Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau 2021. gadā Māris Simanovičs bija saņēmis skaidru uzdevumu no saviem kuratoriem: “Gatavojies, tev 2023. gada maija beigās, iespējams, būs veicams liels uzdevums, kurš prasīs labu atpazīstamību un izcilu reputāciju.”

Specifiskā uzdevuma veikšanai bija nepieciešams izveidot izcilu Simanoviča publisko tēlu, to paveikt uzticēja sabiedrisko attiecību aģentūrai Deep White. It kā jau uzdevums nebija no sarežģītākajiem - Mārim tika pamācīts nedaudz pašam piebremzēt lielīšanos sociālajos tīklos, vienlaikus uzmanīgi un pakāpeniski tika veidots izcili veiksmīga uzņēmēja tēls, kurš ir tieši tik jauns, lai viņam nevarētu pārmest čekista pagātni, bet tieši tik (40 gadu) vecs, lai jau varētu pretendēt uz lielā uzdevuma veikšanu.

Uzstāšanās dažādās vadītāju konferencēs, darbība LRTK, intervijas biznesa izdevumos un pat iestāšanās Zemessardzē radīja nepieciešamo pozitīvo fonu. Jāatzīst, ka koncerns Eco Baltia savu jauno vairākuma akcionāru vadībā bija veicis vairākas veiksmīgas investīcijas, un, tā kā Simanovičs bija šī uzņēmuma vadītājs un akcionārs, publiskajā telpā Eco Baltia pēdējo gadu veiksmes varēja “ērti pielīmēt” viņam personīgi. Simanoviča uzņēmēja talantu slavināšanas maksimālais punkts bija Deep White apmaksātais Forbes vāks un komplementārā intervija žurnālā.

To, ka spožais uzņēmējs pie savas bagātības bija ticis, faktiski apzogot savus bijušos partnerus, un  šī procesa ietvaros noorganizēja absurdu krimināllietu Viestura Tamuža nomelnošanai, plašāka publika jau bija piemirsusi. Sabiedrisko attiecību jomā dzelžaini strādā likums, ka lasītājus interesē tikai aktuāli jautājumi, nevis notikumi, kuri it kā ir, bet varbūt arī nav notikuši dažu gadu senā pagātnē. Tādējādi PR konsultanti varēja gandrīz nesatraukties ne par šo nepatīkamo epizodi, ne par vēl tālākas pagātnes notikumiem, kuri nenoliedzami varētu traucēt gudrā un godīgā uzņēmēja tēlam, ja tie tiktu atkal aktualizēti.

Tomēr ar izcila uzņēmēja tēla izveidi vien bija par maz, lai Simanoviču izbīdītu spožu starmešu gaismā. Faktiski visus trīsdesmit neatkarības gadus jebkura uzņēmēja tēls Latvijas publiskajā telpā tika veidots vai nu kā izteikti negatīvs, vai vienkārši šaubīgs, lietojot šādus un līdzīgus argumentus: “Kā gan ar godīgiem līdzekļiem kāds varētu būt sapelnījis miljonus?” Bija nepieciešams vēl kaut kas, ar ko pārsteigt visumā skeptisko Latvijas publiku par to, ka Simanovičs ir kaut kādā veidā izcils citu uzņēmēju vidū.

Un te gluži negaidīti 2022. gada februāra beigās sākās notikumi, kuri lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju saistījās ar tādām izjūtām kā bailes un briesmas, bet PR profesionāļiem radīja negaidītas iespējas.

Jāpaskaidro, ka katrs lielāks vai mazāks sociāls satricinājums, vai tas, no PR tehnologu viedokļa raugoties, būtu radies dabiski (piemēram, kāds terora akts vai Covid19 pandēmija) vai radīts speciāli (piemēram, kustības par planētas glābšanu vai melnādaino tiesībām), ir labs iemesls, ar kura palīdzību izcelt konkrētus cilvēkus un notikumus. Viss ir tieši tik ciniski – kamēr dzīve plūst mierīgi, plašāku publiku ir grūti iekustināt uz viedokļu maiņu, savukārt, revolucionāru notikumu laikā gan pozitīvi, gan negatīvi tēli veidojas un tiek veidoti gandrīz bez piepūles.

Krievijas iebrukums Ukrainā bija lielisks notikums īsteniem PR profesionāļiem, - lai gan arī līdz šim pasaulē pa laikam šur un tur bija bruņoti konflikti, tagad karš bija atnācis pie mūsu valsts robežām. Vai katrs Latvijas iedzīvotājs ar bažām pārdomāja situācijas, kas notiks, ja “Kijevu ieņems trīs dienās” – mēs taču būsim nākamie, līdz ar to Ukrainas notikumos emocionāli bija iesaistīti visi, un vienaldzīgo nebija.

Par laimi Kijevu neieņēma, tūlītējās kara šausmas vairs katru dienu nepārņēma Latvijas iedzīvotāju prātus, un mēs visi sākām domāt par to, kā varētu palīdzēt Ukrainas cīnītājiem. Stihiski veidojās dažādas palīdzības kustības, gan Ukrainas bēgļiem, gan cīnītājiem frontē.

Lielākā daļa cilvēku vēlējās vienkārši palīdzēt kara mocītajiem cilvēkiem, un starp tiem bija ne mazums īstu un patiesu varoņu. Daži no tiem kļuva plašāk pazīstami, piemēram, Reinis Pozņaks un Ģirts Slaviņš, bet daudzi jo daudzi cilvēki bija tādi, kas ziedoja savu laiku, naudu un pat privāto telpu, palīdzot Ukrainas bēgļiem vai cīnītājiem frontē.

Šis bija tas samērā retais gadījums, kad kāda patiesība sabiedrībā tika pieņemta ar faktiski 100% pārliecību – mums visiem bija skaidrs, ka Krievija ir agresors, Ukraina – cietējs, visi, kas palīdz Ukrainai ir labie tēli, un otrādi.

Jau 2022. gada martā Deep White darboņiem bija skaidrs: visumā gaišais Māra Simanoviča – veiksmīga uzņēmēja tēls uzmirdzēs pilnīgi spožs un balts, ja to saistīs ar palīdzību Ukrainai. Protams, šai palīdzībai vajadzēja būt publiskai, pietiekoši lielai un nozīmīgai, tādai, kas gan spētu piesaistīt uzmanību, gan to noturēt ilgstošā laika periodā, vismaz līdz 2023. gada maijam.

Lai sasniegtu šādu atpazīstamību, konkrētajam uzņēmējam ir vai nu pilnīgi jāvelta sevi kādam projektam (kā tas notika, piemēram, ar Ukrainas palīdzības konvojiem vai projektu “Borščs”), vai jāizveido plašāka kustība, kurā būtu iesaistīti vairāki pozitīvi tēli un kura darbotos kaut cik autonomi.

Deep White nosliecās par labu otrajam risinājumam, jo Simanovičam nebija ne laika, ne vēlmes ziedot sevi individuālas kampaņas veidošanai, turklāt viņam bija arī darba pienākumi Eco Baltia. Tā radās kustība “Uzņēmēji mieram” – to izveidoja aģentūra Deep White, un lielā mērā tā tika radīta Simanoviča tēla spodrināšanai.

Šeit jāpaskaidro, ka sabiedriskās kustības nerodas pašas no sevis – vienmēr ir kādi pavisam konkrēti cilvēki, kuri izdomā koncepciju, darbības formu, organizē administratīvos darbus, un tamlīdzīgi, un “Uzņēmēji mieram” bija Deep White un Māra Simanoviča kopprojekts.  

Lai par Simanoviča labdarību varētu runāt pietiekoši skaļi, ziedotajām naudas summām vajadzētu būt ievērojamām – vismaz ar piecām nullēm rakstāmām. Ne Simanovičs pats, ne viņa kuratori negrasījās šādas naudas summas ziedot no saviem līdzekļiem, uz šādu soli nebija iespējams pierunāt arī Simanoviča vadītā uzņēmuma Eco Baltia akcionārus – Lietuvas investīciju fondu Invalda un Eiropas rekonstrukcijas un attīstības banku (ERAB).

Tomēr Eco Baltia akcionāri bija pierunājami ziedot ievērojamas naudas summas tādā gadījumā, ja tie saņemtu nodokļu atlaides ziedoto summu apmērā – tehniski tas nozīmētu, ka uzņēmuma ienākuma nodokli viņi nemaksātu Valsts kasē, bet ieskaitītu tādas organizācijas kontā, kurai ir sociālā labuma statuss.

Faktiskais rezultāts šādai nodokļu optimizācijai ir tāds, ka naudu ziedo nevis uzņēmums, bet gan valsts budžets nesaņemtā ienākuma nodokļa veidā, savukārt uzņēmumam tiek viss gods par it kā izdarītu ziedojumu.

Eco Baltia bija iecerējusi 2022. gadā realizēt vēl kādu shēmu – publiski stāstot par nepieciešamību veikt tālākas investīcijas, uzņēmums emitēja parādzīmes un piesaistīja astoņus miljonus eiro no finanšu tirgiem, bet patiesībā šos astoņus miljonus izmaksāja kā dividendes saviem akcionāriem: fondam Invalda, ERAB un Simanovičam.

Lai izmaksātu astoņus miljonus dividendēs, Eco Baltia koncerna meitas uzņēmumiem AS PET Baltia, SIA Eco Baltia vide, AS Latvijas zaļais punkts un SIA Nordic plast vajadzēja nomaksāt divus miljonus uzņēmuma ienākuma nodokli Valsts kasē. Gala rezultātā šie uzņēmumi Valsts kasē iemaksāja vien miljonu astoņsimt tūkstošus, bet divsimt tūkstošus pārskaitīja kā “ziedojumu”.

Tādēļ jau tūlīt pēc ieceres formulēšanas Simanovičs parādījās Finanšu ministrijas gaiteņos ar uzstājīgu vēlmi saņemt sociālā labuma statusu savam iecerētajam veidojumam, tomēr viņam neveicās tik labi, kā viņš to bija iecerējis.

Finanšu ministrija patiešām piešķir sociālā labuma statusu organizācijām, kuras ir pierādījušas, ka tās darbojas sabiedrības labā, bet šoreiz nodokļu atlaižu labumus Simanovičs mēģināja iegūt organizācijai, kas ne tikai nebija sevi pierādījusi, bet pat nebija formāli nodibināta.

Vai nu iemesls bija šī formālā neatbilstība, vai tas, ka augstā amatā Finanšu ministrijā strādāja vēl kāds cilvēks, kuru Simanoviča darbības bija ierāvušas kriminālprocesā, bet šoreiz viņam nācās doties projām ar tukšām rokām, tas ir, bez nodokļu atlaides topošajam veidojumam.

2022. gada sākumā, nesaņemot pretimnākšanu no Finanšu ministrijas, Simanovičam un viņa padomdevējiem no Deep White bija jāatrisina problēma, - ja formāli tiktu dibināta organizācija “Uzņēmēji mieram”, tā, iespējams, varētu nemaz nesaņemt iekāroto nodokļu atlaižu statusu, un Eco Baltia koncerna uzņēmumi nevarētu tās kontā ieskaitīt Simanoviča slavas spodrināšanai nepieciešamos līdzekļus. Šāda situācija savukārt diskreditētu un faktiski iznīcinātu visu labo ieceri par “Uzņēmēji mieram” projektu, proti, uzņēmums gan būtu nodibināts, bet nauda tajā neieplūstu.

Jāatzīst, ka, atrisinot šo problēmu, Simanovičs kārtējo reizi nodemonstrēja izcilu shēmošanas prasmi, proti, iecerēto kustību viņš gan nodibināja, gan nenodibināja vienlaicīgi. Kā tas redzams no Uzņēmumu reģistra datiem, tāda organizācija kā “Uzņēmēji mieram” nemaz nav nodibināta un reģistrēta, un formālo darbību vietā (reģistrēšana Uzņēmumu reģistrā, bankas konta atvēršana) projekta vadītāji iztika ar tīrām PR aktivitātēm – reklāmas sociālajos tīklos, presē, televīzijā un mājas lapas izveidē.

Bet kā tad Simanovičs un Deep White atrisināja formālos jautājumus, galu galā, kā viņi varēja piesaistīt ziedojumus? Ieskatoties “Uzņēmēji mieram” uzsaukuma priekšpēdējā rindkopā, ir redzams aicinājums ziedojumu summas pārskaitīt organizācijas Riga TechGirls kontā.

Interesanti, kas tā par organizāciju, un kāpēc nauda būtu jāskaita tās kontā? Liekas, ka nevienam no daudziem labticīgajiem ziedotājiem šāds jautājums nenāca pat prātā, un uzņēmums Riga TechGirls, kurš līdz tam nodarbojās ar programmēšanas apmācībām sievietēm un kura gada apgrozījums nekad nebija pārsniedzis simt tūkstošu eiro, 2022. gadā tika pārpludināts ar ziedojumiem divu miljonu trīsimt tūkstošu apmērā.

Uzņēmuma dibinātāja Anna Andersone bija Simanoviča studiju biedrene, kuru viņš acīmredzot bija pārliecinājis iesaistīties šajā projektā, bet ne jau studiju biedru attiecības bija svarīgākais aspekts, kas Māri bija ieinteresējis. Biedrība Riga TechGirls ar savu daudzu gadu nesavtīgo darbību bija nopelnījusi gluži pamatotu pretimnākšanu no Finanšu ministrijas, un tai bija aktīvs sociālā labuma statuss, kuru varēja izmantot Simanovičs un viņam līdzīgie ziedotāji.

Tādējādi formālais stāvoklis 2022. gada pavasarī bija šāds: kustība “Uzņēmēji mieram” formāli neeksistēja, bija tikai dažu uzņēmēju kopbilde un mājas lapa, bet nebija ne uzņēmuma statūtu, ne vadības, ne bankas kontu. Formālo atbildību par visiem ziedojumiem Simanovičs bija uzgrūdis savai studiju biedrei Annai Andersonei – tieši viņa kā valdes locekle būs atbildīga par visiem materiālajiem apstākļiem, šajā milzu kampaņā.

Lai nu kā būtu, Eco Baltia koncernā esošie uzņēmumi daļu no nodokļiem, kas tiem bija budžetā jāieskaita pie dividenžu izmaksas, pārskaitīja biedrībai Riga TechGirls. Šī daļa bija visai ievērojama – divsimt tūkstoši eiro, tādējādi padarot koncernu Eco Baltia par lielāko “Uzņēmēji mieram” ziedotāju un attiecīgi Māri Simanoviču par viennozīmīgi gaišo tēlu.

Nu tikai šis lieliskais sniegums bija jānostiprina, rosinot Ordeņa kapitulam piešķirt attiecīgo apbalvojumu, un voila – mums ir jauns Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris ar izcilu reputāciju, kurš, ļoti iespējams, jau drīzā laikā cer nomainīt savu piektās pakāpes apbalvojumu pret augstākas raudzes ordeni. Visas ziedošanas shēmas izmaksas jeb patiesā summa, kuru no sevis atrāva Eco Baltia, ir trīsdesmit tūkstoši eiro, - apmēram tikpat, cik izmaksāja Simanoviča reklāma uz Forbes vāka.

Neliela atruna raksta nobeigumā – lūdzu, neapvainojieties visi tie ziedotāji, kuri ieskaitīja savus līdzekļus šīs organizācijas fondos, patiesu motīvu vadīti. Gan šī raksta autoram, gan sabiedrībai kopumā šie centieni liekas ārkārtīgi cēli, tomēr ziedošanas kustības organizators Māris Simanovičs nu reiz ir tāds cilvēks, kurš savu labumu garām nepalaiž pat sīkumos, kā tas izteiksmīgi aprakstīts šajā analīzē.

Cerams, ka  lielākā daļa no saziedotajiem līdzekļiem tiešām nonāca Ukrainā un tika izmantoti tās aizsardzības stiprināšanai, lai gan tā īsti nav skaidrs, kam un kādā veidā prasīt atbildību par notikumiem ar ziedojumiem, ja nu gadījumā tajos izpaustos ne tik labi nolūki.

Lūk, piemēram, - it kā nav nekāda iemesla kaut ko pārmest ziedotājam - ātro kredītu operatoram MINTOS, tomēr ļoti dīvaini liekas tas, ka tajā laikā, kad citi ziedotāji ir katrs pa reizei pārskaitījuši lielākas vai mazākas, bet parasti apaļas summas, MINTOS Riga TechGirls kontā dažādos laikos ir ieskaitījis 24 (!) dažādas summas, visas pilnīgi atšķirīgas, visas nevis apaļos eiro izteiktas, bet tādas kā: 171,52; 611,46; 564,89; 372,36; u.t.t.

Iespējams, ka viss ir vislabākajā kārtībā, tomēr iespējams, ka arī šeit tiek realizēta kāda nodokļu shēma, bet nav jau īsti neviena, kam prasīt skaidrojumus – formālā atbildīgā Anna Andersone diezin vai par to kaut ko zina, bet Māris Simanovičs noteikti zina, bet formāli nav visā iesaistīts.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...