Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 

Saprotot, ka šī publikācija var raisīt neizpratni ukraiņos vai cilvēkos, kas jūt līdzi ukraiņu tautas ciešanām, es nolēmu to dzēst*. 

Kāpēc komikss tika publicēts? LSM.lv šo autores rubriku publicē regulāri. Komiksos cūku tēlos iemiesojamies mēs paši, kādu spilgtu notikumu varoņi, atspoguļoti procesi. "Cūku komikss" kā jau komiksi citos medijos, paspilgtina notikumus, kariķē, smīdina. Citreiz tie ir arī traģikomiksi. Arī šis. Tas ar visu sirdi un garu rādīja netaisnību, ka ukraiņiem arvien nekas cits neatliek, kā turpināt karot. Tomēr, šo publicējot, netika pilnvērtīgi izvērtētas šī tēla plašākas nozīmes un interpretācijas iespējas. 

Es redzu, ka arī mūsu piesaistītie mākslinieki ne vienmēr novērtē sava darba ietekmi un potenciālās sekas. Arī mēs turpinām mācīties katru dienu. Varbūt vēl biežāk jāatceras, ka dzīvojam nemierīgos laikos, kad katra sacīto var uztvert tik dažādi. Sabiedriskajā medijā mums jāmācās izteikties skaidri un nepārprotami. 

Es atvainojos visiem, kurus aizskārām. Mēs turpināsim atbalstīt Ukrainu un norādīt uz Krievijas režīma šausminošajiem noziegumiem. 

* Īstenībā šis „lēmums” tika pieņemts pēc milzīga sašutuma sociālajos tīklos un valsts prezidenta „mājiena ar mietu”.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...