Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Labā un ļaunā saknes

Lauris Galiņš
03.04.2024.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi dvēselē viņi ir tādi paši kā es.” Pa lielam tāda ir arī atbilde uz jautājumiem, kur ir meklējamas gan labā, gan ļaunā saknes - tās faktiski ir cilvēkos pašos, jo viņu izvēles rada politiskas sekas un nākotni.

Kliedzošajās dvēselēs nebūt nemājo pūkaini zaķīši kas tiek izrādīti ārēji, daudziem dvēselē ir tas, kas tiek izgāzts komentāros, cita starpā arī ikdienā varam sastapties ar šo divkosību un ne - vien politikā, labs piemērs, manuprāt, ir arī sektanti, ja salīdzinām viņu sludināto un faktiski izdarīto un uzdodam tiem jautājumus. Visai dīvainas atbides mēs sagaidītu, ja jautātu par laicīgu rīcību, piemēram, - vai kristietis pats pildīs baušļus un ielaidīs mājās padzīvot nepazīstamu, sliktas uzvedības bezpajumtnieku?

Interneta vietnēs arvien biežāk sastopam agresiju, vēl jo vairāk, ja ļauts izpausties anonīmi. Vai mainījušies būtu cilvēki? Nē, cilvēki tādi ir bijuši visos laikos, vien iespējas anonīmi izpausties nebija.

Kas ir vainīgs ļauno dvēseļu aktivizēšanā? Faktiski vainīga ir vide, kas viņu ļaunumu veicina un labo nodomu cilvēkus ierobežo attīstītībā, kas arī daudziem ir bijis iemesls emigrēt no nelabvēlīgas vides.

Ikkatrs cilvēks pēc savas būtības ir labas gribas un brīvs, ļaunums ir viņa aizsargreakcija. Analoģijā var norādīt uz piemēriem, kur viens un tas pats suns pie dažādiem saimniekiem uzvedas atšķirīgi vai, būdams piesiets, ir agresīvs, bet, kad noraujas no ķēdes, pēkšņi atbrīvojoties no pienākumu nastas un stresa, pārvēršas, jo kļuvis brīvs.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...