Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms dažām dienām Pietiek publicēja dokumentu, kas, iespējams, kaut kā nejauši „noplūdis” no apcietinātās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes izmeklētājas Initas Lūres datora un met melnu ēnu uz VID iekšējās drošības vadību, - ar šā gada 7. jūniju datētu iesniegumu Valsts drošības dienestam (VDD). Varu pastāstīt lasītājiem, kas ar šo iesniegumu notika un par ko tieši tajā runa.

Iesniegumā pieminēts VID Iekšējās drošības pārvaldes priekšnieks Aigars Prusaks un viņa bijusī sieva Kristīne Prusaka-Brinkmane. Varu pastāstīt, ka VDD par šo iesniegumu bija izsaucis I. Lūri un sarunā tika atklāts, kas tās ir par lietām, kas minētas šajā iesniegumā. Uz pārrunām tikusi izsaukta arī K. Prusaka-Brinkmane, taču viņai izdevies ar VDD „nokārtot lietas”.

Taču interesanti ir tas, ka analoģisks iesniegums tika nodots finanšu ministram Jānim Reiram („Jaunā Vienotība”) un arī iesniegts prokuratūrā, taču šajā likumības uzraudzības iestādē esot “pazudis”.

Jāatzīmē, ka VDD I. Lūre iesniegumu nosūtījusi jau pēc sarunas ar VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes priekšnieku Kasparu Podiņu, kurš vārdos atbalstījis šādu rīcību, bet realitātē kā pārvaldes vadītājs nav rīkojies un nav vērsies pret K.Prusaku-Brinkmani.

Drīzāk, kā apstiprina informācijas avoti VID, ģenerālis bija apmierināts, ka, ja I. Lūrei izdotos šo tēmu attīstīt tālāk, tad viņam būtu kompromats, kuru varētu izmantot, kad pašam būtu izdevīgi.

Tātad, cik man zināms, šajā iesniegumā ir runa par divām lietām: 1) par lielu ekskluzīvo apģērbu tīklu, kurš nodarbojies arī ar naudas atmazgāšanu. Ir zināms, ka šajā lietā ir iesaistīts uzņēmums SIA “Rosalia”. Šajā krimināllietā uzraugošais prokurors ir Juris Galejs, kurš ir redzējis tos pierādījumus, kuros parādās kukuļu maksājumi augstām VID amatpersonām (esot tieši auditu vadītāji).

Par šo tika iedota informācija arī VID Iekšējās drošības pārvaldei. Mīklaini no krimināllietas šī informācija esot pazudusi. Bet drīz pēc tam sākušās represijas pret I. Lūres civilvīru un ģimenes locekļiem.

2) Par lietu, kur kratīšanas notika pie kāda pazīstama žurnālista un kāda pazīstama sabiedrisko attiecību nozares pārstāvja. Tur esot datoros atrasts kaut kas, kas norāda uz A.Prusaku un K.Prusaku-Brinkmani. Kas tieši – gan jau mēs uzzināsim. Zirnekļu cīņas burkā ir sākušās un tik drīz nebeigsies.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...