Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iespējams, ka simpātiski mollīgā un blondā Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas (DAIF) valdes priekšsēdētajā Elīna Egle Ločmele ir krievijas ietekmes aģente, ja mēs tā rūpīgāk paskatāmies uz viņas pagātni, to skaitā privāto dzīvi un karjeras attīstību. Kas tik viņa nav bijusi, un kur tik viņa nav bijusi. Atliek vien noskaidrot, kura tieši krievijas specdienesta darbiniece viņa ir, bet tas vairs nebūtu tik svarīgi,kā pats fakts, ka šī simpātiskā blondīne, neskatoties uz to, ka publiski pauž it kā atbalstu Ukrainai un tagad arī Izraēlai, turpina atrasties amatos un apgrozīties aprindās, kur var smelt Kremlim noderīgu un ļoti vajadzīgu informāciju par NATO un Latvijas aizsardzības spējām, apbruņojuma iegādēm un materiāltehnisko atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

Mūžam smaidīgā un mazliet liderīgā Elīna uz Latvijas publiskās skatuves parādījās, kad viņa kļuva par AS “Aldaris” sabiedrisko attiecību sektora priekšnieci. Tas bija laikā, ja nemaldos, no 1996. līdz 2004. gadam. Viņa visur kā tāda kupla rota parādījās tur, kur ieradās egocentriskais, bet visai harizmātiskais “Aldara” šefs Vitālijs Gavrilovs. Un Vitālijam acīmredzot ir bijusi visai vitāla loma Elīnas tālākās karjeras attīstībā. Es pat teiktu, ka Vitālijs Gavrilovs ir Elīnas „krusttēvs”, kurš viņu, kā teikt, ir arī savervējis un ievirzījis darbībām spiegu pasaulē.

Lieki piebilst, ka Vitālijs Gavrilovs bija bēdīgi slavenā VDK Jura Savicka “izsūtāmā zēna” biedra Ainara Gulbja dibinātās biedrības “Klubs-21” biedrs. Šiem vārdiem tā kā vajadzētu uzreiz skaidri pateikt, ap ko lieta grozās.

Atgriežoties atpakaļ pie Elīnas karjeras līkločiem, jānorāda, ka pēc tam šī jaunkundze strādāja par Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektori, nomainot šajā amatā pašu Vitāliju un pēc tam ļaujot atgriezties šajā amatā, kad nācās pamest “Aldari”. Savukārt Elīnai tika piešķirta silta vietiņa, kaut arī tikai uz mēnesi, ANO pārstāvniecībā Maskavā, jo simpātiskā jaunkundze bija jāsagatavo nākamajam darbiņam. Respektīvi viņai bija lemts kļūt par Latvijas prezidenta izstrādājuma Andra Bērziņa padomnieci ekonomikas jautājumos.

Vai tiešām nevienam neliekas aizdomīgi, ka Elīna vienmēr ir bijusi tur, kur ir pieejama konkrēta informācija, kas varētu būt ļoti interesanta krievijas specdienestiem? Viņa pati norāda, patiesībā pat netieši izmuldoties, ka nodarbojas ar krievijas naudas apgūšanu/investēšanu un pie reizes informācijas iegūšanu.

Viņa nenoliedz, ka, strādājot par valsts prezidenta ekonomikas, uzņēmējdarbības un nodarbinātības padomnieci, LR Valsts prezidenta kancelejā ir gatavojusi priekšlikumus un viedokļus valsts prezidentam un Valsts prezidenta kancelejai ekonomikas, uzņēmējdarbības un nodarbinātības jautājumos (respektīvi, kur un kā investēt VDK/FSB naudu), stratēģiskās attīstības (respektīvi, kā lobēt Kremļa intereses ES un NATO), publiskās pārvaldības, sociālās, fiskālās, izglītības un zinātnes jomās.

Turklāt viņa lepojas, ka ir veicinājusi starptautiskos ekonomiskos sakarus un biznesa kontaktus, bet mēs taču atceramies, ka prezidenta izstrādājums Andris Bērziņš visas savas prezidentūras laikā tik vien kā uz austrumiem skatījās, nemaz nerunājot par šī biedra izcilajām angļu valodas nezināšanām. Jāsaka, ka Elīna ir bijusi vai nu ļoti slikta padomniece Bērziņam, vai arī Bērziņš bija labs skolotājs Elīnai.

Diez, ko tie padomnieki, ieskaitot Elīnu, bija Bērziņam sastāstījuši, ja, piemēram, atbildot uz žurnālistu jautājumiem par 2012. gada referendumu par krievu valodas noteikšanu kā otru valsts valodu Latvijā, Bērziņš bezmaz vai kā kaut kāds tur Andrjuša noskaldīja sev ierastajā stiliņā: “Es personīgi nesaskatu jēgu piedalīties šajā referendumā, jo tas paredz jautājumu par citas valodas atzīšanu par valsts valodu.” Tas bija laiks, kad Latvijas prezidenta pilī atklāti saimniekoja Kremļa ietekmes aģenti un izlūki.

Gāja laiks, un tika piedzīvots kārtējais skandāls. Ak vai, kāds bija uzlauzis Elīnas e-pastu, kurā bija atrodami “skaisti” plikumi. Neizglītotie un pēc sensācijas vienmēr izsalkušie Latvijas mediji visi kā viens par to rakstīja, saceļot arvien lielāku ažiotāžu, bet neviens tā arī neuzdeva pareizos jautājumus.

Kam tas ir izdevīgi? Jums neliekas interesanti, ka Elīnas e-pastā nekā cita kā tik vien pašas radīta pornogrāfija nebija? Vēl tagad visu varenais internets Elīnu saista tik vien ar šīm dažām neveiklajām fotogrāfijām. Pat Kremļa mediji tās naski pārpublicēja visur un visos iespējamos kanālos, par Elīnas kaunpilno situāciju tika kārtīgi noziņots krievijas rīta un vakara TV ziņās.

Tas viss man liek domāt, ka patiesais iemesls Elīnas “plikumu” viltus skandālam bija novērst uzmanību no briestošā spiegošanas skandāla, kurā būtu ievilkta ne tikai Elīna ar visu Bērziņu, bet arī SAB ar visu tā direktoru Jāni Kažociņu. Acīmredzot SAB rīcībā bija nonākusi kāda Elīnai neglaimojoša informācija, kas pierādīja, to, ka Elīna Valsts prezidenta kancelejā nodarbojās ar Kremļa specdienestu uzdevumu izpildi (spiegošana, kompromāta vākšana, ietekmēšana, utt.).

Un viena otra “skaudīga mēle” runā, ka Elīna, pildot Kremļa dotos uzdevumus, esot prasmīgi pielietojusi, teiksim tā, savu seksapīlu, lai nebūtu jāvulgarizē. Iespējams, ka Kremļa specdienestu rīcībā ir diezgan pārliecinoša kompromitējoša informācija par Elīnu, bet no otras puses, šīs dabas cilvēku, kuram patīk šika uzdzīvošana un nauda, nevajadzētu būt grūti uzpirkt.

Cik, man kļuva zināms, SAB vadībai vajadzēja izlemt kā rīkoties - vai nu publiski nākt klajā ar šiem jaunumiem, kam visticamāk sekotu vēl lielāks skandāls, vai nu visu paslaucīt zem tepiķa, sarunājot ar ZZS vadību un vienojoties ar pašu Elīnu izspēlēt pliko fotogrāfiju skandālu, lai novērstu sabiedrības uzmanību no kā cita. Diemžēl, bet tauta to visu toreiz norija, priecājoties par lētu erotiku.

Zīmīgi ir tas, ka pēc tam Elīna it kā pati pameta prezidenta padomnieces amatu un taisnā ceļā devās uz Maskavu, kur palika veselu mēnesi. Interesanti, ka pats Bērziņš pēc tam sekojošās intervijās tā arī īsti nespēja paskaidrot, kāpēc viņi tik ātri tika vaļā no Elīnas. Vienkārši SAB klusiņām palūdza, lai nešūmētu sabiedrību un nejauktu ierasto dzīves ritējumu. 

Uzreiz pēc šī “skandāliņa” ar Elīnu Egli notika divas ļoti svarīgas lietas. Sāksim ar privāto dzīvi. Elīna Egle apprecējās ar savu “kolēģi” – vēl vienu krievijas drošības iestāžu pārstāvi Latvijā – Aivaru Ločmeli. Jāatzīst, ka Maskavas kuratori Elīnai piespēlēja diezgan “labu partiju”. Aivars Ločmelis 1991. gadā kopā ar vēl dieviem VDK kompanjoniem Valēriju un Ēriku Igauņiem nodibināja uzņēmumu FELIX, kam bija ļoti liela ietekme Latvijas biznesā.

Aivars Ločmelis 1992. gadā kopā ar saviem krievijas kolēģiem no Čerepovecas nodibina uzņēmumu AS Severstaļlat, kas nodarbojās ar metāla tirdzniecību, ražošanu un apstrādi. Nav jābūt ģēnijam, lai saprastu, kuru struktūru cilvēki krievijā kontrolēja šo nozari. Tāpat Aivars Ločmelis nodibināja bēdīgi slaveno krievu naudas atmazgāšanas banku AS Ogres komercbanka, caur kuru turpmākajos gados tika izlaisti neskaitāmi miljoni VDK melnās naudas. Turklāt Aivars Ločmelis ar draugiem ļoti silti iekārtojās Rīgas Brīvostā un ar saviem tranzīta uzņēmumiem kontrolēja kravu biznesu Rīgā.

Kā redzams, deviņdesmito gadu sākumā VDK puiši strādāja ātri un profesionāli. Visas stratēģiski svarīgās pozīcijas tika laicīgi paņemtas zem kontroles. Jau nedaudz vēlāk Aivars Ločmelis kopā ar kolēģi no VDK Juri Savicki un citu VDK aģentu Gunti Rāvi (VDK pulkveža Gunta Indriksona biznesa partneris) iesaistījās arī politikā, nodibinot partiju apvienību “Par labu Latviju”, kurā darbojās jau sen zināmie Kremļa aģenti Latvijā – Šķēle, Šlesers u.c. Nu apmēram tāds izskatās Elīnas Egles vīrs. Vai neizskatās pēc mīlīga ja ne krievu spiegu, tad ietekmes aģentu pārīša gan?! 

Un tagad par otro svarīgo notikumu Elīnas Egles dzīvē pēc nelāgā "skandāliņa". Elīna Egle tika iekārtota par Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas (DAIF Latvija) vadītāju. Šo varētu saukt par nākamo Elīnas Egles uzdevumu, kuru viņai piešķīra Maskavas kuratori. Kā nekā Elīnā bija ieguldīts zināms resurss, un to nedrīkstēja laist vējā. Šis postenis Elīnai Eglei-Ločmelei nodrošina iespēju nokļūt pie visas aktuālas informācijas, kas ir saistīta ar Latvijas aizsardzības spēju attīstību.

Ņemot vērā, ka DAIF Latvija ikdienā ir ciešā kontaktā ar Aizsardzības ministriju un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Elīnai Eglei ir lieliska iespēja katru dienu vākt aktuālo informāciju par norisēm Latvijas aizsardzības resorā. Un šajā brīdī jāpiemin kāds ļoti būtisks aspekts, kas palīdz Elīnai Eglei šo uzdevumu veikt ļoti atviegloti. Elīnai Eglei-Ločmelei, pildot DAIF Latvija vadītājas pienākumus nav nepieciešama pielaide darbam ar valsts noslēpumu, jo DAIF Latvija ir vienkārši biedrība, kas apvieno daļu no Latvijas aizsardzības industrijas uzņēmumiem. Līdz ar to Elīna Egle-Ločmele var parādīt trīs pirkstu kombināciju visām drošības iestādēm un atrasties postenī, kur nav vajadzīga pielaide valsts noslēpumam un brīvi vākt diezgan sensitīvu informāciju par Latvijas aizsardzības sfēru. Vai nav eleganta pozīcija?

Un jānorāda, ka Elīna Egle-Ločmele nav laiku velti izniekojusi. Ņemot vērā gan to, ka pēdējos gados Latvijas aizsardzības resorā ir ieguldīti lieli līdzekļi, gan arī to, ka Baltijas reģionā tiek novērota starptautisko partneru liela aktivitāte, tad Elīna Egle nešaubīgi ir čakli vākusi šo informāciju un atdevusi paši zināt, kam... 

Un, nobeidzot šo rakstu, bet ne stāstu par Elīnu Egli-Ločmeli, gribu vērst Jūsu uzmanību uz Elīnas un Raitas Karnītes (ļoti sena un veca komuniste) kopdarbu “ Sociālā partnerība un tirgus ekonomika Latvijā. Sarunas ar Latvijas uzņēmējiem”, jo šis “dokuments” tikai pierāda manis iepriekšminēto.

Lūk, pašas Egles skaidrojums no attiecīgās grāmatas, kurā viņa pati diezgan tieši norāda, no kuras rokas barojas: (http://elinaegle.lv/lv/petnieciba/sociala-partneriba-un-tirgus-ekonomika-latvija

“Grāmatu E.Egle pasniedza kā dāvanu LDDK tās 15. gadskārtā. Grāmata iezīmē gan sociālās partnerības attīstību, gan arī sniedz izvērtējumu 15 gados sasniegtajam un vēl sasniedzamajam ekonomikā. Grāmatā ir 15 Latvijas biznesā ietekmīgu uzņēmēju stāsti par to, kāds bijis viņu ceļš līdz pirmajam miljonam, cik liela bijusi kļūdu cena, kā “viss sācies” ar “puķu audzēšanu”, ķīmiju vai sēņu lasīšanu. Par patriotismu, stingru, taču ne stīvu mugurkaulu biznesā, “spiegošanu no ārzemniekiem”, vieglo naudu, “aplaušanos”, negodīgu konkurenci un “pilnīgu sviestu” biznesā. Par avantūrismu, morāli mērķu sasniegšanā, spēju riskēt, izdzīvošanu, 100 tūkstošiem, ko būtu vērts iedot tiem, kuri vēlas kaut ko darīt, un politiķu principu: labāk braukt visam pāri ar buldozeru, nevis mēģināt saglabāt un attīstīt ražošanu. Grāmata ir par biznesa vidi Latvijā, vienotu uzņēmēju interešu aizstāvību un Latvijas ekonomikas nākotnes izredzēm.

Latvijas biznesa vidi uzņēmēja acīm uzlūko un savā pieredzē dalās Jānis Bertrands, Vitālijs Gavrilovs, Jānis Lancers, Māris Rēvalds, Kirovs Lipmans, Vasīlijs Meļņiks, Normunds Bergs, Ivars Strautiņš, Ēriks Igaunis, Ieva Plaude, Mārtiņš Barkāns, Juris Savickis, Pēteris Šmidre, Aiva Vīksna un Juris Biķis. 

Sarunas ar Latvijas uzņēmējiem caurauž tieši, skarbi fakti un personiskā pieredze par laiku, kad pēc valstiskās neatkarības atjaunošanas pretrunīgajā ekonomiskajā situācijā vajadzēja rast jaunas zināšanas un biznesa partnerus, izdot jaunus normatīvos aktus u.c. Jaunajā grāmatā vērtīgas atziņas un arī iedvesmu ekonomisko grūtību risinājumam atradīs gan topošie, gan jau pieredzējuši uzņēmēji. Tā būs saistoša arī tiem, kurus interesē Latvijas bizness un politika “toreiz un tagad”. 

GRĀMATAS SATURS

Priekšvārds

Apsveikumi Latvijas Darba devēju konfederācijas 15 gadskārtā

LR Valsts prezidents Valdis Zatlers (Zoodārza prezidents)

LR Saeimas priekšsēdētājs Guntars Daudze (Lemberga dakteris)

LR Ministru prezidents Ivars Godmanis (čekas aģents Pugulis)

LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers

LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis

LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs (vecs komunists, VDK biedrības “Klubs-21” biedrs)

Sociālās partnerības attīstība

Sarunas ar Latvijas uzņēmējiem

Jānis Bertrands Latviešu uzņēmēji ir sīksti

Vitālijs Gavrilovs Pasniegt idejas, atrast resursus, apvienot spēkus un iet uz priekšu

Jānis Lancers Uzbūvēt tā, lai pasūtītājs teiktu paldies

Māris Rēvalds No zālēm kartupeļu maisos līdz modernai ārstniecības iestādei

Kirovs Lipmans Ja man bizness patīk, nekas nav par grūtu (Kremļas ietekmes aģents Latvijā)

Vasilijs Meļņiks Negribu būt pēdējais uzņēmējs, kas palicis Latvijā! (Kremļas ietekmes aģents Latvijā)

Normunds Bergs Krīze nav patīkams, bet noteikti veselīgs process

Ivars Strautiņš Attīstības pamats ir laba izglītība

Ēriks Igaunis Nedrīkstam pazaudēt nacionālā biznesa mugurkaulu – lielrūpniecību

Ieva Plaude Bizness ir kā opera!

Mārtiņš Barkāns Jārada vērtība, tad būs arī nauda

Juris Savickis Galvenais ir realizēt projektu un nonākt pie rezultāta

Pēteris Šmidre Valsts pirmām kārtām ir ekonomisks jēdziens! (Mūžam aktīvs komjaunietis)

Aiva Vīksna Esmu uzņēmēja un savas valsts patriote

Juris Biķis Stabilas partnerattiecības mainīgā biznesa vidē

Tirgus ekonomikas iesakņošanās Latvijā.”

P.S. Jā, diemžēl, bet atkārtošos, “Pasaki man, kas ir tavi draugi, un es pateikšu, kas tu esi!”.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...