Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vēl tikai pirms dažiem mēnešiem, priekšvēlēšanu kampaņas karstumā Vienotības pārstāvji ar putām uz lūpām stāstīja, kā dažādi šleseri un šķēles, visīstākie Kremļa politekonomiskie pakalpiņi būdami, mūs palēkdamies vien grib ieraut visīstākajā Krievijas verdzībā. Bet nu ar katru nedēļu aizvien skaidrāk izrādās, ka patiesie Krievijas pēcpuses higiēnas orālie uzraugi – nosauksim viņus politkorekti šādi – ir pavisam citi.

Pēdējais piliens – pašlaik pēdējais – ir Vienotības pārstāves, iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces lēmums, „balstoties uz drošības iestāžu sniegto informāciju”, iekļaut valstij nevēlamo personu jeb tā saucamajā „melnajā sarakstā” bijušo Maskavas mēru Juriju Lužkovu.

Protams, mums netiek un nekad netiks atklāts, kas ir šajā tik būtiskajā „drošības iestāžu informācijā”, kas sniedz tik labu ieganstu politiķiem darīt to, kas nu kuro brīdi viņiem ir izdevīgi, - jo, lūk, nekad taču nekas nav jāpaskaidro. Taču šoreiz tas arī nav nepieciešams, - jo aizbildināšanās ar mistisko drošības iestāžu informāciju ir tik glupa un nožēlojama, ka āža kāja tai lien cauri visā savā krāšņumā.

Un šī kāja, protams, ir kārtējais apliecinājums tam, kā pašlaik pie varas esošie politiķi dara un darīs visu, kas viņu spēkos, lai tikai iespējami padevīgi izplātos pašreizējās Krievijas varas priekšā.

Neviens nestrīdas par to, ka Lužkovs nav nekāds šķīstuma etalons, - domājams, visi latvju zemes politiķi pēdējā desmitgadē nav nozaguši tik daudz kā viens šāda kaluma indivīds.

Taču runa nav par šī cilvēka praktiskajām korupcijas zināšanām, - nav kaut kā manīts, ka Latvijas valsts iebraucējus šķirotu pēc šāda kritērija (jo citādi Jūrmalā pērn būtu bijis krietni mazāk iegādātu nekustamo īpašumu).

Runa ir par ko citu – pelnīti vai ne, bet Lužkovs ir Kremļa nežēlastībā, un Vienotības/ZZS valdība ar Mūrnieces lēmumu vēl reizi uzskatāmi un pārliecinoši apliecina, ka ir gatava uz ļoti daudz ko, lai tikai neizpelnītos Putina un Co. pieres saraukšanos grumbās.

Šai sakarā ir trīs lietas, kas personiski mani patiešām interesē.

Sāksim ar sīkāko, vispirms jau man patiešām interesanti, ko nākamsvētdien šai sakarā mums pastāstīs ar savu pretkremļa patosu vienmēr izcēlies raidījums Nekā Personīga, kura veidotājiem nu, šķiet, nevajadzētu būt vairs nekādām šaubām, cik primitīvi viņus Lužkova sakarā izmantojusi šī pati Mūrniece, pāris dienas pirms sava lēmuma ar pasviestu informāciju tam „sagatavojot augsni”.

Vēl interesantāk: nupat vairs nevar saprast, kam vēl vajadzētu notikt uzmanības Kremļa pēcpusei izrādīšanas jomā, lai no Vienotības sāktu sprukt tie cilvēki, kam pretkrievijas vai vismaz pretkremļa retorika vienmēr vismaz vārdos ir bijusi izcili svarīga, - tiešām interesanti, vai amatu vara pār, teiksim, tādu Sarmīti Ēlerti patiešām izrādīsies bezizmēra?

Bet visinteresantāk: es, ziniet, drīzumā uz mēnesi braucu prom (apciemot pasaules īstās banānu republikas, ja nu tas kādam interesanti) un klusi pie sevis domāju – interesanti, ja viss tā arī turpināsies, vai atbraucot uzzināšu, ka vēl kāds Vienotības pārstāvis būs izdomājis – klau, būtu taču tikai demokrātiski (un turklāt ekonomiski pamatoti), ja mēs te tā drusku „uzsāktu diskusiju” par krievu valodu kā otro valodu Latvijā? Nu, vai ko tamlīdzīgu, kas Putintēvocim ietu pie sirds...

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...