Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

- Es nevainošu cilvēku par viņa viedokli, bet sapratīšu, ka tas rodas noteiktu apstākļu rezultātā – neviens no laba prāta negrib izrādīties muļķīgs, mums “palīdz” tādiem kļūt. (“Cilvēku uzskatiem un rīcībai ir cēloņi, kurus viņi paši var neapzināties.”)

- Atkārtotus, klišejiskus apgalvojumus no sarunbiedru puses es uztveršu kā aicinājumu izrādīt solidaritāti un palīdzēt sadzirdēt to, kas atrodas aiz vārdiem – es pieņemšu, ka cilvēki runā tāpēc, ka viņiem ir kāda “sāpe”. (“Vai es pareizi sadzirdēju, ko Tu īstenībā mums saki?”)

- Personiskus apvainojumus es uzskatīšu par spriedzes izpausmi, nevis reālu vērtējumu par sevi. (“Ja mani sauc par kamieli, man nevajadzētu sākt par sevi šaubīties.”)

- Jo “skaļāk” kāds izteiksies, jo mierīgāk es atbildēšu, saglabājot cieņu. (“Man nav jākļūst par neinteliģentu cilvēku, ja kāds cits izvēlas tāds būt.”)

- Ja sastapšos ar personiskiem draudiem vai atkārtotiem vārdiskiem uzbrukumiem, es bloķēšu šādus lietotājus. (“Sociālo tīklu komunikācijas vide ir mūsu katra atbildība.”)

- Maldinošu informāciju es mierīgi un noteikti izgaismošu. (“Man nav neapgāžami jāpierāda patiesība, mans uzdevums ir to padarīt klātesošu.”)

- Es palikšu pie tēmas, “nenoslīdot” līdz “mēs/viņi” sadalījuma padziļināšanai, vai arī vienkārši beigšu sarunu. (“Mēs esam vienā vētrā, mums jāizpeld krastā – tāpēc runāsim par lietu.”)

- Savu spriedzi un nepatiku es vērsīšu nevis pret “parastajiem” cilvēkiem – saviem draugiem vai sarunbiedriem, bet pret īstajiem atbildīgajiem un reālajiem cēloņiem. (“Ne pret miesu un asinīm mums jācīnās…”)

- Es regulāri atgādināšu sev, ka situācija, kurā esam nonākuši, nav patīkama, bet nav arī fatāla. (“Nekāds pasaules gals nav pienācis, ir un būs jādzīvo tālāk.”)

- Sajūtot, ka pārāk “iekarstu”, es mērķtiecīgi ieturēšu pauzi. (“Liesmu nevar dzēst ar nokaitētu dzelzi.”)

- Es bieži pacelšu jautājumu par konkrētu problēmas risinājumu. (“Kas tieši jādara, lai varam vienoties un tikt uz priekšu?”)

- Es bloķēšu un ignorēšu neīstus, viltus profilus. (“Es veidoju attiecības ar reāliem cilvēkiem, nevis robotiem vai algotņiem.”)

- Es dozēšu savu laiku un enerģiju sociālajos tīklos, lai saglabātu konstruktīvu ievirzi. (“Tīkls ir instruments, nevis mērķis.”)

- Atverot sociālo tīklu lapu, es sev atgādināšu šos principus. (“Mans mērķis nav uzvarēt vārdu kaujā, bet ļaut mums ikvienam justies sadzirdētam.”)

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

Foto7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems izbijušais, bet joprojām slavu un uzmanību alkstošais “žurnālists” un vienlaikus politiķis Ansis Pūpols. Cilvēks, kurš kopš aiziešanas no svētdienas vakaru raidījumiem naudu pelna ar pasūtītām filmām, bet paralēli kandidējis arī vēlēšanās un nu arī ticis pie ilgi kārotā deputāta krēsla labi apmaksātajā EP kā Nacionālās apvienības kandidāts.
Lasīt visu...