Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2023.gada 9.jūnijā Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu nams pasludināja spriedumu administratīvajā lietā A420272722. Anonimizēts sprieduma noraksts ir publicēts vietnē tiesas.lv.

Lietas būtība. Zvērināts advokāts Jurijs Baibakovs dzīvo un strādā adresē Ūdru ielā 2b, Mārupe, kā arī Ūdru iela 4-2, Mārupē. Abas privātmājas atrodas uz viena zemesgabala. Zemesgabals pieder Jurija Baibakova mātei Tatjanai Baibakovai. Jurijam Baibakovam pieder dzīvojamā māja Ūdru ielā 2 un dzīvoklis Ūdru iela 4-2. Ūdru ielā 4-1 dzīvo zvērināta advokāta Jurija Baibakova vecāki – prasītāja lietā A420272722 Tatjana Baibakova un Boriss Baibakovs.

2021. gada 6. oktobrī Mārupes novada pašvaldības būvvaldē tika uzsākts administratīvais process un 2021. gada 12. oktobrī divi administratīvā pārkāpuma procesi sakarā ar konstatēto patvaļīgo būvniecību nekustamajā īpašumā pēc adreses Ūdru iela 2b, Mārupe.

Tika konstatēts, ka uz zemesgabala, tuvāk Jurija Baibakova īpašumā esošai dzīvojamai mājai bez jebkādiem dokumentiem ir uzbūvētas divas ēkas – pirts un lapene. Papildus tika konstatēts, ka, patvaļīgi izbūvējot būves, netika ievērota būvlaide – būves atrodas 0.5 m attālumā no ielas sarkanās līnijas (jābūt 6 m).

Nepiekrītot uzsāktiem administratīvā pārkāpuma procesiem, Jurijs Baibakovs iesniedza sūdzību Mārupes pašvaldībā, kura 2022.gada 24.augustā sūdzību izskatīja un noraidīja. 2022.gada 03.oktobrī Jurijs Baibakovs iesniedza prasības pieteikumu Administratīvā rajona tiesā Rīgas tiesu namā.

Lasot 2023.gada 09.jūniju spriedumu iztiesātā lietā A420272722, konstatējamas varākas interesantas detaļas, proti: motivējot celto prasību, zvērināts advokāts Jurijs Baibakovs izmanto savus bērnu kā vairogu, apgalvojot, ka tiesību normu ignorēšana tiek veikta ar mērķi nodrošināt bērnu (Tatjanas Baibakovas mazbērnu) audzināšanu.

Šādā veidā, pēc Jurija Baibakova apgalvojumiem, zvērināts advokāts palīdz pašvaldībai pildīt savu funkciju. Interesants Jurija Baibakova teikums ir: “Pieteicēja uzskata, ka viņas palīdzība pašvaldībai, audzinot mazbērnus un tā risinot problēmu ar nepietiekamo vietu skaitu pašvaldības audzināšanas iestādēs, ir pamats pašvaldībai palīdzēt pieteicējai, saglabājot bērnu namiņu, nojumi un pirti.”

Izvēli nemaksāt nekustamā īpašuma nodokli par būvēm Jurijs Baibakovs paskaidro šādi: “Jaunbūvju īpašnieki mēdz izvairīties no to nodošanas ekspluatācijā, lai nemaksātu nodokļus, taču pieteicēja pirms pirts iegādes noskaidroja, ka pirts nebūs ar nekustamā īpašuma nodokli apliekams objekts. Tā kā pirts, nojume un bērnu namiņš tiek izmantots tikai pieteicējas ģimenes vajadzībām, tā nav saimnieciskā darbība.”

Interesanta ir arī šāda epizode: “Pieteicēja jau iestādē (un arī tiesā) ir iesniegusi virkni fotoattēlu no citiem īpašumiem, kas liecina, ka vismaz 40 īpašumos būvju novietojums neatbilst pieteicēja pieprasītajai būvlaidei, taču iestāde tos pat nav pienācīgi izvērtējusi, pieļaujot pret pieteicēju citādu attieksmi nekā pret citiem pašvaldības teritorijā esošo īpašumu īpašniekiem.”

Konstatējams, ka tiesvedības laikā zvērināts advokāts Jurijs Baibakovs veica Mārupes īpašumu fotografēšanu, pārvietojoties ar īpašumā esošo 2017.gada izlaiduma Porsche 718 Cayman S, vēlāk fotoattēlu masīvs tika izskatīts, tika atlasīti 40 īpašumi ar patvaļīgas būvniecības īpašumiem. Ar šādiem argumentiem (citos īpašumos patvaļīga būvmiecība ir, tātad Baibakovi arī drīkst) tika motivēta celtā prasība.

 Šajā epizodē Jurijs Baibakovs nodemonstrēja savu uzticību Pavļika Morozova varoņdarbam (Pavļiks Morozovs bija padomju propagandas glorificēts moceklis, un stāsts par viņu ir saistīts ar 1932. gada notikumiem, kad trīspadsmitgadīgais Pavļiks Morozovs nodeva savu tēvu valsts varas iestādēm), sagatavojot un iesniedzot Mārupes pašvaldībā informāciju par iespējamo patvaļīgo būvniecību 40 īpašumos.

Rodas jautājums, vai starp četrdesmit īpašniekiem, kurus Jurijs Baibakovs “nodeva” pašvaldībai, ir arī Rīgas Pārdaugavas prokuratūras virsprokurora Ruslana Novaka īpašums? Ar Ruslanu Novaku kopā, manuprāt, tika reiderēti uzņēmumi, izspiesti un izkrāpti naudas līdzekļi, sākti pasūtījuma kriminālprocesi, izbeigti uzsāktie kriminālprocesi, “pareizi” izmeklēti izmeklējamie pirmstiesas kriminālprocesi.

Ar virsprokurora Ruslana Novaka palīdzību civillietā C30596220, manuprāt, tika izspiesta, izkrāpta un legalizēta naudas summa 35 000 euro apmērā – tā ir tikai viena epizode zvērināta advokāta Jurija Baibakova un Rīgas Pārdaugavas prokuratūras virsprokurora Ruslana Novaka abpusēji izdevīgajā sadarbībā.

Sprieduma 2.lpp. lasāms, ka zvērinātais advokāts atsaucas uz Satversmes 105.pantu (īpašuma tiesību ievērošana), lūdzot atļaut lietot patvaļīgi izbūvēto pirti ar lapeni bez to legalizēšanas. Interesants fakts: manuprāt, zvērināts advokāts Jurijs Baibakovs gadiem ilgi zem Valsts policijas un Jura Stukāna vadītās prokuratūras nodrošinātā “jumta” reiderē uzņēmumus, tos pilnībā izlaupot, atsavinot nolaupītos īpašumus bez tiesas sprieduma, gadiem ilgi vajā reiderējamo uzņēmumu īpašniekus, pilnīgi ignorējot LR Satversmes 105.pantu (īpašuma tiesību ievērošana, īpašumu atsavināšana tikai uz tiesas sprieduma pamata). Pēkšņi iztiesājamā lietā, epizodē par savā īpašumā esošo pirti un lapeni, Jurijs Baibakovs tiesai norāda uz LR Satversmes 105.pantu. Jurijs Baibakovs bez šaubām ir interesants personāžs.

Sprieduma 2.lpp. fiksēts, ka Jurijs Baibakovs tiesai apgalvo, ka Mārupes novada pašvaldība, uzsākot divus administratīvā pārkāpuma procesus pret Jurija Baibakova ģimeni, izpilda kāda uzņēmuma “pasūtījumu”. Pasūtītājs pēc Jurija Baibakova apgalvojumiem esot šobrīd Jurija Baibakova reiderējamā uzņēmuma īpašnieks.

Interesanta epizode. Jurija Baibakova paņēmiens reiderējamo uzņēmumu ātrākas izlaupīšanas sasniegšanai, manuprāt, ir pasūtījuma kriminālprocesu uzsākšana Valsts policijā pret reiderējamo uzņēmumu īpašniekiem – šāda sadarbība notiek ar Valsts policijas un Jura Stukāna vadītās prokuratūras atbalstu un iesaisti.

Attiecībā pret sevi un savu organizēto grupu Jurijs Baibakovs nodrošina kriminālprocesu neuzsākšanu, kā rezultātā uz iesniegumiem par kriminālprocesa uzsākšanu pret Juriju Baibakovu Valsts policija ātri atrakstās, neizskatot iesniegumus pēc būtības. Iztiesājamā lietā A420272722 Jurijs Baibakovs varēja nepieminēt “pasūtījumu galda” pakalpojumus, kurus pats aktīvi izmanto un uztur “pasūtījumu galda” pakalpojumu pieejamību.

No sprieduma teikuma “Tā kā būvinspektors īpašumā nav iekļuvis...” konstatējams, ka īpašuma apsekošanas laikā Jurijs Baibakovs nav ielaidis būvinspektoru īpašumā, kā rezultātā apsekošana tika veikta, būvinspektoram atrodoties aiz sētas.

No sprieduma redzams, ka jautājums par patvaļīgas būvniecības legalizēšanu no zvērināta advokāta Jurija Baibakova puses netiek izskatīts. Personas ieskatā patvaļīgi izbūvētas būves – pirti un lapeni jāturpina izmantot nelegāli vai ir jānojauc. Interesanta nostāja.

Pievēršama uzmanība arī apstāklim, ka spriedums par zvērināta advokāta Jurija Baibakova ģimenes celto prasību pret Mārupes pašvaldību par celtās prasības noraidīšanu ir uzrakstīts ļoti kvalitatīvi, ar ironijas elementiem. Lasot spriedumu, rodas iespaids, ka komunista un boļševika trešajā paaudzē – zvērināta advokāta Jurija Baibakova prettiesiskās darbības, pārkāpjot Būvniecības likumu, neuzrunāja tiesu. Daudzas Latvijas ģimenes ir cietušas no komunistu izvērstā terora 1940os gados.

Lasot spriedumu, atkārtoti rodas pārliecība, ka 1991.gadā veiktā komunistiskā partijas aizliegšana bija pareiza. Veco komunistu izkropļotais skats uz tiesību normām tiek koriģēts ar taisnīgiem tiesu spriedumiem.

Lūdzu lasītājus iepazīties ar spriedumu lietā A420272722. Spriedums lasāms ar baudu.

P.S.: Spriedumā pieminēts arī personāžs, kurš patvaļīgi izbūvētajā pirtī itkā ārstē sporta traumu – tas ir Jurija Baibakova tēvs, bijušais Padomju Savienības Koministiskās partijas (PSKP), Vissavienības Ļeņina komunistiskās jaunatnes savienības (VĻKJS) pārstāvis - Rīgas pilsētas komitejas otrais sekretārs Boriss Baibakovs.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...