Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Daudz dzirdēts par negodprātīgiem uzņēmējiem, un, lasot par kārtējo "uzņēmēju-uzmetēju", rodas priekšstats, ka šo jomu (konkrētajā gadījumā - būvdarbus) vai nu vispār neuzrauga, vai uzrauga diezgan pavirši. Tomēr, saskaroties personīgi ar šādu situāciju, domas sliecas uz pirmo variantu. Lūk, mana pieredze.

Pirms neilga laika noslēdzām līgumu ar SIA "SN BŪVGRUPA" par remontdarbu veikšanu. Saņemot nepieciešamos dokumentus, uzsākām darbus, taču neilgi pēc darbu uzsākšanas secinājām, ka objekts ir krietni lielāks, nekā norādīts pasūtītāja („SN BŪVGRUPA”) iesniegtajos dokumentos, piemēram, mājas fasāde bija uz pusi lielāka, nekā sākotnēji norādīts, kā arī atklājās citi darbi, kuri ietekmēja izpildes termiņu un kuru veikšanai bija nepieciešamas saskaņošanas.

Bez šaubām, atklājoties šiem apstākļiem, sastādījām papildu vienošanos, norādot atklātos papildu darbus, kā arī termiņa pagarinājumu, kas nepieciešams darbu pabeigšanai. Taču pasūtītājs atteicās parakstīt vienošanos, aizbildinoties ar to, ka laiks mums esot. Tāpēc, neskatoties uz to, ka vienošanās netika parakstīta, mēs darbus turpinājām arī pēc līguma termina beigām.

Iestājoties līgumā norādītajam termiņam, pasūtītājs arī ļāva mums strādāt un tikai pēc laika paziņoja, ka darbi nav pabeigti un mums jāmaksā sods. Rezultātā cietām zaudējumus vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā (gan par iepirktajiem materiāliem, gan par nesaņemto darba samaksu, gan par citiem pamatotajiem izdevumiem).

Tas vēl nebija viss. Alkatības un nekaunības pārpildīti, pasūtītājs ar partneriem mēģina radīt vēl lielākus zaudējumus, iesniedzot nepamatotus prasības pieteikumus tiesā. Pēc neilga laika pasūtītājs cedēja prasības tiesības SIA "BŪVE PLUSS", kuras vadībā atrodas sākotnējā līgumā norādītās personas, kuras atradās SIA "SN BŪVGRUPA" vadībā.

Pasūtītāja uzvedība, attieksme un rīcība darbu veikšanas laikā un arī pēc tam liecina par plānotu, mērķtiecīgu un ilgstošu negodprātīgu komercpraksi. Jānorāda arī, ka līgumā vienojāmies strīdus risināt ar šķīrējtiesas starpniecību. Tomēr, lai apietu šo vienošanos (iespējams, saprotot, ka šķīrējtiesas process ir ātrs un var beigties par labu mums), pasūtītājs cedē prasības tiesības pašu dibinātam uzņēmumam, būtībā nodod paši sev, bet tādējādi apejot šķīrējtiesas līgumu.

Pasūtītājs ir ar lielu pieredzi būvniecībā. Faktiski monopolizējis Saulkrastus, Limbažu novadu un Salacgrīvu, apskaužami regulāri uzvarot dažādos būvniecības konkursos. Esam pārliecināti, ka ar sabiedrības palīdzību kompetentās iestādes pievērsīs pienācīgu uzmanību šiem uzņēmējiem, kā arī iedrošinās citus "uzmestos" atmaskot negodprātīgo uzņēmēju shēmas un shēmiņas.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par pulksteņa grozīšanu

FotoReizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons, kurš aizrāvās ar vaboļu un insektu kolekcionēšanu. Hudzonam ļoti gribējās, lai pēc darba viņam atliek vairāk dienasgaismas stundu savam hobijam.
Lasīt visu...

3

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

FotoLai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums rudenī visā Eiropā un citur pasaulē ir otrais vilnis vai pirmā viļņa turpinājums, pēc mierīgas vasaras atkal kāpj inficēto un saslimušo skaits, un valstis spiestas atgriezties pie ierobežojumiem. Kumulatīvā 14 dienu incidence uz 100 tūkstošiem iedzīvotājiem Eiropā 25.oktobrī zem rādītāja 100 bija vien 5 valstīs, Latviju ieskaitot. Vidējais ES/EEZ un UK rādītājs – 249,8 (23.10.).
Lasīt visu...