Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Televīzija spītīgi turpina tradīciju – katru mēnesi cūkskandāls. Pret sabiedrības interesēm vērsti, kliedzoši skandalozi plāni par priekšvēlēšanu debatēm krievu valodā šoreiz aizēnoja vēl kādu cūcību:  valsts naudas izšķiešanu un vērtīgā Panorāmas ētera laika piedrazošanu ar reportāžām no Ostravas par hokeja fanu uzdzīvi.

No pasaules čempionāta hokejā priekšvakara 10. maija līdz pat 21. maijam LTV Ziņu dienests “sarūpēja” 10 (!) informatīvi tukšus un primitīvi veidotus sižetus no Ostravar Arena pievārtes par to, kā tad “jūtas” latviešu līdzjutēji. Vai tā bija iespēja “apgūt” valsts finansējumu un filmēšanas grupai izklaidēties?!

Korespondenta Dāvida Freidenfelda dežūrjautājumi fanu pulciņiem, neiztrūkstošās klaigas un bungu rīboņa un kārtējais ieskats kādā fanu ballītē – pēc pieticīgām aplēsēm tas viss valsts budžetam izmaksāja vairāk nekā 10 tūkstošus eiro. Zinot LTV tieksmi šķiesties ar sabiedrības naudu, tēriņi noteikti ir vēl lielāki. Tā ir nauda, neņemot vērā video signāla translācijas maksu no Čehijas uz Latviju un arī nacionāla TV kanāla ētera laika izmaksas.  

Tiesa gan, desmit vai divdesmit tūkstoši Ziņu dienestam ar 5 miljonus eiro (!) lielu gada budžetu, kas skatītājus regulāri “priecē” ar paviršu darbu un skandāliem, ir nieks vien! Turklāt turpat Ostravā strādāja LTV Sporta redakcijas korespondents Dāvids Ernštreits, par ko LTV, protams, arī maksāja. Šis sporta žurnālistikas profesionālis noteikti būtu varējis kādā brīdī izveidot vienu vai divus tiešām saturīgus materiālus par līdzjutējiem arī Panorāmas ēteram. Divus sakarīgus, bet ne jau desmit drazas!

Debašu krievu valodā bīdīšana ēterā, augstprātīga un ciniska Satversmes un inteliģences ievērojamu pārstāvju protestu ignorēšana, un šī pseidoreportāžu sērija parāda, cik primitīvā līmenī kritusi Latvijas Televīzijas vadītāja Ivara Priedes un Ziņu dienesta izpratne par patriotismu, sabiedrības interesēm un profesionālu žurnālistiku.       

Vai šo materiālu sērijas autoriem, korespondentam Dāvidam Freidenfeldam un operatoriem Ivanam Milovam – pašiem nav kauns par paveikto un ziņu producentu un Ziņu dienesta vadītājas Ivetas Eksnes uzdoto komandējumu?

Tad nu visu pēc kārtas:

10. maijs. Uz Ostravar Arena fona Dāvids Freidenfelds tiešraidē pieslēdzas Panorāmas ziņu laikā. Viņš paintervē dažus fanus, un mēs uzzinām, ka ir “baigi ceņņiki uz hoteļiem, trīs naktis par 350 eiro, arī taksis dārgs”. Fonā klaigas un bungu rīboņa. Vēl Panorāmas ēterā atrodas vieta līdzjutēju sasūtītajiem ar viedtālruņiem filmētu līksmošanas brīžu video.

11. maijs. Uz Ostravar Arena fona Freidenfelds tiešraidē pieslēdzas Panorāmas ziņu laikā. Un mēs uzzinām no fanu iztaujāšanas, kāds ir noskaņojums pēc pirmās spēles – ka “fanu ir daudz un emociju arī”. Tad tiek atrādīts Latvijas fanu gājiens Ostravas ielās, bungu rīboņa, klaigas: “Mēs esam labākie! Latvija, Latvija!” Nu, lai vismaz tā mūs sadzird pasaulē!

12. maijs. Uz Ostravar Arena fona Freidenfelds tiešraidē pieslēdzas Panorāmas ziņu laikā. Aiz korespondenta otrā plānā fanu bars sit bungas un skandē: “Latvija! Latvija!” Freidenfelds mums paziņo, ka “nu šādi šeit izskatās” un vēl apsola sarunas ar faniem Facebook.

13. maijs. Panorāmas studijā Ilze Dobele paziņo, ka Freidefelds un Milovs “iemūžināja fanu nakts svinības”. Freidenfelds brauc mašīnā garām Ostrava Arena, seko fanu ballītes atrādīšana un sareibušu līdzjutēju vāvuļošana korespondenta mikrofonā par “mums, latviešiem” un “kopības sajūtu”. “Ekskluzīvs” materiāls, ko LTV Ziņu dienesta komandai izdevās “iemūžināt”, beidzas ar Freidenfelda solījumiem, ka “tas nav vienīgais klubs, kas tā izskatās” un ka “par citiem stāstīsim vēlāk”.

14. maijs. Uz Ostravar Arena fona Freidenfelds tiešraidē pieslēdzas Panorāmas ziņu laikā. Un mēs uzzinām, cik daudz Latvijas atbalstītāju vēroja hokeja spēli klātienē. Un tad jau atkal seko Freidenfelda “sasāpējušie” jautājumi kādam fanam: “Kādas emocijas bija tribīnēs? Kādas tev bija sajūtas?”  Fonā atkal fanu klaigas: “Latvija! Latvija!”

15. maijs. Uz Ostravar Arena fona Freidenfelds tiešraidē pieslēdzas Panorāmas ziņu laikā. Blakus fanu pulciņš, kas stāsta par “savām sajūtām”, un mēs uzzinām, ka “Latvijas komanda ir vislabākā”. Fonā, protams, klaigas: “Latvija! Latvija!”

16.-17. maijs.  Paldies Dievam! Freidenfelds un Milovs aizsūtīti no Ostravas uz tikai 200 kilometrus tālo Bansku-Bistricu, kur tika sašauts Slovākijas premjers. Nu, jā… Ziņu dienesta vadība acīmredzot tik daudz saprata, ka, nopūdelējot šo iespēju, nevarētu SEPLP paskaidrot, kāpēc Panorāma ekskluzīvi neatspoguļo starptautiska mēroga notikumu, korespondentiem atrodoties tik tuvu.

18. maijs. Tiešām?! Atkal?! Uz Ostravar Arena fona Freidenfelds tiešraidē pieslēdzas Panorāmas ziņu laikā. Blakus fanu bariņš. Un mēs uzzinām, ka fani arī pēc hokeja komandas zaudējuma “atrod iemeslu svinēt”, viņi dzied “diženi raženi”, novēlot “prieku, laimi, veselību” hokejistam Kasparam Daugaviņam dzimšanas dienā. Bungu rīboņa, klaigas: “Mūsējie ir vislabākie!”

19. maijs. Uz Ostravar Arena fona Freidenfelds tiešraidē pieslēdzas Panorāmas ziņu laikā.  No studijas Ilze Dobele interesējas: “ Dāvid! Kā izdevās atbalstītājiem pieskandināt Ostravu? Un vai vari pastāstīt ko vairāk, kā viņi pavadīja šo dienu pirms spēles, tik nozīmīgas?” Un mēs uzzinām, ka fani bija sarīkojuši vēl vienu ielu gājienu, un bungas, kas kadrā saliktas tornī blakus Freidenfeldam, “drīz pieskandinās Ostravas arēnu”, un ka atbalstītāji arī svinējuši Vasarsvētkus. Tad seko reportāža par to, ka Freidenfelds un Milovs devās uz kaimiņu Poliju ciemos pie kāda fanu bariņa, kas noīrējuši māju. Apmēram 100 km tāls brauciens – 40 minūtes turp un 40 atpakaļ, un protams, par LTV naudu. Uzzinām, ka šajā mājā ir gan pirtiņa, gan baļļa, gan vieta, kur vārīt zupu. “Vai tu zini, mana mīļā, kāpēc vienmēr jābūt tā!” kadrā kāds fans trusenēs dzied pie grila ar zupas katlu,  un tad seko pāris vārdi par to, “kas vieno mūs, latviešus”. Vēl fans Jānis parāda Freidenfeldam un Milovam savas bungas ar daudz uzlīmēm, tad seko pieskāriens garīgajai dimensijai – korespondents ar Jāni aizbrauc līdz katoļu baznīcai, kur fans apsola “šovakar Ostravas arēnā būt skaļākiem nekā vakar”. Vai humora un satīras raidījums “Nu, nopietni?” ? Nē, nacionālo ziņu raidījums Panorāma, tikai nav kas satīra.   

20. maijs. Panorāmas studijā Laura Vonda paziņo, ka Dāvids Freidenfelds un Ivans Milovs atkal jau “iemūžinājuši” fanu svinības pie Ostravar Arena. Kadrā bungu tornis, bungu rīboņa, klaigas – Latvija! Latvija! Atkal Freidenfelds aptaujā fanu bariņu, un mēs uzzinām, ka šī uzvara bija svarīga, un emocijas situšas augstu vilni. “Pie mums ir atnākušas dāmas, kuras saka, ka viņām ir uzvaras kleitas!” tā Freidenfelds un dod vārdu divām sievietēm, kurām kleitas Latvijas karoga krāsās. Viņas pavēsta, ka kleitas tiešām ir jaunas un tās uzvilks arī uz nākamo spēli. Tad Panorāmas ēterā izlaužas vēl pāris iereibušu fanu ar baurošanu un lielum lielo paldies par uzvaru “puišiem, treneriem, menedžeriem, fizioterapeitiem”,  kā arī  – atziņa, ka spēlē latviešu fani esot pārklieguši slovākus. Atvadoties Freidenfelds apsola tikties arī rīt.

21. maijs. Uz Ostravar Arena fona Freidenfelds tiešraidē pieslēdzas Panorāmas ziņu laikā. Fonā fanu bars rībina bungas un kliedz: Latvija! Latvija! Freidenfelds paziņo, ka “nu tā te tagad izskatās”, tad seko 30 sekundes ar tehnisku brāķi, saraustītiem kadriem, un lēkājošo fanu dziedāšanu: “Vai tu zini, mana mīļā, kāpēc vienmēr jābūt tā!” 

Tiešām?! Vienmēr?! Tāda, lūk, putu patriotisma un paviršas žurnālistikas deva katru vakaru divu nedēļu ilgumā, bet nu tā taču ir “redakcionālā izvēle”. 

Šāda Freidenfelda un Milova tūre Ostrovā visticamāk izmaksāja vairākus tūkstošus eiro. Lūk, aptuveni: dienas nauda – apmēram 50 eiro katram, viesnīca – limits vidēji 150 eiro dienā katram, aviobiļetes – katram aptuveni 500 eiro, atalgojums par katru reportāžu korespondentam – apmēram 300 eiro. operatoram ir stundu likme, nu tur var pierakstīt ciparus “uz aci”. Visu iekšējo transporta izdevumu kompensācija, apdrošināšanas. 

Bet daudz dārgāks ir piedrazotais ētera laiks. 12 reportāžas, kas ir katra divarpus vai trīs minūtes gara, tātad – vesels ziņu raidījums. Latvijā tiešām nav svarīgu notikumu, par ko stāstīt šajā ētera laikā?! Bet nu tāda ir “redakcionālā izvēle”.

Acīmredzami šāda komandējuma tūre jāuztver kā bonuss no Ziņu dienesta vadības, Ivetas Elksnes, īpaši “lojāliem” darbiniekiem un valsts budžeta naudas “apgūšana”. Tas taču ir vēl viens atvaļinājums: TV profesionāļi zina, ka vienu tādu reportāžu “par neko” ar fanu vāvuļošanu var uztaisīt stundas laikā un pēc tam var tusēt ar faniem un skatīties hokeju.

Šokējošs pret valsts un sabiedrības interesēm un Satversmi vērsts ir LTV vadības un SEPLP mēģinājums rīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā. Šokējošs ir LTV valdes priekšsēdētāja Ivara Priedes un SEPLP mēģinājums līdz pēdējam brīdim un Valsts prezidenta E. Rinkēviča kārtējai iejaukšanās reizei ignorēt radošās inteliģences un citu sabiedrības ievērojamu pārstāvju protestus. Šokējošs ir LTV Ziņu dienesta kārtējais brāķis ēterā par vairākiem tūkstošiem eiro no Ostravas.

LTV vadība kārtējo reizi nodemonstrēja, ka tai ir nospļauties uz sabiedrības interesēm – tāpat kā martā tai bija nospļauties par likumu un ētikas normām reportāžās par seksa skandāliem mākslas augstskolās (tagad šo Panorāmas veikumu izvērtē Ombuds), kā februārī tai bija nospļauties par sabiedrības sašutumu par cūku komiksu, kā decembrī tai bija nospļauties par nolaisto Zaķusalas ēku pēc raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” uzsāktās diskusijas, kā novembrī tai bija nospļauties par stratēģiski svarīgo tehnoloģiju iepirkumu kārtējo izgāšanu, kas I. Priedes vadībā velkas jau piecus un septiņus gadus.

LTV vadība turpina savu nolaidību un izšķērdību aizstāvēt ar spriedelējumiem par “sabiedriskā medija lomu” un “redakcionālo neatkarību”.

Bet 500 cilvēku lielais kolektīvs? Kolektīva lomu labi nodemonstrēja Andrejs Volmārs viesojoties raidījumā pie Artusa Kaimiņa. Nav brīv’ runāt par LTV! Paust savu viedokli!  Protams. Citādi nedabūtu no LTV vadības kādu bonusa komandējumu vai ikmēneša “piešprices” pie algas. Nopirkti un iebaidīti?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...