Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lasu un smejos. Valmierā esot krīze ar matemātikas skolotājiem. Mēnešiem nenotiekot matemātikas stundas. Tagad man skaidrs, kāpēc Kariņam vislabākie rezultāti bija Vidzemē. Tāda veiksmīga pilsēta. Tikai bez matemātikas skolotājiem un secīgi visvairāk plusiem Kariņam. Kāds podiņš, tāds vāciņš, latviešiem ir tāds teiciens. Ļoti precīzi raksturo šo situāciju.

Tad nākamais. Evita Ašeradena, kaut kāda teātra direktrise, saka intervijā Delfos, ka neprātīgi ir, ka Latvijā nevarot paļauties uz ierēdni, ka tas palīdzēs. Diez, viņa mājās ar savu vīru, finanšu ministru Arvilu Ašeradenu no Vienotības vispār sarunājas jeb arī nepaļaujas gadiem jau? Varbūt nezina, ka kungs gadiem bijis lielās činās, kas atbild par tiem ierēdņiem. Smieklīgi.

Ziniet, mani tautieši ir nonākuši savā ierastajā, gadu simtiem pierastajā stāvoklī - verdzībā. Un paši to neapzinās, jo vergturi šoreiz arī ir tie paši tautieši. Un tikai pasakiet, ka tā nav? Pilnībā atkarīgi un vairums ar to stāvokli apmierināti, jo tas ir tik ierasts, nodots no paaudzes paaudzē. Bet ne par to. Es sapratu vienu ļoti tipisku īpašību, kas piemīt vairumam tajā teritorijā. Un tas nav tikai politikā un tas nav tikai bijis ap mani personīgi. Tas ir kopējais, vispārēja iezīme.

Visi viņi tur viens otru nodod, kad izdevība beidzas vai beidzas cerība uz izdevību. Ja šo apzinās un pieņem, tad nevar vilties nekur. Vienojošais ir nevis ideja, bet izdevība vai cerība uz izdevību. Kad beidzas cerība uz izdevību vai vairs nav izdevības, tad šķīst, brūk, novēršas, pagriež muguru viens otram utt. Tā ir kopēja iezīme, raksturlielums. Padomājiet par to. Tas ir iemesls, kamdēļ nesanāk un nesanāks. Jo vieno nevis ideja, bet izdevīgums vai cerība uz izdevīgumu. Tas viss ir Jūsu ikdiena. Ne tikai politikā.

Protams, 21.gadsimtā matemātiku, ja nav, kas to pasniedz Valmierā, var nodrošināt attālināti. Nevis žēloties, ka nav skolotāju un ir krīze, bet ieslēgt datoru un internetu. Mana meita, kurai tikko palika tikai septiņi gadi, var matemātiku Spānijā mācīties angliski attālināti ar skolotāju, kas atrodas… Gruzijā. Nu, ja septiņgadīgs bērns var, tad gan jau var arī Valmieras tehnikuma puberitāti sasniegušie audzēkņi, ja vien nav galīgi atsaldēti.

Bet vispār. Lai Latvijas virzību izmainītu un lai nebūtu jāsmejas par matemātikas krīzi Valmierā, un lai finanšu ministra sievai nebūtu jāsūkstas presē, ka nav neviena ierēdņa, uz ko paļauties, es darītu šīs lietas. Izklausīsies utopiski, bet vismaz, lai iedotu Jums vīziju. Šad tad šis tas no manis teiktā tiek realizēts. Piemēram, 5000 eur par katru bērnu tikko trīnīšu ģimenei. Izrādījās, ka tad, ja to dara Vienotība, tad tas ir kruta, bet, ja to saka Gobzems, tad tas ir populisms. Ja paņemsiet kaut mazliet no šī, tad jau būs labi.

1. No pirmās klases bērniem mācītu par naudu. Kas ir nauda, kā tā izskatās, ko ar to dara un kā tā rodas tētim un mammai. Te, Spānijā bērniem māca arī, kas ir nauda. Nevis debilus atjautības uzdevumus, no sērijas, cik ezim adatu, ja zeme ir apaļa, bet reālu dzīvi. Nevis, ka varēs paņemt kredītu, bet kas ir nauda, kā to saskaita un liek kopā.

Man diemžēl to skolā nemācīja, nevienam nemācīja, varbūt tamdēļ tajā teritorijā zagt ir ikdienas normalitāte? Un nesakiet, ka tā nav. Zog visur, kur var ko nozagt. Mazie pa maziņam, lielie pa lielam. Apvienojas izdevīguma dēļ, lai zagtu, nevis idejas dēļ, lai radītu.

Atgriežoties pie idejas - matemātikai algotu skolotājus arī no ārzemēm. Principā tas nozīmētu izglītību svešvalodās. Tas ir vienīgais veids saglabāt nāciju. Cita nav. Nelīdzēs latviešu valodas ierakstīšana sarkanajā grāmatā. Līdzēs tikai izglītība bērniem. Turklāt izglītība svešvalodās ar labiem skolotājiem. Un nebrēciet, ka bērni nevar mācīties svešvalodās. Var. Turklāt visu. Turklāt no nulles. Manējie mācās spāniski un neko, ir dzīvi, sveiki un veseli. Jūsējie arī var, jo nav atpalikuši un ir spējīgi kā visi bērni.

2. Izlases kārtībā puikiņiem būtu obligātais dienests. Nevis, lai mācētu karot, bet, lai iemācītos vienkārši būt atbildīgiem, Lai iemācītos nedzīvot pie mammas un iemācītos, kā jau tikko teicu, uzņemties atbildību. Lai neizaugtu 42 tūkstoši alimentu nemaksātāju.

3. Aizliegtu tirgot alkoholu pārtikas veikalos, ierobežotu tā tirdzniecību maksimāli, budžeta izdevumus segtu kaut vai ar aizņēmumu, bet apturētu nodzeršanos un par atrašanos uz ielas reibumā kriminālatbildība ar piespiedu darbu. Žostka, citādi nekas nebūtu. Saprotu, ka utopija, bet tas ir vienīgais veids, kā pārlauzt esošo nodzeršanās un notrulināšanās dinamiku. Cigaretes pazustu no visiem veikaliem. Varētu atrast “lavočkās” uz ielas. Padarītu neseksīgas šīs nodarbes.

4. Rīgas degradētās teritorijas pārvērstu par sporta un bērnu laukumiem. Vidzemes tirgus vietā futbola laukums, piemēram. Vismaz pievilkšanās stieņi. Šis virziens izmainīs domāšanu saknē un pamatos uz paaudzēm. Spānijā te dzīvojamo māju rajonā katrā iekšpagalmā ir sports. 5km rādiusā ir entie sporta un bērnu laukumi. Un neviens alko outlets. Lasu, Latvijā daudziem bērniem liekais svars. No labas dzīves un nepareiza dzīvesveida. Sporta laukumi un paradumu maiņa. Un nav ko dzert koliņas un štopēt burgerīšus ar saldumiņiem. Tiem akcīzi debesīs.

5. Protams, 5000 eur par katru piedzimušo bērnu. Istenībā nu jau 7000 eur. Pilsonībā uzņemtu visus no kara aizbēgušos bērnus. Latvieši Latvijā neatgriezīsies tuvākos gadus vai nekad, teritorija ir jāpapildina ar jauniem pilsoņiem. Visu mūžu nevarēs dzīvot tukšā valstī uz aizņēmumiem ar pensionāriem. Vajag bērnus.

6. VID un policijas vadība - igauņi. Principā būtu visi jāatlaiž un jāsāk no nulles.

7. Aizņemtos, cik dod. Iegrūstu vairumu no aizņemtā izglītībā. Bērnu brīvpusdienās, skolotājos, mācību materiālos. Aizņemtos vēl. Prasītu dzēst aizņēmumus. Nekaunīgi aizņemtos un nekaunīgi prasītu dzēst. Idejiski. Domu sapratāt.

8. Par naida kurināšanu liktu cietumā.

9. Ar likumu aizliegtu lietot citu valstu simboliku. Bargi sodi par pārkāpumiem. Latvijas karogam ir jābūt augstāk un lielākam. Vienmēr. Visur.

10. Samazinātu valsts pārvaldi. Tam gan vajadzētu bruņotu apsardzi un prezidentālu valsti ar plašām pilnvarām. Lai gan Jums ir iestāstīts, ka prezidents tagad neko nevar. Var. Var apturēt visus likumus. Īstenībā var ļoti daudz, tikai negrib.

11. Kariņu ģimeni notiesātu par Skolas ielas 2 jeb kino Pionieris mazgāšanas darījumu.

Šo sarakstu var turpināt. Bet kur ir Pīlēns, lielais reformators un viedais stratēģis evolucionārs? Gatavojas apsolītajam prezidenta krēslam, tamdēļ tik klusiņš? Bija taču pats gudrākais, bet kur pazuda? Jaunos būvniecības iepirkumos vai pie bērniem un mazbērniem Austrijā?

***

Ziniet. Un ir vēl viena raksturīga iezīme. Kolektīva. Tajā sabiedrībā Tu esi vajadzīgs tikai tad, kad esi topā. Tiklīdz neesi vairs top dziedātājs, sportists, mākslinieks, aktieris vai jebkas cits, tā kļūsti nevienam nevajadzīgs un tiec izmests. Labākajā gadījumā aizmirsts, sliktākajā ienaidnieks bez maz vai.

Piemērus? Maijas Lūsēnas izlikšana no dzīvokļa pavisam nesen un visiem pie vienas vietas. Bet, kad bija ”Kad man vairs nebūs 16” topā vai Zodiaks, tad gan skrēja i fotografēties, i visu pārējo. Vija Artmane aizgāja nabadzībā. Uljana Semjonova arī nevarētu teikt, ka kādam baigi vajadzīga kopš karjeras beigām. Jūs varat skatīties, kur gribat.

Mirdza Martinsone šobrīd, piemēram. Sabiedrība baigi par viņu rūpējas? Džemmai Skulmei arī bija bez maz vai jāpārdod māja, lai galus savilktu. Tas pats Briedis, par ko? Tikai tamdēļ, ka pēkšņi viņam mamma krieviete. Kamēr vinnēja boksā, tikmēr “savējais” un mamma krieviete netraucēja, pat Raivis Dzintars skrēja bildēties. Vēl nosaukt? Skaties, kur gribi. Un atceries - tajā sabiedrībā tikai izmanto, izmanto un izmet.

Starp citu, Margarita Vilcāne? Kad ballītē jāuzdancā pie Vilcānes dziedātām dziesmām, tad viens. Kad jāpalīdz, tad cits. Lapčenokam pensija 200 eiro. Astrīda Kairiša kur aizgāja, ziniet? Nē, tas nebija villā. Tas bija vientulībā pansionātā. Un tad brīnās, ka tajā sabiedrībā viss iet uz galu. Pelnīti.

Jā, zinu, skarbi, bet tādi Jūs esat. Jūs esat pelnījuši to visu, kas notiek un notiks. Nevis nabadziņi, pret kuriem ir globālistu vai krievu sazvērestība. Likumsakarīgs sižets. Rūdolfs Plēpis arī piemērs. Cik viņam roku pasnieguši, lai izvilktu? Uldis Pūcītis savulaik belašus tirgoja Āgenskalnā, tas bija sen, to Jūs neatceraties. Šis saraksts šeit nav izsmeļošs, starp citu. Tikai dažus piemērus iemetu. Ko vēl nosaukt?

Varbūt vajag paskatīties spogulī? Padomāt? Ne tikai bļaut, cik visi citi ir slikti? Piedodiet, bet šo man vajadzēja pateikt. Un, ja kāds šodien topā esošais domā, ka viņu nesagaida līdzīgs liktenis, viņš smagi kļūdās. To piemēru ir daudz par daudz, lai būtu citādāk. Jūs sarakstu varat paturpināt komentāros.

***

Bija laiks, kad man ļoti tas sāpēja. Neizrādīju, bet sāpēja. Man un manai ģimenei Latvijas valsts un tās atsevišķi pilsoņi atņēma gandrīz visu. Vispirms atņēma profesiju, jo bandītu nosaucu par bandītu. Tad atņēma naudu un mājas, jo nesadarbojos kā Kaimiņš vai nenomainīju kažoku kā Šmits.

Mani Latvijā nicināja un izņirdza, jo no bomžu dzīves izglābu vīrieti, kurš, cik man zināms, joprojām nedzer vairs. Īstenībā tas bija brīnumaini. Satikt pie Centrāltirgus kungu, kurš palūdz tik vaļā no zaļā pūķa. Komentāros par mani ņirdza par to. Bomžus sauca par manējiem, lai gan vienīgais, ko parādīju, kādā vidē par normu izvēlējušies dzīvot tie, kam pietiek ar karodziņu pavicināšanu.

Man pārmeta, ka es ne tā esmu aizstāvējis Zolitūdē cietušos, kaut, pateicoties man, tie saņēma simts gadu valsts vēsturē lielākās kompensācijas. Pārmeta man tie, kuri neko paši nav paveikuši. Mani uzskatīja par trako, jo teicu tieši un nebaidoties. Mani apmeloja un apmelo joprojām. Mani apsaukāja un apsaukā joprojām. Sajūsmā spiedza, kad aizbraucu. Ļaunumā un skaudībā apskauž, ka nesalūzu. Mani joprojām vajā Latvijas valsts. Vajā vārda vistiešākajā nozīmē, cenšas iznīcināt. Un viņiem nesanāk. Jā, tieši tamdēļ es smaidu arī šodien. Par spīti.

Un ziniet. Patiesībā ir super, ka mani neievēlēja, bet Jums ir Kariņš. Pirmkārt, mani nodotu otrreiz tie, kuri novērsās un aiz muguras apdi…š. Es tiktu izmantots. Labi, ka tas nenotika. Otrkārt, vēl četrus gadus bezcerīgā opozīcijā sēdēt, lai mēģinātu atvērt acis tiem, kuri guļ nolemti letarģiskajā miegā, nē, paldies. Treškārt, es tiku atbrīvots. Karmiski vai kā, grūti to tā pateikt. Brīvs. Vakar sportojot pie sevis kārtējo reizi domāju, kam jānotiek, lai atgrieztos. Nekam. Finišs. Vēl inerces pēc esmu rakstījis, bet objektīvi jēga tam nav.

Uzdodiet sev jautājumu, kāpēc no tik latviskās Latvijas bēg tūkstošiem? Nē, nav viegli sākt jaunu dzīvi no nulles. Bet paldies. Bērni ir iedzīvojušies, patīkot skola un mīlot skolotāju, policisti atvesti patrulēt baltos zirgos, puikas skrien spēlēt futbolu un es stāvu smaidīgs apspīlētās velveta biksēs. Par spīti! Jūs man esat tik daudz darījuši pāri, mani tautieši, ka par spīti smaidīšu apspīlētās velveta biksēs.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...