Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Temps, kādā pagājušajā nedēļā tika lēkāts pa tā sauktajiem premjera boksiem – izmantojot Pirmās formulas terminoloģiju –, nekādi neatbilda Latvijas politiskās elites rāmajai ikdienai. Iespējams, tāpēc, ka aiz muguras bija atstāti atvaļinājumi un kaut ko patiešām vajadzēja darīt, bet – varbūt tas ir saistīts ar Jaunās vienotības jauno taktiku. Proti – nekāda apdomas laika! Kas grib, tie nāk, kas domā – tie paliek novītušajā ceriņu krūmā.

Krišjānis Kariņš vēl nebija paspējis izgludināt bikses, lai nestu uz pili iesniegumu par demisiju, bet viņa partija jau grūda uz priekšējām rindām Eviku Siliņu. Tik straujas kustības politiskajā veikalā varbūt savulaik bija tikai Jurim Bojāram, kad vajadzēja iestumt Vairas ratiņus…

Varbūt tieši šis ātrums vēl nav ļāvis tā mierīgi, vēsi novērtēt premjera kandidātes Siliņas kvalitatīvos rādītājus, neskaitot feministu klaigas, ka “viņa nav nekāda Zatlera meitenīte”, un skaitot lietišķās etiķetes ekspertus, kas piesējās labklājības ministres kleitai ar melno jostu.

Līdzsvaram gribēju piemest uz pretējiem svaru kausiem “Zatlera puisīti” – nu jau prezidentu Edgaru Rinkēviču –, taču tas neatbilst vēstures patiesajai gaitai. Drīzāk ir tā, ka viņi visi – zatlerieši, olšteinieši, meitenes – ir Rinkēviča puisīši un meitenītes, jo tas ir Edgara plāns, kas toreiz sākās ar Saeimas atlaišanu.

Kad runājam par Eviku Siliņu, tad viņu noteikti var saukt par Rinkēviča politisko izstrādājumu, kur visa pamatā ir gudrība, viltība un pacietība.

Vārdu „intrigas” speciāli neliku aiz komata, jo tas ir pašsaprotami. Ne jau velti Rinkēvičs par ārlietu ministru kļuva kā bezpartejiskais, sagaidot, kad viņa apstāvētie reformisti izčākst kā partija, lai pēc tam veikli uzņemtos komjauniešos, proti – Vienotībā. Bet meitenes – kā dzied tajā krievu filmā –, bet meitenes pēc tam…

Pirms Evika Siliņa izdomā apkampties ar reformistiem, viņa ir zvērināta advokāte. Un vienīgais izskaidrojums, kāpēc viņai būtu sava juridiskā prakse jānoliek malā par labu politikai, varētu būt saistīts ar ģimenes lietām. Viņas vīrs arī ir advokāts, un, kā smejies, – ja abi lauleņi ir advokāti, tad pastāv risks, ka agrāk vai vēlāk viņi viens otru iesēdinās.

Tas, ka Evika ir ieguvusi labu izglītību, nokārtojusi jau minētās profesijas sertifikāciju un dzemdējusi trīs bērnus – tādu numuru vāji cilvēki nedabū gatavu. Sēdot pie koalīcijas sarunu galdiem, iespējams, partijas “Vienotība” biedre Siliņa pie sevis daudzkārt ir pasmaidījusi – sak, ko jūs tur pretējā pusē pirkstus mētājat, pamēģiniet ar trīs sīkajiem iziet cauri lielveikalam, kur divi no viņiem parasti nogāžas zemē, dauza kājas un pieprasa citas krāsas kinderolu. Lūk, tā ir sarunu pieredze, nevis jūsu kaķīšu dzirnaviņas ar melnajiem runčiem un eža kažociņiem.

Kas attiecas uz pacietību: 2011. gadā, 2014. gadā un 2018. gadā Evika Siliņa mēģina tikt iekšā Saeimā, bet – nesanāk. Tiesa, pie politiskā katliņa viņai ļauj rosīties, jo – ja vien neesi piedzēries – pie šiem galdiem aicina arī ierindniekus, kam vēlēšanās nepaveicās.

Tas izskatās apmēram tā – štata vai ārštata vieta kādā no ministrijām padomnieka statusā. Evika sākumā ir pie iekšlietu ministra Kozlovska ārštata, pēc tam – štata padomniece juridiskajos jautājumos. Bet no 2013. gada līdz 2019. gadam – šajā pašā ministrijā viņa ir parlamentārā sekretāre jeb otrais politiski svarīgākais cilvēks nozarē. Otrā – aiz ministra Kozlovska. Arī Kariņa pirmajā valdībā viņai ir šis pats statuss, tikai jau – premjera paspārnē. Bet to, ka Krišjānis, veidojot savu otro kabinetu, viņai uzticēs kādu no ministrijām – tas jau ir izteikts partijas plāns. Partija viņu virzīja uz šiem godiem apzināti – ar stulbeņiem vai garāmgājējiem tā nedarītu…

Tagad par rēgiem un skeletiem. Lai kā Evika Siliņa intervijā kolēģei Olgai Dragiļevai locījās, ka viņas amatam nekāda dižā loma iekšlietu sistēmas lielo lēmumu pieņemšanā un organizēšanā nav, citēšu Ministra kabineta iekārtas likumu: “Parlamentāro sekretāru izrauga ministrs, tam ir tiesības pārstāvēt ministru, dot rīkojumus ministrijas un to pakļautībā esošo iestāžu amatpersonām.”

Parlamentārais sekretārs var iesniegt priekšlikumus par grozījumiem likumprojektos vai Saeimas lēmumu projektos. Un šādus priekšlikumus var atcelt tikai… ministrs. Un vēl piebildīšu – par šo parlamentārēšanu ministrijā maksā ļoti labu algu.

Pieņemsim, ka Evika darba dunā norobežojās no jūtīgām tēmām. Bet – viņai nekādi neizdosies iestāstīt, ka viņa Iekšlietu ministrijā ir norobežojusies no konkrētiem darba gadiem. 2013-2019. Tas ir bijušā KNAB darbinieka Jura Juraša laikmets, kad valsts kārtības un drošības struktūrās notiek ārkārtīgi daudz neskaidru lietu un manevru, ko tautā sauc par cīņu ar korpuciju, bet noteiktās aprindās, kas šo šī ārprāta šķērsgriezumu lasa un tulko bez saules brillēm, – par pasūtījumu galdu ar zelta kājām. Tas ir laiks, kad savu materiālo interesi grib apmierināt kādas paaudzes Policijas akadēmijas absolventu loks, kas izmanto visas operatīvās iestrādnes un sakarus, arī radniecību un pazīšanos, lai veidotu savu Mentu Republiku ar konkrētiem izcenojumiem.

Tas nav par valsti, tas ir par kabatu, izmantojot valsti. Kur te Evikai vieta? Šo dīvaino tīklu infrastruktūra paredz arī tādus personāžus un amatpersonas, kas… nedara neko. Kas mirkšķina acis vai – griež muguru.

Parlamentārā sekretāre Siliņa neredzēja, kā šajos gados tiek deformēta ideja par valsts robežas izbūvi? Viņa neredzēja un nesaprata, ka konkursos par celtniecību mēdz uzvarēt arī tādi, kas ziedo… vadošajai partijai? Nesaku, ka sliktie, bet – par interešu konfliktiem aizdomājieties, par korpuciju padomājiet… Viņa neredzēja, kādu neticamu rosību par šo pašu robežas jautājumu tiesisko sakārtošanu izpildīja viņas kolēģis Tieslietu ministrijā – parlementārais sekretārs Jurašs?

Ko Evika Siliņa varēja tādos brīžos darīt? Atgādinu, mēs runājam par zvērinātu advokāti, kas laikam taču politikā ienāca ar reformistu ideāliem. Ar tiem pašiem ideāliem, kas dedzināja Lemberga lelles krastmalā, bet padsmit gadus vēlāk pie koalīcijas sarunu galda – joprojām Lembergs… Nosacīti – tieši pretī Evikai Siliņai. Dzīvs. Zem galda – Juris Jurašs. Arī nosacīti. Bet – arī viņš tur ir! Dzīvs.

Premjera amata kandidāte saka, ka viņa pēc tā sauktās banku krīzes 2018. gadā esot ar abām rokām metusies Latviju izvilkt vai noturēt pie tās slavenās moneyval konstrukcijas, ka esot paveikts, gluži vai neticamais. Ne vienatnē – kopā ar kolēģiem. Pieņemsim, ka tā bija. Latvijas tautsaimniecībai no tā – kāds labums? Kāds labums Latvijas sabiedrībai?

To, ka Evika Siliņa pieskatīja, lai viss būtu ierēdnieciski pareizi, neko nepasaka par jēgu Latvijas valsts labā. Vai atgādināt par kādu Starptautiskās šķīrējtiesas prāvu, kurā viens krievu finansists grib piedzīt no Latvijas valsts naudu par it kā veiktajām investīcijām. Premjera parlamentārā sekretāre taču labi zina, ka šo krievu konsultē Jurašu ģimene un ļoti ietekmīgs ierēdņu loks. Neslēpjoties! Kas konsultē Valsts kanceleju, kam būtu jāizstāv Latvijas intereses? Kāpēc premjera birojs, kurā parlamentārā sekretāre nav pēdējais cilvēks – otrais, ja esam precīzi –, partijas disciplīnas vārdā pie šī jocīgā gadījuma uzvedas, maigi izsakoties, pasīvi?

Ja Evika nesaprot, par ko ir runa, vai nav tā, ka viņas virzīšana par premjeri tieši iederas šīs pasivitātes tehniskajā nobeigumā.

Ja nesaprot, tad viņai aiz muguras pastrādās tie, kas ne tikai saprot, bet jau sen visu sarunājuši. Tā ir Kariņa pirmā un otrā valdība, kas tādu pašu ļenganumu demonstrē arī energoresursu politikas jautājumos – kur Evikai Siliņai ir balss un tiesības. Bet energoresursi – tas ir piektās kolonnas mersedess! Tās pašas piektās kolonnas, kas ir sagrābusi kontroli Latvijas iekšlietu un drošības struktūrās. Visa pilsēta to zina, Evika Siliņa to nesaprot? Esot piecus gadus blakus iekšlietu ministram un četrus – blakus premjeram?

Ja viņa nesaprot, ko šajā valstī dara Juraši ar draugiem, ja viņai nav laika izsekot visām viltībām, ko politiskajām amatpersonām aiz muguras zīmē mentu grupējumi, tad viņai būs ļoti grūti, piemēram, izsvērt – ko darīt ar tāda Sergeja Lomakina lietu, kas iekļauts Latvijai nevēlamo personu sarakstā? Krievu naudrausis, kam it kā Latvijā pieder viens futbola klubs, kas it kā esot Kipras pilsonis – bet runā, ka šis statuss jau esot anulēts – kas savulaik taisījis lielas veikalu ķēdes Putina Krievijā, paliekot parādā miljoniem dolāru bankai, kas arī saistīta ar Putinu… Izsludināts meklēšanā Krievijā par naudas mahinācijām vai krāpšanu, bet – aizmirsts…

Spējat noticēt, ka šādi cilvēki mūsu dienās tiek Krievijā aizmirsti un pēkšņi – ir Latvijas rezidenti? Par laimi Valsts drošības dienesta ziņojums par šo personu ir tapis ārpus jurašveidīgo ietekmes, tāpēc tas nepakļaujas korporatīvajai pārskatīšanai. Teju, teju – Lomakinam ir variants atbrīvoties no “melnā saraksta”. Rīgā runā, ka krievs gaidot labvēlīgu politisko kontekstu. Piemēram – jauno valdību…

Ko darīs Evika Siliņa šajā jautājumā, ja tiks ievēlēta par premjeri? Ir varianti. Piemēram, pavaicās vīram, kas kā zvērināts advokāts sabiedriskā kārtā darbojas arī… vienā no Latvijas Futbola federācijas komisijām? Ir aizdomas, ka krietnais kareivis advokāts Aigars Siliņš, par nevēlamo Lomakinu ir dzirdējis… Nu, re – domājams, ar šo mēs tiksim galā atbilstoši Latvijas interesēm. Ja vien juraši un sozinovi jau nav visu paspējuši sakārtot pirms tam.

Vai potenciālajai premjerei arī būs savs parlamentārais sekretārs? Lūk, te sāpe… Varētu iztikt bez, tā var darīt, bet – septiņi stabi mēnesī tad tiek dzīti garām partijas kasei.

Atceraties to dienu, to mirkli, kad Kariņš teicās – viss, man pietiek premjerēt. Vienā pusē Kariņam stāvēja Evika Siliņa, otrā… Ja Arvils vada “Vienotību”, ir pilnīgi neticami, ka viņš šo shēmu ir izdomājis, lai pats ietu pa grāvja maliņu… Nē, nu – ies, viņš ies, cits jautājums – kas paliks grāvī? Kas visa beigās paliks tur lejā…

Puisītis atkal ir izvēlējies meitenīti?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...