Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

1937. gadā nacisti sarīkoja t.s. Deģenerātu mākslas izstādi. Izstādes mērķis - publiski nosodīt un pazemot mūsdienu mākslu un īpaši vācu avangarda māksliniekus. To vidū bija šodien slavenāko mākslinieku vārdi: Emil Nolde, Max Beckmann, Wassily Kandinski, Otto Dix, Ernst Ludwig Kirchner, Ernst Barlach, un citi.

Kādam likās, ka šie darbi aizskar cilvēku jūtas un izkropļo izpratni par skaisto. Stāsta, ka īstā vaina bija tajā, ka kāds ietekmīgs vīrs vārdā Hitlers, kurš zīmēja saldas pilsētu ainavas, savā laikā netika uzņēmts mākslas akadēmijā.

Arī kukurūzas karalis Hrušcovs gānīja māksliniekus, ja tie bija uzgleznojuši ko viņa prātam nesaprotamu. Kārtējo mākslas un kultūras nīcināšanas paraugstundu 2001. gadā sarīkoja Taliban, kad veic aAfganistānas kultūvērsturisko pieminekļu iznīcināšanu. Vēlāk arī “Islāma valsts” Irākā sāka iznīcināt senas asīriešu skulptūras un arhitektūru.

Taču Latvijā ne vairs nacisti vai Teleban apdraud mākslu un radošumu, bet… ir parādijusies jauna mākslas "kuratore" (attēlā – par „nepareizo mākslu” norūpējusies advokāte Viktorija Jarkina, pēc kuras iesnieguma sākts kriminālprocess par „bērnu pornogrāfiju K. Brektes darbos). Vinai palīdzēs pat Valsts policija.

Atbildot uz "kuratores" iesniegumu par mākslinieka K.Brektes mākslas satura vēstījumiem, es ar pilnu atbildību varu teikt, ka visos pasaules muzejos atradīsiet mākslas darbus, kuri neatbilst bērnu interesēm un tiesībām. Daudzās gleznās bērni kaili lido ar spārniem un pat ar ieročiem - amori. Ir darbi, kuros ir redzama sieviešu diskriminācija un seksuālā vardarbība pret sievietēm, darbi, kuros cieš un mirst vīrieši. Kauju skati un Kristus ciešanu ainas vien ko vērti.

Man ir bažas, ka Eiropas muzejiem un mākslas institūcijām laikus jāalgo advokāti, jo izskatās, ka tulīt ķersies klāt krājumiem - Johana Valtera kailajiem zēniem peldētājiem, Mikelandželo Dāvida statujai, Briseles čurājošajam puisēnam, Kārļa Brilova, Nikolā Pusēna, Karavadžo, Goijas, Hieronīma Bossa, Rubensa darbiem. Pompejas pirtīs sienas tiks nokasītas, Pompidu baseinā izravēs krūtainās skulptūras un…. šo sarakstu var turpināt.

Apbrīnoju cilvēkus, kas neapzinās, ka šāda rīcība ne tikai ir lēts popularitātes triks, bet tā parāda viņu stulbumu un tumsonību. Jūs taču ieslaucīs vēstures mēslainē. Labojieties, kamēr vēl var. Biežāk ejiet ar saviem bērniem uz muzejiem un galerijām. Škirstiet mākslas grāmatas, un jūsu sakarsušie prāti nomierināsies. Mans atbalsts māksliniekam Kristianam Brektem.

P.S. Te filmiņa no 1937. gada izstādes: https://youtu.be/eDPQW5aP9Rc

Pārpublicēts no Facebook

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Mēs nedaudz atliksim mums ļoti vajadzīgā 184 000 eiro vērtā flīģeļa iegādi par nodokļu maksātāju līdzekļiem

FotoPateicībā Latvijas mediķiem par pašaizliedzīgo darbu COVID-19 pandēmijas laikā 2020. gada 16. jūlijā Rīgas pilī izskanēja koncerts “Kopā”, kur uzstājās tenors Aleksandrs Antoņenko un pianists Reinis Zariņš.
Lasīt visu...

21

Par Dieva izspļautajiem, varas lemtspēju un neizlēmību

FotoKur un kā, kā arī kāpēc rodas tie, daudzuprāt, nesaprātīgie un neloģiskie likumi, ierobežojumi, stabiņi, saliņas un veloceliņi Rīgā un citi vājprāti, kas izsauc un izraisa mūsu sašutumu? Vai tos kāds apzināti rada, mērķtiecīgi un plānveidīgi izveido, vai tas ir tādas kolektīvās bezatbildības, muļķības, neizpratnes un neprasmes rezultāts kādiem cēloņiem, kurus minēju iepriekš? Varbūt tos pasūta greizo spoguļu valstībā un ir kāda cilvēku kopa, kas īpaši specializējas uz aplamību izdomāšanu un ieviešanu?
Lasīt visu...

15

Tikai nesmejieties, bet mēs paļaujamies uz Egila Levita autoritāti

FotoPusotra gada laikā, kopš Latvijā ir Covid-19 krīze, Krišjāņa Kariņa valdība demonstrē pilnīgu nespēju veikt galveno tās uzdevumu - apturēt vīrusa izplatību, glābjot cilvēku veselību un dzīvību.
Lasīt visu...

12

Vēsu prātu, mieru un pazemību!

FotoValdība liedz nepotētajiem darbu (lasi – iztikas avotu), veselības aprūpi, ieeju veikalos, sociālos atvieglojumus un visādi citādi moka, sirdzēji izdziest, ārstēti pēc protokola, bet premjers ciniski aicina latvzemiešus ciest, saglabājot “vēsu prātu un mieru”. Segregācijas ieviesējam pietiek nekaunības – aicināt uz vienotību. Valdības politikas ķīlniekiem “no augšas” tiek piedāvāts Stokholmas sindroms.
Lasīt visu...

12

Kariņa valdības lēmumi kļūst arī nelietīgi un amorāli

FotoEsam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi. Taču nupat Kariņa valdība iezīmē jaunu robežu – tie kļūst arī nelietīgi un amorāli.
Lasīt visu...

21

Saeima: Lembergam tiesības balsot vēlēšanās jāiegūst caur tiesu!

FotoLatvijas valsts pretēji Latvijas Satversmē garantētajām tiesībām pretlikumīgi liedza man, Aivaram Lembergam, piedalīties Ventspils pilsētas domes šī gada 5.jūnija vēlēšanās.
Lasīt visu...

21

IMHO: tiesībsargs akceptē puču

FotoAttiecinot prasību par obligātu vakcināciju pret Covid-19 uz tautas ievēlētajiem Saeimas un pašvaldību deputātiem, nepotētajiem pilsoņiem viņu medicīnisko rādītāju dēļ (lasi – tālab, ka viņi ir veseli) tiek liegta pārstāvniecība valsts pārvaldē un dalība aktīvajā politika.
Lasīt visu...

21

Nelokāmi pret varmākām!

FotoManuprāt, par “lidojošo sili” nokristītā “kankariņu” valdība grib izraisīt Dievzemītē pilsoņu karu starp potētajiem un nepotētajiem. Es tomēr ticu, ka šāds varnešu scenārijs izgāzīsies, jo vairums vakcinēto injicējās nevis medicīnisku iemeslu, bet varas noteikto eksistenciālo ierobežojumu dēļ un, visticamāk, sirdī alkst atriebi par sačakarēto organismu. Protams, ka ir injicēto varza, kas sevi tagad uzskata par augstāko kastu un pilnā mērā izmanto dāvāto iespēju paņirgāties par “zemcilvēkiem”. Šie neģēļi visu laiku ir mituši mūsu vidū un beidzot var apmierināt savus zemiskos instinktus.
Lasīt visu...