Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

AS "Preiļu siers" valdes priekšsēdētājs Jāzeps Šņepsts šoreiz pauž viedokli par pēdējās nedēļas notikumiem interneta vidē, kur Lato Lapsa un viņa līdzskrējēji ir izvērsuši masveida nomelnošanas kampaņu pret "Preiļu sieru" un ar to saistītajiem uzņēmumiem, un viņu pēdējo "hitu" YouTube kanālā - aicinājumu boikotēt šo uzņēmumu produkciju.

“Es uzskatu, ka ir jāvieš zināma skaidrība gan par šīm publikācijām, gan par komentāriem, un, protams, skaidrojums, kāpēc tas notiek tieši tagad. Par šāda veida provokāciju, citādāk to nevar nosaukt. es jau zināju divas nedēļas iepriekš, tikai nevarēju iedomāties, ka tas notiks ar lielāku rezonansi nekā pirms vairāk nekā diviem gadiem, kad Preiļos pastkastītes bija samesti tūkstošiem avīzes ar skaļu nosaukumu “Sieru Vēstnesis” eksemplāru. Toreiz tie teksti bija tādi paši, kādus varam izlasīt pēdējaā nedēļā sociālajos tīklos.

Kas abos notikumos ir kopējs? Tās ir identiskas bildes - viena un tā pati bilde bija gan toreiz “Sieru Vēstnesī”, gan tagad Lato Lapsas publikacijās interneta vidē, tikai atšķirība, ka Ventspils mēra A. Lemberga bildi aiz restēm nomainījuši ar Ventspils izpilddirektora bildi ar nomedīto ziloni Āfrikā. Tas liek domat, ka šo abu aktivitāšu izpildītājs ir Lato Lapsa un pasūtītājs - SIA “AM Absolut”. Mēs publicēsim arī šīs kompānijus rekvizītus.

Bijušie “Preiļu siera” akcionāri ar H. Sondori priekāgalā pēc akciju pārdošanas M. Seilim ir pilnvarojuši SIA “AM Absolut” pārstāvēt viņu intereses un veikt darbības, kas piedien esošajiem akcionāriem. Tajā pašā laikā V.Pastars, kas ir patiesais šo akciju īpašnieks, no SIA “AM Absolut” ir ņēmis kredītu gan esošo saistību segšanai pret banku, gan manis minēto akciju iegādei.

Bet, tā kā kredīti ir jāatdod, tad izcilākais Preiļu uzņēmējs ar cāļa smadzenēm kopā ar SIA “AM Absolut” sāka reiderismu pret AS “Preiļu siers”. Viens no reiderisma galvenajiem uzdevumiem ir ar masu mediju starpniecību nomelnot ne tikai uzņēmumu, bet arī tā vadību.

Interesantākais ir tas, ka pēc šīm publikācijām esmu atradis atbildi jautājumam, kuru mēs nevarējām pierādīt tiesā, pirms diviem gadiem, iesniedzot prasību par nepatiesām publikācijām “Sieru Vēstnesī, kas bija absolūts blefs ar naida kurināšanas pazīmēm. Toreiz mēs nevarējām veikt operatīvās darbības, lai spētu savākt pierādījumus, tāpēc šajā tiesvedībā nevarējām piedzīt kompensāciju no šiem darboņiem. Mes arī vērsāmies tiesībsargājošās iestādēs, bet Valsts drošības policija vienkārši atrakstījās, ka tas neattiecas uz viņiem.

Tam gan es negribu piekrist. Zinot. ka Valsts policijas amatpersonas sēž pie viena galda un dzer šņabi ar slavenu Preiļu uzņēmēju un padomju laika bijušo cūku zagli Vitāliju Pastaru, kurš ir saistīts ar diviem ierosinātiem kriminālprocesiem, mēs no Valsts policijas neko negaidijām.

Bet tā kā tagad ir zināms, ka avīzes un pēdējās nedēļas sociālo tīklu publikāciju autors ir Lato Lapsa, tad mēs atkārtoti vēsrīsimies valsts drošības iestādēs ar lūgumu noskaidrot, vai šādas publikācijas ir drauds mūsu valsts nacionālajai drošībai.

Jau esmu teicis un rakstījis iepriekšējās publikācijās un rakstījis valsts drošības iestādēm - "Preiļu sieram" ir piešķirts valsts stratēģiskā uzņēmuma statuss, jo pārtikas ražošana ir valsts drošības jautājums. Vairākkārt esmu piedalījies sanāksmēs, kuras organizēja Aizsardzības ministrija un kur prasa "Preiļu siera" nepartrauktas darbības nodrošināšanas plānu. Un tajā pašā laikā valsts drošības iestādes neko nedara, lai publiskajā telpā neparādītos šādi aicinājumi un šādas publikācijas, kas ir ne tikai vērstas uz uzņēmuma reputācijas graušanu, bet arī uz valsts apdraudējumu.

Ja aplūkojam gan pirmo publikāciju, gan šīs nedēļass aktivitātes, tad sašutumu ir izraisījusi Lato Lapsas publicēta fotogrāfija no medībām Dienvidāfrikā, kas ir pilnīgi legāls bizness, ar to nodarbojas sevi cienoši mednieki visā pasaulē. Bet Latvijā tas tiek pasniegts, vismaz šādās publikācijās, kā aizsargājamo dzīvnieku slepkavība.

Tajā pašā laikā mēs zinām, ka Latvijā ir reģistrēti 25 tūkstoši mednieku, ka katrā veikalā “Maxima” var atrast stendu ar žunāliem un avīzēm, starp kuriem būs arī žurnāls “Medības”, kurš no vāka līdz vākam ir pilns ar medniekiem un nomedītajām trofejām, nomedīāam tepat Latvijā vai ārzemēs. Es neesmu dzirdējis, ka Lato Lapsa vai viņam lōidzīgi darboņi aicinātu pārtraukt iepirkties “Maxima” vai kioskā, kur pārdod žurnālus ar šādām bildēm.

Aizvadītā gada nogalē divi Food Union grupas Latvijas uzņēmumi tika pārdoti ķīniešiem (AS “Rīgas piena kombināts” un AS “Valmieras piens”), un visā pasaulē nav noslēpums, ka ķīniešiem patīk uzturā lietot Lato Lapsas sugas brāļus - suņus. Es nedomāju, ka tos ēd dzīvus, gan jau arī nogalina, tāpēc atkārtots jautājums - kāpēc nav aicināts boikotēt “Rīgas piena kombināta” saldējumu vai “Valmieras piena” produkciju? Jo, manā uztverē, starp suņu nogalināšanu uzturam un legālu Dienvidāfrikā nomedītu degunradzi tomēr nav liekama vienādības zīme, taču no Lato Lapsas puses nav nekādu aktivitāšu. Nu ko, pērkamais žurkulēn, kur ir atbilde?

Nevienam nav noslēpums, ka bijušais Latvijas valsts prezidents, bijušais ministru prezidents un neviens vien ministrs ir bijuši un ir mednieki, medījuši Latvijā un ārvalstīs, taču nezin kāpēc nav bijušas šādas nomelnošanas kampaņas pret viņiem, jo laikam Lato Lapsam par to neviens neko nemaksā.

Kāpēc tāds dzīvnieku mīlis, kurš visas avīzes un grāmatas vienmēr ir izdevis par naudu, šoreiz to dara par “netīru” naudu, kas ir saistīta ar Krieviju? Jo nevienam nav noslēpums, ka “AM Absolut” vadītājam Janovskim bizness ir cieši saistīts ar Krieviju (par to ir publikācijas gan masu medijos, gan intemeta vidē). Būs interesanti pavērot, kā rīkosies valsts drošības dienesti.

Es negribu komentēt profilus intemetā, atvainojiet, tas nav mans līmenis, bet mani uzrunāja Elitas Veidemanes komentārs, un pārsteidza ne jau saturs, bet gan tas, ka pie šiem jēlajiem komentāriem ir pielikts Ukrainas karogs un uzraksts “Slava Ukrainai”. Liekot šos karodziņus un saukļus pie katra sava idiotiska komentāra par jomu, par kuru viņai ir vismazāka saprašana, - tas par kaut ko liecina.

Jājautā, kas notiek šī Atmodas cilvēka prātā? Ko labu viņa ir izdarījusi priekš Ukrainas? Vai viņa ir painteresējusies, cik “Preiļu siers” un Jāzeps Šņepsts personīgi ir ziedojis Ukrainas aizstāvjiem? Lai viņa atceras vārdus no sava un Brīzes hīta, kas man arī patīk, “tikai nesaki nevienam, ko man novēlējis liktenis, tas vienalga citiem liksies mazsvarīgs”.

Ja paskatāmies uz komentāriem, ar nožēlu jāatzīst, ka mūsu sabiedrībā ir virkne cilvēku, kuri ir vispareizākie eksperti ar vispareizākajiem viedokļiem par jebkuru jautājumu. Es esmu simtprocentīgi pārliecināts, ka šie komentētāji, kas asi nosoda manu legālo hobiju, dzīvē nav ne tikai bijuši mednieki, bet arī ir totāli analfabēti medību jomā. Viņi nezina, kā Pasaules Dabas Fonds definē medības un kapēc tās ir vajadzlgas. Viņi nav lasījuši nevienu grāmatu par medībām, kur nu vēl lai kāda grāmata par medībām atrastos viņu bibliotekā. Viņi ir dzīves apdalīti cilvēki.

Te nav runa par to, ka viņiem nekas nav ielikts šūpulī, viņi vienkārši ir totāli neveiksminieki, kas ir sagaidījuši interneta laikmetu, kad pie mūsu bezspēcīgās prokuratūras un tiesībsargājošām iestadēm viņi šajā interneta vidē var rakstīt visu, kas vien ienāk prātā, par jebkuru jautājumu. Viņi ir uzaudzējuši pašapziņu, ka viņu viedoklis ir pats svarīgākais šai pasaulē un ka pārējie sabiedrības daļa ņems tos vērā un rīkosies tā, kā viņi iesaka. Patiesība šiem cilvēkiem atlikušajā dzīvē ir ceļš vai nu uz kapu kalniņu. kur mēs agri vai vēlu nonāksim visi, vai arī uz Tvaika ielu.

Īstenībā tas parāda, ar kādām sabiedrības padibenēm mums ir darīšana. Tāpēc laiks paradīs un visu saliks pa vietām, man atliek tikai domāt, ka šāda veida publikācijas ir vairāk nekā naida kurināšana sabiedrībā un ka demokrātiskā sabiedrībā valda jau nesodāmības likums, ka cilvēki dzīvo savā vidē, vārās intemetā, un tā ir vicnīgā viņu izpausme. Tajā pašā laikā neviens no viņiem nav bijis manas praktiskās dzīves tuvumā, tas, kā teica Aivars Lembergs vienā intervijā, ir kā bakstīšana ar pirkstu debesīs.

Lai šie visi sunīši ar Lato Lapsu priekšgalā, kas rej, nomierinātos, nosaukšu tikai divus faktus. Pirmais - man Atzinības rakstu un diplomu ir daudz vairāk nekā jūsu jēlo komentāru. Otrais - man ir gan bibliotēka, gan keramikas un gleznu kolekcija, par kurām jūs varat tikai sapņot. Es neaiztieku jūs, bet jūs neaiztieciet mani. Ķīniešiem ir paruna - “sēdi upes krastā, un drīz pienāks tas brīdis, kad tavs lielākais ienaidnieks kā līķis aizpeldēs pa straumi”.

Lato Lapsa, tā kā esmu nomedījis ne tikai tās lapsas, kuras esi apjūsmojis publicētajā bildē, bet arī vairāk nekā 1000 citu lapsu, tad sēdi un siekalojies. Ja tava attieksme būtu adekvāta ne tikai pret šo bildi un ja jau tu saki, ka Latvijā esi atzīts par profesionālu un efektīvu asiņainu slepkavu vajātāju, tad sāc ar gadījumu Jākabpilī, kur meitas klātbutnē tika brutāli ar nazi nodurta viņas māte. Un tad vismaz sabiedrībai būs kāds labums.

Bet ar šiem pasūtījuma rakstiem, par kuriem samaksāts ar Janovska netīro naudu, tu nekur tālu netiksi. Tajā visā ir arī pozitīvais, proti, no vairākiem tūkstošiem, kas skatījās šo Tavu ielikto bildi, tikai maza saujiņa ir atsaldētu komentāru, tas nozīmē, ka absolūti lielākā sabiedrības daļa nekomentē, bet lasa grāmatas un citu periodiku un zina, kas ir medības, un, galvenais, kāpēc medības vispār ir Latvijā un pasaulē.

Pēc pirmās apmelošanas kampaņas, kas bija 2022. gadā, AS "Preiļu siers" ir sasniegusi savā saimnieciskajā darbībā rekordlielu apgrozījumu. 2023. gada AS "Preiļu siers" ir iepircis un pārstrādājis 166 tūkstošus tonnu piena un saražojis 15 202 tonnas siera, kas arī ir vēsturiski lielākais saražotais siera apjoms gada laikā Latvijā.

P.S. Un pie iesnieguma uz Preiļu novada domi ar prasību anulēt Goda pilsoņa nosaukumu Jāzepam Šņepstam, atsūtiet analogu iesniegumu par Riebiņu novada Goda pilsoņa nosaukuma anulēšanu, jo kopš 2018.gada esmu arī Riebiņu novada Goda pilsonis (07.11.2018.)

Bet tagad, izlasījis šo rakstu, Lato Lapsa, pasūkā ķepiņas manis nomedītajām lapsām!

* Šīs „avīzes” īpašnieks caur uzņēmumu „Preiļu siers” ir Jāzeps Šņepsts

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...