Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2023.gada 22.augustā amata pienākumus sāks pildīt jaunais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes (NMPP) direktors Aigars Prusaks.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme uzsver: "Aigars Prusaks kā VID Iekšējās drošības pārvaldes vadītājs pēdējos gados ir izveidojis pārliecinošu un efektīvu sistēmu iekšējās korupcijas mazināšanai un sistēmas attīrīšanai pat no 10-15 gadus vecām shēmām. VID Iekšējais drošības dienests ir uzrādījis iestādes vēsturē augstākos rezultatīvos rādītājus. Ir veiktas neatkarīgās Latvijas vēsturē vērienīgākās negodprātīgo amatpersonu aizturēšanas, un amatpersonas jau saņēmušas notiesājošus spriedumus. Es esmu pārliecināta, ka A. Prusaka vadībā Nodokļu un muitas policijā tiks ieviestas pārmaiņas, kas nesīs labumu visai Latvijai un darbinieku tālākai izaugsmei."

Nosaucot prioritārās nozares, A. Prusaks uzsver, ka pārvaldei jāstrādā pie lietām, kas ir svarīgākas visai valstij, nevis ērtāk un vieglāk ierosināmas.

"Šobrīd darbs jākoncentrē uz to, lai identificētu un novērstu "aplokšņu algu" izmaksu un noziegumus saistībā ar pret Krieviju un Baltkrieviju noteiktajām sankcijām. Ēnu ekonomikas darboņi Latvijas iedzīvotājiem nozog būtisku nodokļu ieņēmumu daļu, un līdz ar to tiek zaudēti ieguvumi, ko sniegtu plaukstoša valsts ekonomika un pieejamāki publiskie pakalpojumi veselībā, izglītībā un citviet. Savukārt sankciju noziegumu atklāšana ir praktiska palīdzība Ukrainas uzvarai karā - tā nav tikai goda lieta, tas ir Latvijas nākotnes jautājums," prioritāros virzienus skaidro A. Prusaks.

A. Prusaks iecerējis attīstīt NMPP par kompaktu, efektīvu un dinamisku tiesībaizsardzības vienību, kas spēj operatīvi reaģēt un novērst noziedzības riskus neatkarīgi no iestādes, kurai tā piesaistīta.

NMPP darbā būtiski stiprināt darbinieku analītisko un vērtējošo domāšanu, kas ir izšķirošs spēka faktors gan risku savlaicīgā identificēšanā un novēršanā, gan sadarbojoties ar citām tiesībaizsardzības iestādēm noziegumu atklāšanā. Analītiskā darba nostiprināšana iestādē nepieciešama arī strukturāli - kā atsevišķai komandai-vidutājam tai jādarbojas starp operatīvo un izmeklēšanas darbu. Tas ne tikai paaugstinās NMPP kopējā darba iekšējo zinātību, sadarbību un produktivitāti, bet arī mazinās iekšējās korupcijas riskus.

A. Prusaks norāda, ka NMPP turpmāk jākoncentrējas uz darbu pie sarežģītākām lietām, kas nodara lielāko kaitējumu valsts un ES budžetam, kā arī jāuzņemas līdzatbildība par sekmīgu visu kopējo lietas gaitu un ātru un taisnīgu iznākumu sadarbībā ar prokuratūru.

"Pēdējos gados mums ir ievērojami uzlabojusies sadarbība ar prokuratūru. Operatīvo un izmeklēšanas darbu veicam tā, lai ievāktu pēc iespējas visus materiālus, kas prokuratūrai tālāk nozīmīgi turpmākai lietas virzīšanai uz tiesu. Taču vēsturiski mums ir ierosinātas un joprojām atvērtas lietas, kur visām pusēm ir skaidrs, ka pierādījumus pietiekamā apjomā iegūt un nostiprināt vairs nebūs iespējams. Kopā ar prokuratūru tās būtu jāpārskata un jāvienojas, kuras būtu izbeidzamas. Mums ir jāstrādā pie lietām, kas ir valstij un budžetam prioritāri svarīgākas, nevis tās, kuras ir ērtāk un vieglāk ierosināmas. Jārēķinās, ka rezultātā īstermiņā ierosināto lietu skaits var pat samazināties, bet ilgtermiņā valstij ieguvums būs lielāks, jo šādi atbrīvosim resursus lielāku, sarežģītāku krimināli sodāmu nodokļu un muitas jomas noziegumu atklāšanai." norāda A. Prusaks.

Kā atsevišķu sava amata uzdevumu A. Prusaks uzsver arī darbinieku komandas zinātības un prasmju celšanu, kā arī viņu darba apstākļu un sociālo garantiju pielīdzināšanu priekšrocībām, kādas ir citās Latvijas tiesībaizsardzības iestādēs.

A. Prusaku par labāko VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora amata kandidātu atklātā konkursā atzina konkursa komisija, kuru vadīja VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, un kuras sastāvā strādāja Ģenerālprokuratūras, Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts drošības dienesta deleģētie pārstāvji, kā arī VID pārstāvji.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...