Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Biju domājis, ka šo pavedienu rakstīšu, kad šī sāga būs noslēgusies, bet laikam tā j…bļa (vismaz sajūtu līmenī) nebeigsies tik drīz, tāpēc pavediens par to, kā man iet ar saimnieciskās darbības ieņēmumu (SDI) kontu.

Jau gadiem bļaustījos, ka Igaunijā ir SDI konts, bet mums nav. Pie mums kā kurzemniece - solīt sola, bet nedeva. Bet tad pagājušajā gada oktobrī notiek straujš pavērsiens. Šāds konts nu ir pieejams arī Latvijā! Šajā saitē sīkāk par to, kas ir SDI konts https://vid.gov.lv/lv/saimnieciskas-darbibas-ienemumu-sdi-konts

Bet konts pieejams tikai vienā bankā. Industra bank (zinu, ka ar nezināšanu nav jālepojas, bet goda vārds, par tādu banku nebiju dzirdējis). Štrunts ar to, ka par tādu iestādi nezinu, un nolemju, ka 2023. gadu sākšu ar SDI kontu.

Janvāra sākumā  iesniedzu MUN deklarāciju, samaksāju nodokļus, dodos uz Industra bank un atveru kontu. Tagad vien atliek EDS uzrakstīt VIDam iesniegumu un lieta darīta, vismaz man tā šķita.

Te gan mans kasjaks, ja gribēju, lai jau pirmajā ceturksnī SDI konts sāktu darboties, tad šo visu procesu vajadzēja darīt līdz 1. janvārim, bet lietas būtību tas nemaina.

Uzrakstu iesniegumu, bet man atnāk atteikums SDI konta izveidei, jo man esot nodokļu parāds.

Galīgi apmulsis zvanu VID, saku, ka pirms pāris dienām esmu visus nodokļus samaksājis un arī EDS neuzrādās parāds. Darbiniece saka, ka varbūt nauda vēl nav ieripojusi kasē, lai nesatraucos un nākamajā dienā rakstu iesniegumu pa jaunam.

Nākamajā dienā uzrakstu, bet atkal atteikums un atkal nodokļu parāda dēļ. Zvanu atkal. Tagad darbiniece paskaidro, ka iespējams tas tāpēc, ka deklarāciju iesniegšanas termiņš ir līdz 17. datumam un dati nav salāgojušies. Te man mazliet atkārās žoklis.

Saku, ka štrunts par to kontu, bet, ja manus datus pieprasītu kāda cita iestāde, lai pārliecinātos par manu nodokļu nomaksas statusu, tad es arī uzrādītos kā nodokļu parādnieks? Tas tā normāli? Atbild, ka tāda tā sistēma ir, neko nevar palīdzēt.

Nākamajā dienā piezvana cita, ļoti izpalīdzīga VID darbiniece, un noprotams, ka viņa šo problēmu vēlas atrisināt. Saka, lai nerakstu vēl vienu iesniegumu, viņa to SDI konta lietu sakārtos. Pēc nedēļas saņemu ziņu, ka mans SDI konts būs aktīvs, sākot no... 1.07.

Zvanu izpalīdzīgajai darbiniecei, viņa sajaukusi, bet izlabos, lai ir aktīvs no 1.04. Paiet pāris dienas (ir jau janvāra beigu daļa), un beidzot viss nokārtojies. Atliek vien gaidīt pirmo aprīli un tik skaitīt naudu uz jauno kontu. Easy peasy, vai ne? Nē!!!

Izrakstu pirmos rēķinus (pietika prāta sākt ar mazākām summām, jo gribēju pārbaudīt, vai viss būs čiki piki), redzu, ka iesaldējas 40%, kā paredzēts. Tagad divu dienu laikā VID dos informāciju bankai, vai esmu pārsniedzis 25000 eiro apgrozījumu šajā gadā vai ne.

Skaidrs, ka pirmajā ceturksnī neesmu pārsniedzis, tāpēc sagaidu, ka tiks aizskaitīti 25%, nevis 40%. Bet kas tev deva! Skatos, kontā un redzu, ka banka uz valsts kasi aizskaitījusi 40%.Man iestājas pilnīgs WTF!

Bet ir Lielā piektdiena, un banku un VID nevarēšu sazvanīt līdz otrdienai. Otrdien 9.00 zvanu bankai. Banka ļoti ātri visu pārbauda un saka -  sorry, problēma nav mūsu galā, kādu informāciju mums iedod VID, ar tādu strādājam. Zvanu VID (paiet pusstunda, kamēr sazvanu).

Paralēli jau esmu ielogojies EDS, lai mani var indentificēt telefoniski, izstāstu problēmu. Man pasaka, ka šeit telefoniski nevar neko līdzēt, lai rakstot iesniegumu EDS. Momentā uzrakstu iesniegumu. Bet pamazām sāku pamatīgi stresot, jo jāmaksā rēķini par dzīvokli.

Neesmu pārliecināts, ka man atkal nenovilks 40%, ja man ieskaitīs naudu. Tāpēc esmu palūdzis, lai vēl man nesamaksā par izrādes mēģinājumu procesu, jo ar VID kā ar bitēm. Paiet divas dienas dienas, bet ziņas nekādas nav, pat ne - paldies, saņēmām, risināsim mūsu fuckup. Jo skaidrs, ka fuckup ir VID pusē.

Nolemju zvanīt un noskaidrot kaut ko sīkāk. Vairāk nekā stundu karājos klausulē, bet VID sazvanīt neizdodas. Nospļaujos un pēc mēģinājuma dodos šturmēt VID klātienē. Ierodos, saprotu, ka numuriņu tāpat vien dabūt nav iespējams. Tas iepriekš jāpiesaka pa telefonu.

Dodos pie klientu informācijas darbinieces, prasu, kas man jādara, lai dabūtu konsultāciju klātienē. Darbiniece ar tādu sejas izteiksmi, it kā izdarītu man milzu pakalpojumu, prasa, kādā jautājumā.

Izstāstu situāciju, darbiniece uz papīrīša uzskricelē numuriņu un saka, lai gaidu. Gaidu aptuveni pusotru stundu, un beidzot mans numuriņš parādās ekrānā. Atkal izklāstu situāciju. Darbiniece saka, ka jāraksta iesniegums. Atbildu, ka esmu uzrakstījis, bet nav nekādas ziņas.

Izrādās, ka vajadzējis rakstīt, ka steidzami. Nu, davai, rakstām otru iesniegumu, sakot, ka steidzami. Abi kopīgi uzrakstām. Bet, pirms spiežu – sūtīt, pajautāju - bet kas notiks tālāk? Tālāk iesniegums nonāks pie attiecīgās nodaļas darbinieces.

Jautāju, vai nav iespējams piezvanīt šai darbiniecei. Atbild, ka nav telefona. Saku, lai izmanto manējo. Nē, neesot telefona numuru. Šos numurus varot dabūt tikai ar priekšnieces atļauju. Saku, lai varbūt pajautā priekšniecei atļauju, man tomēr par dzīvokli un gāzi jāmaksā.

Visa šī murga laikā es esmu manāmi uzvilkts, bet vēl pieklājīgs. Pēc pāris minūtēm darbiniece atgriežas. Saka, ka otru iesniegumu nevajadzēs sūtīt, esot jau pieņemts pirmais, un iedod citas nodaļas darbinieces numuru, kurai nākamajā dienā zvanīt un noskaidrot situāciju.

Nākamā diena ir šodiena. No rīta sazvanu citas nodaļas darbinieci, stādos priekšā, saku, ka uzrakstīju iesniegumu. Viņa atbild, ka zina, par ko es runāju, un ka pēc mirkļa atzvanīs, lai būtu priekšā visi dati, bet viss būs čiki piki.

Pēc pusstundas man atzvana un stāsta, ka viss ir tā, kā tam jābūt. 40% man novilkti, jo atkal vēl nav iestājies mistiskais 17. datums. Atgriezt man to naudu neatgriezīs, bet tā skaitīsies kā nodokļa pārmaksa, attiecīgi mazāk novilks no maksājumiem pēc 17. datuma.

Jautāju, vai man novilks 40%, ja man ieskaitīs naudu uz SDI konta līdz tam burvju datumam? Atbilde ir - jā. Šajā mirklī mani nervi vairs netur, un es sāku aurot uz "citas nodaļas darbinieci" (ļoti atvainojos, es ikdienā tāds neesmu, auroju vien tad, kad esmu galīgi izvests).

Jo nezinu, kā viņa, bet es cenšos plānot savu budžetu un nevaru pateikt nagu maucēju kantorim Latvijas gāze, ka vēl nav pienācis maģiskais 17. datums, tāpēc rēķinu nemaksāšu. Kādu laiku ejam uz riņķi par to datumu, līdz man pasaka, ka neko īsti šajā situācijā man nevar līdzēt.

Sistēma tāda. Jautāju, kurš tad man var palīdzēt, bet uz to atbildi nesaņemu.

Viss. Beigas. Pārdomas šādas. Šim SDI kontam bija jāmazina birokrātiskās darbības MUN maksātājiem un visam jānotiek automatizēti. Realitātē SDI konta sakarā esmu ar VID nočakarējies vairāk, nekā 7 gadu laikā, kopā ņemot, kopš esmu MUN maksātājs.

Kā tas iespējams, ka Latvijā jebkuru labu ideju var sačakarēt tik tālu, ka esmu morāli nosirmojis, man joprojām nav skaidrs.

Pārpublicēts no Twitter

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...