Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu.

Uzsākot „diskusiju” ar putinistu, uzreiz jāatsakās no ilūzijām, ka viņu iespējams par kaut ko pārliecināt. Kā norādīja Maskavas Karnegi centra darbinieks un analītiķis Andrejs Koļesņikovs, putinisti šobrīd atrodas tik dziļā psiholoģiskā frustrācijā, ka nekādi racionāli argumenti nestrādā. Bet varbūt strādā neracionāli?

Manuprāt, konflikts balstās ļoti dziļās vērtību un pasaules uztveres atšķirībās: individuālisms pretstatā kolektīvismam; pārējās pasaules cieņa pretstatā pārējās pasaules bailēm; meli kā nelietība pretstatā meliem kā līdzeklim savu mērķu sasniegšanā; karš kā ļaunums pretstatā karam kā nepieciešamībai, attīrīšanai no nacionālnodevējiem, u.c. Lai visu to mainītu, nepieciešami gadu desmiti.

Esmu pārliecinājies par dažiem paņēmieniem, kā putinistu var izsist no līdzsvara. Jāapelē pie viņa „svētumiem”, proti, Lielā Tēvijas kara kā reliģijas. Sevi „diskusijā” noteikti jāpozicionē kā nacisma nīdēju (nebūs melots), tomēr vienlaikus jāieņem putinistam līdzīga ietiepība un jāsaka, ka Lielo Tēvijas karu, ja grib, var interpretēt arī šādi:

Nacistiskā Vācija – neapšaubāms ļaunums – 1941. gadā uzsāka Barbarosas plāna realizāciju, nevis karu PSRS teritorijā. Tēzes mērķis – patiesību var ietērpt dažādos propagandiskos apzīmējumos.

Ja Vācija 1941. gadā nebūtu sākusi Barbarosas plāna realizāciju, PSRS būtu uzbrukusi Vācijai. Hitlers bija spiests to darīt! Nebūs pavisam melots, jo Viktora Suvorova „Ledlauža” hipotēze ir labi argumentēta.

Vācijas mērķis bija deboļševizēt un demilitarizēt PSRS, palīdzēt krievu tautai atbrīvoties no apspiedējiem. Mērķis – patiesību var ietērpt dažādos propagandiskos vārdiskos apzīmējumos.

Attēli ar vācu sabombardētajām PSRS pilsētām varēja būt padomju preses feiki. Nebūs pilnīgi melots, ja atceramies Dņipro HES uzspridzināšanu, Zojas Kosmodemjanskas dedzinātāju vienību vai Sarkanās armijas nobumboto Jelgavu.

Krievu tauta nacistus sagaidīja kā atbrīvotājus. Fakti – krievu policijas vienības, t.s. „krievu tautas republikas” vācu aizmugurē, Vlasova armija (sk. dr. hist. Ulda Neiburga publikācijas).

Ja oponents gadās intelektuālāks, var sākt analizēt jēdzienus „fašisms” un „nacisms”, to kritērijus. Nekomentēšu, jo kritērijus var atrast vikipēdijā, arī Umberto Eko 12 fašisma pazīmes viegli sameklējamas internetos. Katra pazīme jāsalīdzina ar oponentam zināmo faktoloģiju, piemēram, Krievijas un Ukrainas vēlēšanām, prezidenta pilnvarām, cenzūru, ārpolitiskajām ambīcijām u.c.

Kā jau teicu, ar to nevarēs pārliecināt, bet nedaudz destabilizēt ticību „specoperācjai”, „demilitarizācijai” un „denacifikācijai” gan. Varbūt dažos procentos gadījumu kādam tas varētu nostrādāt kā sākums šaubām.

P.S. Ja tev kāds saka, ka tos vai citus notikumus nedrīkst savstarpēji salīdzināt, viņš pats domās to jau ir izdarījis.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko zināja kolaboratori?

FotoTautas sēru un nodevības nedēļa pagājusi, un tagad jāturpina rūpēties par nākotni. Valsts prezidents, uzrunājot Saeimas deputātus, uzsvēra valsts drošību un izturētspēju kā noteicošās prioritātes. Diemžēl pirms 82 gadiem Latvijas vadība atdeva Latvijas valsti ne tikai bez kāda protesta, bet pat sludinot, ka ienākošā okupantu armija ir Latvijai draudzīga.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mūsu lidostā atkal skan agresora valoda?

FotoBiju nepatīkami pārsteigta, šodien Rīgas lidostā dzirdot paziņojumus par lidojumiem, piemēram, uz Frankfurti, Briseli, Londonu un citiem galamērķiem trijās valodās - latviešu, angļu un arī krievu (!) valodā.
Lasīt visu...

15

Tik viena doma prātā man... un tā ir par Lembergu

FotoŠī gada 9. jūnijā Delfos tika publicēts mans raksts ar retorisku virsrakstu "Vai redzams Ventspils kleptokrātijas gals?". Reaģējot uz to, Aivars Lembergs ir publicējis pārsteidzoši viegli atspēkojamu, pat pašiznīcinošu pretrakstu ""Fake" ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim".
Lasīt visu...

21

„Fake” ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim

FotoŠī gada 9.jūnijā portālā Delfi.lv publicēts Ģirta Valda Kristovska - Ventspils domes deputāta no valdības partijas „Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.
Lasīt visu...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...