Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No krāpnieciskām darbībām cietušās personas iesniegums Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrai atklāj, ka Latvijā darbojas labi organizēta krāpnieku grupa, kuras cietušie ir nevis lētticīgi pensionāri vai Magoņšovu skatītāji, kuri neorientējas uzņēmējdarbībā un finanšu instrumentos, bet diezgan cienījami un pazīstami uzņēmēji.

Viens no šīs grupas vadošajiem darboņiem ir bēdīgi slavenais Uģis Tabors, kuru kopā ar bijušo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimševiču tiesā par iespējamo liecinieka, "Trasta Komercbankas" akcionāra Igora Buimistera ietekmēšanu.

Protams, var jau teikt, ka pats muļķis, jo ko ielaidies biznesā ar cilvēku, kurš ir mēģinājis izmuhļīt papildus liecības no nelaiķa I. Buimistera par Ilmāra Rimševiča slaveno ceļojumu uz Kamčatku? Bet nu, kā zināms, Latvijā darbojas nevainīguma prezumpcija un ikviens ir atzīstams par nevainīgu, kamēr viņa vaina nav pierādīta un nav stājies spēkā notiesājošs tiesas spriedums.

Uģis Tabors bija vērsies pie cietušā kā SIA “FLOKSS”, reģistrācijas Nr.40003286445, juridiskā adrese Augusta Deglava iela 151, Rīga, LV-1021 pārstāvis, minot, ka viņam ir nepieciešama palīdzība, lai reģistrētu savu uzņēmumu Igaunijā. Tā kā cietušais bija pazinis Uģi Taboru jau agrāk, viņam nav radušās aizdomas par to, ka savu naudu viņš vairs nekad neredzēs.

Cietušais uzsāka sadarbību ar Uģi Taboru un sāka veikt nepieciešamās darbības darījuma realizācijai. Uģis Tabors informēja cietušo, ka pilnīgai projekta (ieguldīšana nekustamajos īpašumos) realizācijai būs nepieciešamas investīcijas EUR 1 000 000 (viens miljons euro) apmērā, kuras viņš iegūs no investoriem Apvienotajos Arābu Emirātos. Vienlaicīgi Uģis Tabors informēja cietušo, ka, lai līdz galam sakārtotu investīciju piesaisti no investoriem, nepieciešami EUR 40 000, kuru viņam pašlaik nav, tāpēc viņš ir palūdzis aizdevumu no cietušā.

Uģis Tabors apgalvoja, ka nauda ir nepieciešama, lai samaksātu par juridiskajiem pakalpojumiem un finanšu konsultantu pakalpojumiem EUR 1 000 000 investīciju piesaistes procesā. Uģis Tabors pārliecināja cietušo, ka projekta veiksmīgai realizācijai ir nepieciešams viens mēnesis, tāpēc steidzami ir nepieciešama nauda visu dokumentu kārtošanai.

Uģis Tabors norādīja, ka juridiskos pakalpojumus sniegs Gunārs Brēdermanis pēc Gata Ulmaņa rekomendācijas. Tā kā cietušais ir pazinis Uģi Taboru, viņš nepārbaudīja atsauksmes par Gunāru Brēdermani. Tikai jau pēc notikušās krāpšanas fakta cietušais ir konstatējis, ka interneta dzīlēs ir atrodama informācija, ka Gunārs Brēdemanis veic krāpnieciskas darbības, piedāvājot juridiskos pakalpojumus.

Cietušais, uzticoties Uģim Taboram un uzskatot, ka nekustamo īpašumu investīciju projekts varētu tikt veiksmīgi realizēts, ir aizdevis viņam pieprasīto summu, kuru Uģis Tabors solīja atdot divu nedēļu laikā.

Vēlāk, kad aizdevums netika atdots, cietušais ir uzzinājis, ka aizdotie naudas līdzekļi netika izlietoti to paredzētajam mērķim, kā arī noskaidrojās, ka Uģa Tabora organizētā grupa darbojās vairākās epizodēs, apkrāpjot arī citus cilvēkus. Cietušais pieļauj, ka izkrāptie naudas līdzekļi ir sadalīti starp grupas dalībniekiem, iztērējot tos ceļojumos un izklaidēs.

Uģis Tabors aizņemtos naudas līdzekļus līdz šim brīdim cietušajam nav atdevis, izvairās no jebkuras komunikācijas, neatbild uz zvaniem. Pēc neskaitāmiem mēģinājumiem sakomunicēt ar Uģi Taboru gan cietušajam, gan citām personām, kuras mēģināja pamudināt Uģi Taboru tomēr atdot aizdoto naudu, ar cietušo sazinājās Gatis Ulmanis, pārstāvot SIA “Baltijas Juridiskās drošības dienests”, reģistrācijas Nr. 50003746951. Cietušais, pārbaudot datus, noskaidroja, ka šim uzņēmumam nav vajadzīgo licenču, kā arī uzņēmums ir likvidēts jau 2018. gadā. Gatis Ulmanis mēģināja pārliecināt cietušo neizplatīt nekādu informāciju par Uģa Tabora krāpnieciskām darbībām un solīja, ka nauda tiks atgriezta un SIA “Baltijas Juridiskās drošības dienests” garantēs tās atdošanu un transportēšanu.

Protams, ka nu jau likvidētajai SIA “Baltijas Juridiskās drošības dienests” nav nekāda sakara ar Latvijas Republikas drošības dienestiem, bet darboņi par tādiem mēģina uzdoties, iebiedējot no krāpnieciskām darbībām cietušās personas, lai tās nevērstos tiesībsargājošajās iestādēs.

2022.gada septembrī ar cietušo sazinājās Gunārs Brēdermanis – persona, par kuras juridisko pakalpojumu sniegšanu Uģis Tabors (it kā) bija aizņēmies naudu no cietušā. Gunārs Brēdermanis apgalvoja, ka ir tā persona, kas kārto Uģa Tabora darījumu, lai viņš atgūtu savus līdzekļus. Tika norādīts, ka līdzekļi atrodoties Dubaijā, bet Gunāram Brēdermanim ir nepieciešama nauda, lai nopirktu biļetes uz Dubaiju, un tad viņš varētu atdot cietušajam arī Uģa Tabora parādu.

Cietušais 2022.gada 19.decembrī bija saticies ar Gunāru Brēdermani personīgi un norādīja viņam, ka pastāv aizdomas par krāpšanu, bet Gunārs Brēdermanis apgalvoja, ka tā nav, un piedāvāja noslēgt aizdevuma līgumu un iekļaut tajā punktu, kurā apliecina, ka gadījumā, ja neatdos Uģim Taboram un viņam aizdotos naudas līdzekļus, tad viņš piekrīt, ka darbības tiek kvalificētas kā noziedzīgs nodarījums.

Tāpēc starp cietušo un Gunāru Brēdermani 2022.gada 29.decembrī tika noslēgts Aizdevuma un parāda atmaksas līgums, saskaņā ar kuru cietušais līdz 2023.gada 17.janvārim aizdeva Gunāram Brēdermanim EUR 14 000, kā arī Gunārs Brēdermanis apņēmās līdz 2023.gada 17.janvārim atdot cietušajam Uģa Tabora parādu un ar to saistītos izdevumus (t.sk. zaudējumi) pret Pieteicēju EUR 52 000, kas sastāv no parāda EUR 40 000 un zaudējumiem EUR 12 000.

Gunārs Brēdemanis ir apgalvojis, ka ir nepieciešami nevis EUR 14 000, bet EUR 18 000, tāpēc 2023.gada 9.janvārī tika noslēgta vienošanās par grozījumiem aizdevuma līgumā, palielinot aizdevuma summu līdz EUR 18 000.

Aizdevums Gunāram Brēdermanim tika izsniegts konkrētam mērķim – nodrošināt, ka Gunārs Brēdermanis var veikt maksājumus juristiem, finanšu speciālistiem, kredītiestādēm un līdzvērtīgus maksājumus, lai nodrošinātu, ka Gunārs Brēdermanis saņem naudas līdzekļus vismaz EUR 70 000, kas atrodas Apvienotajos Arābu Emirātos.

Gunārs Brēdermanis bija rezervējis restorānu Dubaijā Gordon Ramsay Hell’s Kitchen 2023.gada 16.janvārī, plkst.19:00, lai satiktos ar cietušo personu un atdotu aizdevumu. Tomēr uz tikšanos restorānā neviens nebija ieradies, un no cietušās personas aizņemtie finanšu līdzekļi tā arī netika atdoti.

No cietušās personas sarakstes un Gunāru Brēdermani izriet, ka tikšanās tika pārcelta no dienas uz dienu un, kad bija norunāta beidzamā tikšanās, Gunārs Brēdermanis bloķēja cietušās personas telefona numuru.

Vēlāk cietušais ir noskaidrojis, ka no līdzīgām Uģa Tabora, Gunāra Brēdemaņa un Gata Ulmaņa darbībām ir cietušas vairākās personas. Vienai cietušai personai Gunārs Brēdemanis bija pārdevis viltoto Covid-19 sertifikātu, tāpēc viņa nebija vērsusies tiesībsargājošajās iestādēs, baidoties no iespējamas kriminālatbildības.

Zimīgi ir tas, ka 2023.gada 5.februāra raidījumā “De Facto” tika pieminēts, ka Ilmāram Rimševičam ir izvirzīta arī apsūdzība par viltotā Covid-19 sertifikāta izmantošanu. Saliekot šo informāciju kopā ar faktu, ka Rimševičs ar Taboru sēž uz kopīga apsūdzēto sola par Igora Buimistera iespējamo nelikumīgo ietekmēšanu, nav grūti izdarīt secinājumus, kurš Rimševičam ir sagādājis viltoto Covid-19 sertifikātu.

Cerams, ka mūsu tiesībsargājošām iestādēm pietiks iekšējo resursu, lai beidzot apturētu šīs organizētās krāpnieku grupas darbību.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...