Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien, 20. oktobrī Saeimas sēdē netrūkst spriedzes - pēc "Attīstībai/Par!" deputātu un citu Saeimas frakciju kolēģu lūguma pēdējās 13. Saeimas darba kārtībā tika iekļauta Civilās savienības likumprojekta skatīšana trešajā, galīgajā lasījumā. Taču pēc pārtraukuma darba kārtība tomēr tika atkal mainīta, ilgās un grūtās diskusijās tapušo Civilās savienības likumprojektu no tās izslēdzot. Attiecīgi lemšana par to tiek nodota 14. Saeimai.

"Diemžēl šī sasaukuma laikā tā arī nav izdevies pārliecināt kolēģus parlamentā, ka Civilās savienības likumprojekts nav par konservatīvām vai liberālām vērtībām, bet par tiesiskumu un cilvēka cieņu, drošību, brīvību un vienlīdzību - mūsu Satversmē ierakstītām Latvijas pamatvērtībām. Tā spriedusi arī Satversmes tiesa un tas ir tiešām nomācoši, ka 13. Saeimas deputāti izvēlējušies nepildīt Satversmes tiesas lēmumu. No sirds ceru, ka 14. Saeimas deputāti, pieņemot Civilās savienības likumu, apliecinās, ka dzīvojam tiesiskā valstī, kurā deputāti respektē un pilda tiesas lēmumus, un tādā valstī, kurai rūp visu tās pilsoņu līdztiesība un labklājība," - norāda "Attīstībai/Par!" frakcijas vadītājs Juris Pūce.

Iepriekš, šī gada 2. jūnijā, kad Saeimas plenārsēdē bija jānotiek trešajam balsojumam par Civilās savienības likumprojektu, 49 deputāti izvēlējās nebalsot, tā bloķējot Saeimas darbu. Rezultātā kvoruma trūkuma dēļ Saeimas sēdi nācās slēgt un balsojums par likumprojektu pēdējā, galīgajā lasījumā nenotika.

Kamēr nav pieņemts Civilās savienības likumprojekts, likumdevēja neizdarības dēļ Latvijas tiesu sistēma tiek nevajadzīgi noslogota ar prasībām par ģimenes statusa atzīšanu. Šī gada laikā administratīvajās tiesa apmierinājusi jau 16 viendzimuma pāra pieteikumus, konstatējot, ka starp pieteicējiem pastāv ģimenes attiecības Satversmes 110. panta izpratnē. Kopumā iesniegtas jau 28 lietas.

Turklāt šī situācija ir diskriminējoša pret mazāk aizsargātiem sabiedrības locekļiem - tiesāšanās prasa līdzekļus un zināšanas, kas ne visiem ir pieejamas.

„Attīstībai/Par!” vienmēr iestājusies par visām ģimenēm - arī mūsu apvienības priekšvēlēšanu programmā 13. Saeimas vēlēšanām uzsvērām, ka strādāsim, lai garantētu tiesisko aizsardzību visu veidu ģimenēm.

Kādēļ Civilās savienības likums ir svarīgs Latvijas sabiedrībai - saskaņā ar SKDS datiem:

- nelaulātas / dzīvesbiedru savienības ir visstraujāk augošais ģimenes modelis Latvijā;

- kopš 1990.gada dubultojies bērnu skaits, kas dzimuši nereģistrētā kopdzīvē - šobrīd no katriem 5 bērniem 2 dzimst nelaulātiem vecākiem, tātad dzīvesbiedru savienībā. Gadā tie ir apmēram 7200 bērni;

- dzīvesbiedru savienībā dzīvo 1 no katriem 5 pāriem Latvijā, kam ir kopīgs mājoklis;

- 55% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka ir nepieciešams tiesiski aizsargāt pārus, kas dzīvo nereģistrētā kopdzīvē.

Latvija ir viena no sešām valstīm Eiropas Savienībā, kurā nepastāv regulējums dzīvesbiedru savienību juridiskai atzīšanai.

Kopumā 18 Eiropas valstis ir legalizējušas viendzimuma laulības. Dažas Eiropas valstis - Čehija, Horvātija, Kipra, Igaunija, Grieķija, Ungārija un Itālija - atļauj viendzimuma pāriem stāties civilās partnerattiecībās, bet ne laulāties.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...