, ka “dividenžu izmaksa “ITERA Latvija” varētu būt ne tikai sankciju, bet arī Krimināllikuma pārkāpums”. Tas nozīmē, ka kādam Valsts drošības dienestā ir jāpaceļ klausule un tikai jāpiezvana uz ministriju, un jāuzprasa, nevis jāčurā siltu… Vai arī – ir kaut kas tāds, ko mums nesaka.

Saprotams, ka šie jautājumi nav tik vienkārši kā karogu raušanas, bet – tie nav arī sarežgīti. Gaidīt, ka “Latvijas gāze” sāks dot valsts pārvaldei padomus, kā sevi sodīt, ir tas pats, kas cerēt, ka Šķēle vai Savickis nevar par kaut ko vienoties, jo viņiem nesakrīt horoskopu zīmes.

Vai šo mēs sauksim par galantu sankciju apiešanu? Kurš atbildēs? Starp citu, ja “ITERA Latvija” ir iekļauta sankcijās – un tā ir! –, kāpēc tas Latvijas robežās neattiecas uz minēto Savicki kā privātpersonu? Uz viņa aktīviem, īpašumu. Kas tā par auklēšanos ar vienu neslēptu putinistu? Ja nav dūšas to darīt vai ir neērti – tā arī vajag pateikt.

Šajā gadījumā nav svarīgi sodīt vienu čekistu vai viņa dienesta biedrus, daudz būtiskāk ir atklāt šī čekista sadarbības loku un aprindas valsts pārvaldē. Iztīrīt šo rezidentūru, vai to pat mēģināt sagraut… Kaut vai par dividenžu cenu – bet panākt, ka visi tie, kas nogulēja vai sabotēja šo gadījumu, nākamajā rītā reģistrējas bezdarbniekos, labākajā versijā. Sliktākajā, kas reizē būtu arī godīgākā – šos cilvēkus par nolaidību sodītu atbilstoši mūsu likumu pantiem. Visus rindiņā.

No kura gala sāksim?

Pārpublicēts no la.lv

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...