Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Labdien visapkārt! Kā visiem labi klājas šajā pirmdienā? Nupat, pēc pusdienām (lasis, makaroni, salāti) zobus tīrot uz balkona, konstatēju, ka patlaban cenšas konkurēt saule no vienas puses un auksts vējš no otras puses. Zinu, patlaban ir tas gada laiks, kad nevar zināt, kā ģērbties, jo saulē būs karsti un ēnā būs auksti. Protams, tā nav vissmagākā no problēmām. Tas tā.

Pēc apmēram 20 minūtēm došos uz televīziju raidījumu ierakstīt. Galvenā tēma mums šovakar būs tas, kas pagājušajā nedēļā notika Tukumā. Cilvēks vārdā Normunds nāca mājās četros no rīta. Kāpņu telpā kāds viņu aplaistīja ar degmaisījumu un aizdedzināja.

Cilvēka dzīvesbiedrs Artis, dzirdot viņu kliedzot un saucot, izskrēja no dzīvokļa nākt palīgā. Pirmais cilvēks guva apdegumus uz 85% no viņa organisma (!), otrs pamatīgi apdedzinājās, cenšoties viņu glābt. Runa ir par diviem gejiem. Runa ir par diviem vīriešiem, kuriem Tukumā ir kopēja saimniecība un kopējs dzīvoklis. Runa ir par diviem vīriešiem, kuri abi strādā veselības aprūpes sistēmā un palīdz glābt citus.

Tukuma policijas darbs, cik varu spriest, ir zem katras kritikas. Pirmajā ziņojumā no policijas bija teikts, ka ir konstatēts ugunsgrēks, kurā deg drēbes. Tas tika ziņots Neatkarīgajās Tukuma Ziņās, un Artim nācās sazināties ar laikrakstu no palātas slimnīcā, lai ar acīmredzamu izmisumu pateiktu, ka tās nebija drēbes, tas bija dzīvs cilvēks, kurš tur dega.

Esmu lasījis, ka policija sākotnēji arī izvirzīja variantu, ka Normunds bija gribējis uztaisīt pašnāvību. Visai savdabīgs veids, kā tā kaut ko darīt. Hinduistu mistiķis viņš taču nav. Gribu cerēt, ka pēc šāda sākuma policija uzies to, kurš to izdarīja. Atbilstoši Arta teiktajam tajā pašā dienā pa dienu Normunds savu uzbrucēju satika kāpņu telpā arī dienā, iepūta asaru gāzi acīs, cilvēks aizmuka. Acīmredzot nakts tumsā viņš atgriezās, bet jādomā, ka Normunds, ja viņš vispār pēc notikušā spēj parunāt, varēs identificēt neģēli.

Taču man te galvenais ir cita lieta. Valsts prezidents Tviterī teica, ka naidam mūsu valsti nav vietas. Premjerministrs Tviterī pateica, ka naidam mūsu valstī nav vietas. Saeimas priekšsēdētāja pati neko neteica, vien Tviterī pārpublicēja vēsti no viņas pārstāvētās Nacionālās apvienības, kurā arī bija teikts, ka naidam mūsu valstī nav vietas.

Tā būtu tā pati Nacionālā apvienība (NA), kura patlaban dara visu iespējamo, lai nodrošinātu, ka Artim un Normundam, kā arī Jānim un Pēterim, Silvijai un Annai un visiem pārējiem viendzimuma pāriem mūsu valstī nebūtu nekādu tiesību vispār. NA ir tā, kura reaģēja histēriski uz Satversmes tiesas spriedumu, kurā bija atzīts, ka Latvijā nav vienīgais savstarpējās dzīves modelis - viens vīrietis un viena sieviete, kas apprecējušies baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā.

NA arī ir tā, no kuras viens no redzamākajiem kadriem, Iesalnieks, reiz Tviterī salīdzināja geju praidu ar komunistu terorismu. Brīvdienās Iesalnieks ļoti aktīvi ņēmās pa Tviteri toņkārtā - es nevainīgs, tie, kuri mani kritizē, ir tie, kuri patiesībā nodarbojas ar naida runu. Tas šāda veida cilvēkiem ir tipiski - viņi var salīdzināt geju praidu ar komunistu terorismu, bet, ja kāds par to iepīkstas, tad tūdaļ sākas - tu pats naidu kurini, tu pats naidu kurini.

Cita starpā no Iesalnieka kunga brīvdienās mēs uzzinājām, ka žurnāliste Anita Brauna, kura Tviterī pilnīgi pareizi pateica, ka tas, kas notika Tukumā, nebūtu noticis, ja politiķi mūsu valstī nebūtu tādi kretīni attiecībā uz cilvēktiesībām, patiesībā ir propagandiste komunistu un nacistu garā, ne žurnāliste. Pats tu tāds, pats tu tāds. Jā, tā ir niķīga trīs gadus veca bērna uzvedība, bet tāda ir bijusi saruna Tviterī.

Nav tikai NA. Tieslietu (!) ministrs (!) Jānis Bordāns viņdien kādā intervijā pateica, ka Latvijā nevar būt likuma par viendzimuma pāriem, jo… Jānis Bordāns nezina, cik tādu pāru mūsu valstī ir. Tas ir jauns arguments no cilvēka, kurš citreiz ir apgalvojis (pilnīgi nepatiesi), ka viendzimuma pāri visu pēc kārtas var nokārtot pie notāra.

Bordāna kungs mums ir jurists, kas nozīmē, ka viņam ir kaut kāda izglītība, un tas savukārt nozīmē, ka viņš labi zina, ka tās ir pupu mizas. Savukārt attiecībā uz viendzimuma pāru skaitu pieļauju, ka SKDS vai tamlīdzīga iestāde ar vislielāko prieku uztaisītu pētījumu par viendzimuma pāru skaitu Latvijā, ja Bordāna kungs vai Tieslietu ministrija tādu pasūtītu.

Nav arī tikai viņš. Filmas Dvēseļu putenis scenārists nupat kādā intervijā ir nācis ar skaidrojumu par to, kāpēc filma vakar netika pie neviena Oskara ASV Kinoakadēmijas balvu ceremonijā. Tas ir atbilstoši scenārista skaidrojumam tāpēc, ka Dvēseļu putenis ir par "tradicionālām vērtībām." Tur nu jāsaka - bez komentāriem. Bez komentāriem vispār.

Un, protams, ir arī baznīca. Romas katoļu baznīca ir bijusi institucionāli homofobiska kopš laika gala, kas ir ironiski, ņemot vērā to, cik daudzi no tās priesteriem laika gaitā ir palaiduši rokas konkrēti gados jaunu vīriešu un bieži vien arī zēnu virzienā. Vanaga luterāņi ir institucionāli homofobiski, kad pāris mācītāji iepīkstējās, ka varbūt tā nevajag, Vanaga luterāņu baznīcas reakcija bija viņus padzīt no baznīcas vispār. Ļoti "kristīgi."

Un vēl viena lieta, un tad man tiešām būs uz televīziju jādodas. Kamēr vienīgie sabiedrībā patiešām redzamie cilvēki, kuri ir atklāti geji, būsim es un ārlietu ministrs, politiķi varēs turpināt izlikties, ka problēmas nekādas nav. Ar to es negribu atņemt ne kripatiņas no tā, ko dara izmisīgi vajadzīgā Mozaīka un izmisīgi vajadzīgie Kaspars, Kristīne, Linda un citi.

Taču 30 gadus pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas no skapja nav iznācis neviens pats aktieris vai aktrise, neviens pats sportists vai sportiste, izņemot olimpieti Līgu Kļaviņu, neviens pats mūziķis vai mūziķe. Neticu, ka tās ir jomas, kurās nav neviena paša geja vai lesbietes vispār. Un, ja gadījumā kāds no tiem patlaban lasa šo tekstu - jūs, cienītais vai godātā, ar savu klusēšanu esat palīdzējuši radīt vidi, kurā vienu geju var aplaistīt ar degmaisījumu un aizdedzināt.

Jauku visiem šo pirmdienu!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

9.maijs - Lielā lūzera diena

FotoKo tad īstam krievu imperiālistam 9.maijā vajadzētu pieminēt - Pirra uzvaru “Lielajā Tēvijas karā” vai murgaino Pasaules revolūciju?
Lasīt visu...

21

Tiesībsargs ignorē acīmredzamu civiltiesību pārkāpumu: jaunais īres likums apzināti atņem iegūtās īres tiesības

FotoJa nelasījāt LR Tiesībsarga paskaidrojumus par jauno īres likumu, tos varat izlasīt ŠEIT. Kā cilvēkam, kuru interesē Satversmes tiesas lēmumu ietekme uz cilvēktiesībām Latvijā, man nepatīk lasīt tiesībsarga pausto. Es gribētu izteikt iebildumus, kas, manuprāt, ir ne mazāk svarīgi sabiedrībai kā tie ieguvumi, kurus prognozē Tiesībsargs.
Lasīt visu...

21

Homofobu naidam jāpieliek punkts: grupveida izvarošanas upuru ķengātāja atklātā vēstule Latvijas augstākajām amatpersonām

FotoPēdējo dienu notikumi Latvijā, kad dzīvību zaudēja puisis (Normunds Kindzulis), ir skaidri pausta sabiedrības homofobiskā, neiecietīgā attieksme pret cilvēku, kas neizvēlējās savu seksuālo orientāciju, šķirstot katalogu, un nevēlējās beigt savu dzīvi 29 gadu vecumā, vērojot, kā liesmas aprij viņa dzīvību. Izdarot loģiskus secinājumus pēc medijos publiski pieejamās informācijas, N.Kindzulis ir izcietis morālu spiedienu no homofobiem, kuri viņam sūtījuši naidīgus komentārus un draudus dzīvībai seksuālās orientācijas dēļ.
Lasīt visu...

21

Plānoju atsākt regulāru raidījumu vadīšanu, tāpēc iebilstu pret ierobežojumiem saistībā ar masku lietošanu raidījumos

FotoNu jau vairākus mēnešus Latvijā ir spēkā ierobežojums televīzijas un radio raidījumu vadītājiem un dalībniekiem - lietot sejas maskas, ja raidījums ilgāks par 15 minūtēm. Ārkārtējās situācijas laikā tas bija noteikts MK rīkojuma nr. 655. punktā nr.5.43.1, tagad - MK noteikumos nr. 360 par epidemioloģiskās drošības pasākumiem.
Lasīt visu...

18

Es varētu no ordeņa atteikties, jo stāvu pāri šādām lietām. Bet neatteikšos vis

FotoAprīļa pēdējā diena pārsteidza ar ziņu, ka esmu iekļauts ar Triju Zvaigžņu ordeņiem apbalvoto sarakstā. Ordeņu piešķiršana pēdējās dienās raisījusi publisku rezonansi, tāpēc uzskatu par pienākumu dalīties arī ar savām domām. Arī par atteikšanos no šī apbalvojuma.
Lasīt visu...

21

Levita - Ēlertes branža

FotoEs iedomājos situāciju - eju pa ielu ar savu suņuku... pavasarīgs gaiss, putniņi čivina un galvā pozitīvas domas raisās. Vienvārdsakot, labs noskaņojums! Bet te pēkšņi viss apgriežās kājām gaisā un garastāvoklis uz nulli, jo pretī nāk Sarmīte Ēlerte.
Lasīt visu...

21

Atjaunosim līdzsvaru sevī un sabiedrībā

Foto1918. gada 18. novembris un 1990. gada 4. maijs ir divi nozīmīgākie datumi Latvijas valsts vēsturē. Šodien aprit 31 gads, kopš 1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Kas šai Neatkarības deklarācijas 31. gadadienā būtu aktuālākais mūsu šodienas dievkalpojuma un lūgšanas kontekstā?
Lasīt visu...

15

Šajās pareizticīgo Lieldienās es esmu sapratis: tautai ir jādod skaidras instrukcijas

Foto2018.gada maijā es atteicos no turīga advokāta dzīves. Tas bija mans personīgs lēmums. Es nolēmu doties politikā. Kopš 2018.gada maija gandrīz katru dienu, bieži vien pat vairākas reizes dienā, esmu atklājis shēmas, runājis tiešu valodu, nebaidījies, piedāvājis risinājumus, rakstījis garus un īsus tekstus, provocējis, aicinājis, bijis dusmīgs un priecīgs, izveidojis labākās Saeimas runas, ierakstījis labāko uzrunu Vecgada vakarā pēdējos vismaz 10-15 gados un vēl visu ko. Principā 3 pilnus gadus savas dzīves esmu veltījis citiem cilvēkiem. Trīs gadu laikā no 1 tūkstoša sekotāju FB man ir 54 tūkstoši. Tam gan nav nozīmes. Šajās Lieldienās es vēlējos uz to visu paskatīties no malas.
Lasīt visu...

12

Kā uzveikt sērgu: valsts amatpersonām minimālo algu līdz uzveikšanai

FotoNu jau gads un trīs mēneši Ķīnas vīrusa, bet vēl nav bijis brīža, kad Latvijas veselības polītikas noteicēji būtu pienācīgi cīnījušies pret sērgu. Sākumu it kā varētu aizbildināt, ka nezināja un nesaprata, tak arī tas būtu melots. Jo tas, kas un kāpēc darāms, jomas lietpratējiem bija zināms arī 2019. gadā un senāk, un atliktu vien to darīt.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

NEPLP: ja divas lesbietes skūpstās, tas NAV seksuāls saturs

Lūk, šāda atbilde no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) par Samantas Tīnas un LTV1 demonstrēto videoklipu. Īsumā:...

Foto

Tautas balss - Dieva balss

Šo devīzi bieži citēja mans šefs Guntis Melderis tajos nicinātajos padomju laikos, ja tauta domāja citādi, pretēji valdes vai viņa paustajam...

Foto

Brīnišķais kovidlaiks

Šis brīnišķais "kovidlaiks"! Nu jau ir tā, ka nevar uzrakstīt pat pāris vārdus, tiem neveltījot atsevišķus komentārus un nepaskaidrojot vēstījuma domu sīkāk - tik...

Foto

Mēs apbalvojam pareizus žurnālistus par izcilu ieguldījumu demokrātijas stiprināšanā un Latvijas informācijas telpas kvalitātē

Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu, augstākie Latvijas valsts apbalvojumi piešķirti...

Foto

Ar likumu atļautie miesas bojājumi vai pat nonāvēšanas?

Viena no profesijām, kuras galvenais uzdevums ir glābt cilvēku dzīvību vai palīdzēt uzlabot veselības stāvokli, ir ārsti, taču...

Foto

Atklāta vēstule iekšlietu ministram, ģenerālprokuroram, Valsts policijas priekšniekam

Tukuma novadu un visu Latviju 23.aprīlī pāršalca ziņa par šausminošo notikumu Tukumā, kurā smagus apdegumus guva divas personas....

Foto

Manas domas par to, kas notika Tukumā

Policijas pārstāvis TV ziņās gan teica, ka varbūt tas nebija noziedzīgs nodarījums. Lai izmeklēšanai sekmējas noskaidrot patiesību, taču man...

Foto

Par likuma “Grozījumi Augstskolu likumā” izsludināšanu, neraugoties uz tā būtiskajiem trūkumiem

Satversmes tiesa ar 2020. gada 11. jūnija spriedumu atzina Augstskolu likuma 56. panta trešo daļu...

Foto

Jūs, „kautrīgie” geji un lesbietes, ar savu klusēšanu esat palīdzējuši radīt vidi, kurā vienu geju var aizdedzināt

Labdien visapkārt! Kā visiem labi klājas šajā pirmdienā? Nupat,...

Foto

Briesmīgi un necilvēcīgi ir pelnīt politiskos punktus uz noziegumu rēķina, rezultātā šķeļot sabiedrību un sējot naidu

Noziegums Tukumā ir briesmīgs un necilvēcīgs, policijai ir jāveic izmeklēšana,...

Foto

Kas un kā varētu palīdzēt Tieslietu ministrijas administrācijai tās radītās likumdošanas karikatūras un anomāliju novēršanai

Tieslietu ministrija (TM) apgalvo, ka esot “jānorāda uz vēsturiskajiem dalītā īpašuma...

Foto

Mums ir jādzīvo, nevis jāgaida, kad vīruss dosies uz Marsu

Skatos uz mūsu 100 onkuliņu un tantīšu haotiskajiem mēģinājumiem ko sakārtot... un rodas sajūta ka nevienam...

Foto

Vai apzināta diskriminācija un segregācija nolūkā pakļaut vairākumu mazākuma perversajām interesēm?

Jurijs Perevoščikovs portālā Apollo: "Laika periodā no 28.decembra līdz 15.aprīlim atklāti kopumā 73 400 Covid-19...

Foto

„Aunu un klaunu” vienošanās par sadarbību ekonomikas un zemkopības attīstībai

Pandēmijas iespaids uz tautsaimniecību šodien ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem. Krīzes rada ne tikai...

Foto

Kas pašlaik notiek VID?

Šodien parunāsim par Valsts ieņēmumu dienestu (VID), - kas tur pašlaik notiek Ar 2021.gadu nodokļu nomaksai ir izveidots vienotais konts. Liekas, ka...

Foto

Ko mums māca „Thalidomide” pandēmija

20.gadsimta otrajā pusē daudzās valstīs zāļu ağentūras reğistrēja brīnumainas zāles Thalidomide, kas palīdzēja daudzām saslimšanām, t.sk., grūtniecēm noņēma nepatīkamās sajūtas. Zāles raksturoja ar...

Foto

Mums ir izvēle

TV 24 Preses kluba raidījumā Edijs Klaišis, jauniešu radošo centru "OPEN" vadītājs, teica: „Man nav izvēles, ja es gribu strādāt ar bērniem, man būs jāvakcinējas...”...

Foto

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir divi (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir  (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi....

Foto

Par vakcināciju, čipošanu, kristietību, islāmu, Bībeli, Austrumiem un “Zvēra zīmi”

Kādreiz biju visai dziļi iesaistījies kristietībā. Tik dziļi un patiesi, ka draudze pat ievēlēja par mācītāju....

Foto

Problēma ir tajos, kuri neatstāj policistiem citu izvēli kā strādāt par braukšanas instruktoriem

Šonedēļ nogalināja vienu no mums. Nogalināja nekaunīgi, nošaujot gaišā dienas laikā blīvi apdzīvotā...

Foto

Kāpēc mums visiem jāsatraucas par Bezzubova slepkavību

Futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība Rīgā gaišā dienas laikā papildina sarakstu ar daudzām skandalozām pasūtījuma slepkavībām, kas notikušas mūsu...

Foto

Mans vīrišķais testosterons ir sajūtams stipri tālāk par valstī noteikto divu metru distanci

Šis ieraksts adresēts maniem nelabvēļiem. Es ar gandarījumu vēroju Jūs, kā Jums nesanāk....

Foto

Lai izvērtētu raidījumu „Aizliegtais paņēmiens”, mēs no nodokļu maksātāju naudas samaksājām pat advokātu birojam

Latvijas Televīzijas Satura padome izvērtējusi 29.marta raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kura tēma bija...

Foto

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo:...

Foto

Nacionālais jautājums

Kas tas ir, kas saucās dzīve? Vēders, galva, kājas, brīve? Var jau būt, ka, kādu krāpjot, Arī sevi apzogam, Cik tad ir to tīro...

Foto

Ne dienas bez jaunumiem. Par daudz cietušo suni Ārčiju, protams

Tātad Pārtikas un veterinārais dienests nupat nāca klajā ar šķietami priecīgu vēsti. Ārčija bijušajam spīdzinātājam uzlikts...

Foto

Tas viss ir jāmaina līdz pamatiem

Valsts, kurā Satversmes tiesa neievēro pamatdokumentu - Satversmi, bet Eiropas rekomendācijas....