Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai patiesi Latvijā pazīstami politiķi var “sakārtot” lietas Valsts ieņēmumu dienestā (VID); vai patiesi Latvijā ir uzņēmēji, kuriem tiek atļauta nodokļu nemaksāšana; vai patiesi VID vadība nezina par notiekošo dienestā, – “Neatkarīgās” intervija ar Edgaru Veiguru, kurš savulaik strādāja par vadītāju kādreizējiem Ventspils tranzītbiznesmeņiem Igoram Skokam un Olafam Berķim piederošos uzņēmumos.

Vai jums ir kāda pieredze attiecībās ar Valsts ieņēmumu dienestu, par kuru vēlējāties publiski izstāstīt?

Mana pieredze attiecībās ar Valsts ieņēmumu dienestu rāda, ka Latvijā zināmi augsta ranga politiķi savu partiju sponsoru interesēs var sakārtot un norunāt parastam cilvēkam neiedomājamas lietas.

Pirms vairākiem gadiem gan es pats, gan mans advokāts kā mans pārstāvis nodevām Valsts ieņēmumu dienestam informāciju un pierādījumus par iespējamiem nopietniem nodokļu pārkāpumiem dažu Latvijas bagātāko cilvēku uzņēmumos. Pārkāpumi bija tik nopietni, ka gadījumā, ja tie apstiprinātos, tad par tiem pēc likuma obligāti būtu jāpiemēro cietumsods. Nodokļu policijas īpaša struktūrvienība - izlūkošanas un analītiskā daļa - par vienu daļu no manis norādītajiem faktiem sniedza atzinumu, ka tā saskata šajos faktos izvairīšanās no nodokļiem pazīmes.

Tomēr, pat neskatoties uz to, ka Nodokļu policijas analītiķi norādīja uz lielu pārkāpumu iespējamību, nekāda izmeklēšana par šiem faktiem nenotika ne Valsts ieņēmumu dienestā, ne arī pašā Nodokļu policijā. Šādas bezdarbības iespējamais iemesls ir tas, ka jāpārbauda bija Latvijā ļoti ietekmīgi cilvēki, kuri varēja atļauties aizsūtīt pie VID vadības pašu sponsorētas politiskās partijas politiķi, lai tas “noskaidrotu situāciju”.

Kas konkrēti notika?

Pirms vairākiem gadiem es biju viens no vadītājiem vairākos uzņēmumos, kas piederēja agrākajiem Ventspils uzņēmējiem Olafam Berķim un Igoram Skokam. Kādā brīdī šie uzņēmēji izlēma man nemaksāt būtisku daļu no man pielīgtās darba samaksas, attiecīgi mūsu starpā izcēlās tiesisks strīds un es izlēmu neklusēt par tām nelikumībām, kuras savā darba laikā bija redzējis. Lielu daļu šo nelikumību veidoja dažādi nodokļu pārkāpumi jeb, pavisam precīziem vārdiem runājot, izvairīšanās no nodokļu nomaksas. Šie jautājumi attiecīgi ietilpst Valsts ieņēmumu dienesta kompetencē.

Ievērojot to, ka minēto pārkāpumu fakti bija juridiski jānostiprina, svarīga arī bija procesuālā aizsardzība - saziņai ar Valsts ieņēmumu dienestu es piesaistīju savu advokātu Mārtiņu Kvēpu, kurš mani pārstāvēja civillietā par darba samaksas piedziņu. Es lūdzu viņu sazināties manā vārdā ar Valsts ieņēmumu dienestu, informēt par to, ka mūsu rīcībā ir pierādījumi par iespējamiem nodokļu noziegumiem, un attiecīgi vienoties ar Valsts ieņēmumu dienestu par šo pierādījumu nodošanas kārtību un formu.

Un tad sākās ļoti interesantas lietas.

Mans advokāts uzrakstīja elektronisku iesniegumu Valsts ieņēmumu dienestam par to, ka mūsu rīcībā ir pierādījumi, piemēram, par fiktīvu darījumu slēgšanu, lai izvairītos no pievienotās vērtības nodokļa nomaksas, par fiktīvu mikrouzņēmumu shēmu izveidošanu, lai samazinātu apliekamos ienākumus un citādi izvairītos no nodokļu nomaksas. Mēs informējām Valsts ieņēmumu dienestu arī par vēl citiem un nopietnākiem iespējamiem nodokļu noziegumiem, kā pierādījumus iesniedzot pat audio ierakstus, kuros uzņēmuma īpašnieki plāno un apspriež, kā pārkāps likumu.

Mums šķita, ka šāda veida fakti nekavējoties piesaistīs Valsts ieņēmumu dienesta uzmanību un notiks to pārbaudīšana. Lai arī Valsts ieņēmumu dienestam tika nosūtīts oficiāls iesniegums, no tā puses bija pilnīgs klusums - neviens ar mums nesazinājās, lai iegūtu vairāk informācijas un kaut ko pārbaudītu.

Mans advokāts man izstāstīja, ka pie viņa bija atnācis viens no manu bijušo darba devēju juristiem un pateicis, ka viņi ir lietas kursā par mūsu iesniegumu un ka “tur nekas nebūs”. Ka visa šī lieta tik ietekmīgiem cilvēkiem esot tikai “sabiedrisko attiecību problēma”, proti, ka varbūt kāds medijs par to kaut ko uzrakstīs, bet Valsts ieņēmumu dienests nekādā veidā nereaģēšot. Manam advokātam tika pateikts, ka “visu sakārtojis” Valsts ieņēmumu dienestā esot Edgars Jaunups, kura partija bija no manu bijušo darba devēju puses saņēmusi ievērojamus ziedojumus. Mans advokāts man stāstīja, ka bija pats personiski runājis arī ar Edgaru Jaunupu un ka Edgars Jaunups viņam esot pats apstiprinājis, ka esot bijis pie Valsts ieņēmumu dienesta vadības, tiesa gan, tikai “painteresēties” par savas partijas sponsoru situāciju. Šeit ir jāpiebilst, ka Valsts ieņēmumu dienestam ar likumu ir aizliegts kādam kaut ko stāstīt par nodokļu kontroles pasākumiem, jo īpaši politiķiem. Pēc šīs informācijas saņemšanas mana advokāta situācijas vērtējums bija ļoti pesimistisks un viņš teica, ka viņam kā profesionālam juristam izskatās, ka Valsts ieņēmumu dienestā patiešām viss ir sarunāts visaugstākajā līmenī un attiecīgi ir bezcerīgi mēģināt pievērst dienesta uzmanību kādiem pārkāpumiem, pat ja tie ir nopietni.

Vai ar to viss beidzās?

Nē, mēs šo situāciju tā vienkārši nevarējām atstāt, turpinājām interesēties par Valsts ieņēmumu dienesta bezdarbības cēloņiem.

Iespējams, ka šīs intereses rezultātā apmēram divus mēnešus pēc tam, kad bijām nosūtījuši Valsts ieņēmumu dienesta ziņojumu par to, ka mūsu rīcībā ir pierādījumi un pat audio ieraksti par nodokļu nodarījumiem, 2021. gada 28. augustā, mēs saņēmām no Valsts ieņēmumu dienesta vēstuli, kurā bija norādīts, ka mēs varot pierādījumus - audio ierakstus - ievietot VID EDS jeb elektroniskās deklarēšanas sistēmā. Valsts ieņēmumu dienests ar to ļoti skaidri norādīja, ka nevēlas neko no mums klātienē dzirdēt, ievākt kādus paskaidrojumus - mums vienkārši norādīja, ka pierādījumi ir jāievieto EDS.

Bet šeit ir viena nianse. Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmā audio pierādījumus vispār ievietot nav iespējams. Šī Valsts ieņēmumu dienesta rīcība bija ņirgāšanās par mums. Vēl tiešāk pateikt, ka neviens no mums tur nevēlas nekādus pierādījumus par nodokļu pārkāpumiem, nebija iespējams.

Vai par šo situāciju bija informēta arī Valsts ieņēmumu dienesta vadība?

Jā. Tika uzrakstīts iesniegums tieši Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei, kurā viss iepriekš izklāstītais tika aprakstīts. Uzreiz pēc šī iesnieguma nosūtīšanas sekoja zvans, ka beidzot ir jāierodas Valsts ieņēmumu dienestā uz pārrunām. Tā kā mums lielas ticības Valsts ieņēmumu dienesta apņēmībai kaut ko pārbaudīt nebija, mēs veicām nelielu ierēdņu nodomu nopietnības pārbaudi. Tikšanās laikā mans jurists informēja Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas, ka var iesniegt arī pierādījumus un informāciju par nodokļu nesamaksu ļoti lielā apmērā akciju sabiedrībā “Latvijas naftas tranzīts”, kuras kases pamatīgā patukšošanā bija piedalījušies arī mani bijušie darba devēji. Un Latvijā pazīstamais Šveices advokāts Rudolfs Meroni atbilstoši tai informācijai, kas bija mūsu rīcībā, bija noorganizējis fiktīvu milzīgas naudas ieguldīšanas shēmu, kuras rezultātā visa nauda nevis tika ieguldīta, bet atgriezās pie shēmas autoriem. Un tas notika, nenomaksājot uzņēmumu ienākuma nodokli, kura “ietaupītā” summa varēja būt mērāma vairākos desmitos miljonu eiro.

Mēs izlēmām, ka gadījumā, ja Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas pievērsīs uzmanību šai informācijai, tad tas nozīmēs, ka tomēr viņu nodomi ir nopietni un ir vērts sadarboties arī mūs tieši skarošās lietās. Tāpēc mēs īpaši lūdzām painformēt par šīm ziņām tos Valsts ieņēmumu dienesta cilvēkus, kas pārbauda akciju sabiedrību “Latvijas naftas tranzīts”, lai viņi vajadzības gadījumā varētu ar mums sazināties. Valsts ieņēmumu dienesta zvanu mans advokāts gaida joprojām. No tā bija skaidrs, ka Valsts ieņēmumu dienests nekādi neķersies klāt ietekmīgiem cilvēkiem, par kuru lietām uz dienestu var aiziet “painteresēties” pietuvināti politiķi.

Vai par notikušo vērsāties arī kādā citā institūcijā?

Paralēli neveiksmīgajiem kontaktiem ar Valsts ieņēmumu dienestu es pats centos sazināties ar Nodokļu policiju, jo iespējamie nodokļu pārkāpumi pēc būtības bija noziegumi.

Nodokļu policijas izlūkošanas un analītiskā daļa par vienu daļu no manis norādītajiem faktiem secināja: “Iespējams, lai legalizētu nelegāli iegūtus naudas līdzekļus, tika izveidota ķēde starp savstarpēji saistītiem uzņēmumiem, kuri grāmatvedībā uzrāda savstarpēji nenotikušus darījumus un formāli nodarbināja darbiniekus atvieglotā nodokļu režīmā (darbinieku noma) ar mērķi izvairīties no nodokļu samaksas.”

Šķiet, kādu vēl labāku pamatojumu vajag, lai uzsāktu nopietnu izmeklēšanu, ja reiz paši Nodokļu policijas analītiķi saredz izvairīšanos no nodokļu samaksas.

Diemžēl arī Nodokļu policijā interese bija tieši tikpat liela kā lielajā Valsts ieņēmumu dienestā - nekāda.

Mana iesnieguma, kuram bija pievienoti konkrēti pierādījumi, ieraksti, dokumenti, pārbaudei, domāju, speciāli tika sākta tikai resoriskā pārbaude. Resoriskās pārbaudes atšķirība no krimināllietas ir tāda, ka resoriskajā pārbaudē var droši melot - tur netiek sniegtas liecības, par kuru nepatiesu sniegšanu ir kriminālatbildība. Un šo atviegloto režīmu pārbaudāmie cilvēki izmantoja pilnībā - uz Nodokļu policiju bagātniekiem pašiem nebija jāiet - viņu vietā visu skaidrot devās advokāti, kas paši nekur nebija klāt bijuši. Advokāti, protams, apliecināja, ka viss ir vislabākajā kārtībā, un Nodokļu policija viņiem uz vārda noticēja. Un ar to viss arī beidzās.

Nodokļu policijai šķita pilnīgi pieņemami un ticami, piemēram, ka uzņēmumā ar miljonos mērāmu apgrozījumu, kas pieder vienam no Latvijas bagātākajiem cilvēkiem, grāmatvedības dienestā kāds var strādāt par atlīdzību 175 eiro mēnesī. 175 eiro mēnesī ir pat ievērojami mazāk par valstī noteikto minimālo algu. Tomēr Nodokļu policijai šķita ticami, ka tā ir patiesi izmaksāta alga un ka nekādas papildu nopietnākas pārbaudes par šo jautājumu nav jāveic. Nodokļu pārkāpumu saraksts ir ļoti garš, to varētu turpināt un turpināt.

Domāju, ka neviens parasts cilvēks bez sakariem Valsts ieņēmumu dienestā šādu labvēlību un uzticību nekādi nevarētu iegūt. No resoriskās pārbaudes materiāliem ir redzams, ka pats Nodokļu policijas priekšnieks Kaspars Podiņš bremzēja izmeklēšanu, neatbildot uz izmeklētāja lūgumiem. Kā to vēl var izskaidrot, ja ne ar kādu īpašu ietekmi uz šīm policijas amatpersonām? Ar interesi es konstatēju arī faktu, ka tad, kad tika aizturētas vairākas Nodokļu policijas amatpersonas, šīs amatpersonas sagadīšanās dēļ izvēlējās to pašu advokātu, kas palīdz arī maniem bijušajiem darba devējiem viņu lietās.

Vai ar jums ir sazinājies arī kāds no uzraugošās iestādes - Finanšu ministrijas?

Par savu pieredzi ar Valsts ieņēmumu dienestu rakstījām arī Finanšu ministrijai. Līdz brīdim, kamēr ministriju vadīja iepriekšējais finanšu ministrs Jānis Reirs, šķita, ka vismaz šos faktus kāds vēlas pārbaudīt. Mēs pat sapratām, ka neesam vienīgie, pret kuriem līdzīgi izrīkojas, un vairākas šādas situācijas ir konstatētas. Bet tad nāca augstākās amatpersonas maiņa, par finanšu ministru kļuva Arvils Ašeradens, kurš iecēla atpakaļ Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores amatā Jāņa Reira atstādināto Ievu Jaunzemi. Finanšu ministrijas interese par Valsts ieņēmumu dienesta darbības kvalitāti strauji gāja mazumā. Nesaņēmām pat kādu atbildi.

Pēc visa redzētā man ir radusies pārliecība, ka ar Valsts ieņēmumu dienestu visaugstākajā līmenī kaut kas galīgi nav kārtībā. Ja mēs paši to nebūtu pieredzējuši, tad es nekad nespētu noticēt, ka nopietni nodokļu noziegumi var būt tikai “sabiedrisko attiecību problēma” pat ļoti bagātam cilvēkam. Izrādās, liela nauda un pareizie politiskie sakari var patiešām visu.

Varbūt tie nodokļu pārkāpumi nebija tik nozīmīgi?

Kā jau iepriekš teicu, pašas Nodokļu policijas iekšējais izlūkošanas un analītiķu dienests secināja, ka manis sniegtajā informācijā ir acīmredzamas izvairīšanās no nodokļu nomaksas pazīmes. Mani bijušie darba devēji, lai arī vieni no bagātākajiem cilvēkiem valstī, taupīja nodokļus pilnīgi visā. Visas dārgās personiskās izklaides, piemēram, piedalīšanās rallijos un auto sacensībās, tas viss tika uzlikts uzņēmumam kā fiktīvi biznesa izdevumi, par kuriem citādi kā jau par personisku izklaidi būtu jāmaksā nodoklis.

Dārgās automašīnas, ar kurām pārvietojas ģimenes locekļi, lai nebūtu jāmaksā nodokļi, tika noformētas kā nomātas no pašu uzņēmuma, kura vienīgais darbības mērķis bija apkalpot šīs vajadzības, nevis auto tirgū nomāt automašīnas. Arī nodarbinātība uzņēmumos ar fiktīvu shēmu palīdzību tika izveidota tā, lai valsts saņemtu nodokļos centus. Nodokļu “ekonomiju” jūs atradīsiet gandrīz visur, kur skatīsities. Tomēr pieredze rāda, ka neviens neskatīsies. Bagāti cilvēki jau sen ir sapratuši, ka ekonomiski izdevīgāk ir investēt politiskajā un administratīvajā ietekmē, nevis maksāt nodokļus. Tā iznāk ievērojami lētāk.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...