Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Es vēlos saņemt atbildi no Slimību profilakses un kontroles centra. 1.jautājums - saskaņā ar Jūsu datiem no gada sākuma līdz oktobrim 38 personas ir mirušas no C19, taču no Jūsu publiskotās informācijas www.covid19.gov.lv un leta.lv, izriet, ka līdz 26.10.20. - 01.11.20. ir mirušas 74 personas. Nesakritība 36 personas?

Savukārt jau datos 02.11.20. - 08.11.20 Jūs norādāt, ka mirušas ir 99 personas, lai gan saskaņā ar Jūsu pašu datiem šai laikā mirušas tikai 25 personas (02.11 - 3 personas, 03.11. - 2, 04.11. - 6, 05.11. - 3, 06.11. - 7, 07.11. - 1, 08.11. - 3, kopā 25 personas).

Tātad, ja pēc stāvokļa uz 31. oktobri bija mirušas 38 personas, pieskaitot 25 personas, kas mirušas 02.11. - 08.11, pieskaitot 01.11. mirušās 3 personas, sanāk, ka mirušas 38+3+25=66 personas, nevis 99!? Kur radās vēl 33 personas?

Arī, pārskaitot Jūsu pašu publiskotos datus, novembrī sanāk, ka mirušas 135 personas. Šis skaitlis ne tuvu nav Jūsu norādītajam kopējam mirušo skaitam - līdz 23.11. - 29.11 esot miruši 197, bet līdz 30.11. - 06.12. esot miruši 262. Kāpēc dati nesakrīt? Nesakritība ir vairāk nekā par 60 mirušajiem viena mēneša ietvarā.

2.jautājums - vai Jūsu publiski izplatītajos datos par veikto testu skaitu ir ietverti tikai pirmreizējie testi (1 tests - 1 cilvēks), vai arī Jūs datos iekļaujat visu, arī atkārtoto/sistemātiski veikto testu skaitu? Vai gadījumā, ja datos tiek iekļauti arī vairākkārtēji veikto testu rezultāti (skaits), 14 dienu kumulatīvā rādītāja rezultāts ir patiess un objektīvs?

3.jautājums - vai testu skaitā tiek ieskaitīti visi veiktie testi, tai skaitā mutes /deguna dobuma testi un siekalu testi?

4.jautājums - vai, veicot testēšanu, nošķirat personu datus, kuras jau izslimojušas ar Covid-19 un kurām saskaņā ar publiski izskanējušo informāciju vēl vairākus mēnešus pēc izveseļošanās var būt pozitīvs Covid-19 tests (piemēram, medicīnas un sociālās aprūpes darbinieki, kas izslimojuši, atgriežas darbā)?

5.jautājums - cik valstij šobrīd izmaksā 1 testa veikšana un testa rezultātu apstrāde? Cik valsts no pandēmijas sākuma ir samaksājusi par Covid-19 testu veikšanu un datu apstrādi kopsummā?

6.jautājums - kāpēc valsts uzturētajā vietnē www.covid19.gov.lv joprojām ir nepatiesi dati par personām, kas izveseļojušās no Covid-19? Pēc Jūsu datiem no 30.11.2020. valstī joprojām nav izveseļojusies NEVIENA persona. Joprojām no pandēmijas sākuma valstī izveseļojušies ir tikai 1866 cilvēki?

7.jautājums - kāpēc Jūs neatspoguļojat datus par hospitalizētajiem Covid-19 pacientiem dinamikā - cik personas katru dienu slimnīcās tiek ievietotas un cik personas ik dienu no slimnīcām tiek izrakstītas?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

FotoŠonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi. Toties bija tāda mierinoša rindkopa:
Lasīt visu...

21

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

FotoLiegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs, kur mērenāk eksperimentē ar saviem iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

21

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

FotoIlzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz reiderismu Savā privātajā “Facebook” lapā viņa publicē aicinājumu lietotājiem ziņot administrācijai par "Vakcīnrealitātes Latvijā" “Facebook” lapu ar mērķi panāk tās bloķēšanu.
Lasīt visu...

21

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

FotoAtsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par pienākumu sabiedrībai paust savu viedokli.
Lasīt visu...

15

Egils Borats

FotoAcīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt arvien dīvainākas lietas.
Lasīt visu...

21

Alda Gobzema rekviēms

FotoTuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie varas galda. Gobzema aktivitātes var pielīdzināt kopējai plūsmai, kura sākās ar Brexit kampaņu un Donalda Trampu nākšanu pie varas ASV un notikumiem citur pasaulē, kur par galveno dzinuli ir ārējs vai iekšējs drauds, briesmas, netaisnība. Gobzems draud ar procesu sākšanu visiem par neslavas celšanu, bet sausais atlikums ir tāds, ka nekas tāds nav noticis. Turpretim ir ierosināti procesi pret viņu par neslavas celšanu, kur verdikts ir bijis viens ne Aldim par labu.
Lasīt visu...