Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

“Žurnālists” Ansis Pūpols jau krietnu laiku Latvijas mediju vidē sevi piesaka kā kaismīgu visu mūsu valsts lielāko meļu un krāpnieku atmaskotāju. Ideja jau cēla bez gala, ja vien tam apakšā nebūtu visparastākā vēlme nopelnīt, turklāt vēlams – “aploksnē”.

Kurš gan no mums bērnībā nav lasījis Kārļa Skalbes pasaku par pirtnieku Ansi un viņa nezūdošo vērdiņu. Ak, kā tādu savā īpašumā gribētu iegūt mūsu galvenais stāsta varonis – apsviedīgais Ansis. Viņam diemžēl tādu atrast līdz galam nav paveicies, bet izskatās, ka naudiņas iegūšanai visi līdzekļi ir labi un diezgan labi vērdiņi ir Māra Martinsona silēs. Lieti noder arī mediju vidē apgūtās iemaņas un zināšanas par to, kā melnu padarīt par baltu un baltu par melnu, īsāk sakot, nodarboties ne ar ko citu kā propagandu pasūtītāja jeb maksātāja interesēs.

Tālajā 2017. gadā nedaudz glupais “žurnālists” Ansis Pūpols vadīja raidījumu “Melu teorija”[1]. Šķiet auditorijai par to nebija lielas intereses, jo no zilajiem ekrāniem tas pazuda diezgan ātri. Taču šāda raidījuma vadīšana “žurnālistam” Ansim nāca par labu. Viņš caur citu atmaskošanu varēja arī pats vēl pamācīties, kā pelnīt naudu ar meliem, tendencioziem materiāliem un nomelnošanu, sagrozot faktus. Un nebija jāgaida ilgs laiks, lai zināšanas liktu lietā, lai piepildītu savu lielo dzīves sapni par BMW5[2] iegādi. Taču par visu no sākuma.

Nespēja atdot parādus

Vēlme dzīvot pāri savām iespējām Ansim, visticamāk, bijusi jau sen. Taču pirms vairāk nekā desmit gadiem prāta un zināšanas, kā nopelnīt, nepietika. Tādēļ apsviedīgajam “žurnālistam” 2011. gadā bija jādodas uz tiesu kā atbildētājam, jo SIA “Aizdevumu centrs” bija cēlis prasību par parāda piedziņu.[3] Interesanti, ka šajā laikā kungs strādāja kā žurnālists vienā no galvenajiem televīzijas kanāliem, kur itin bieži bija dzirdami arī stāsti par ātro kredītu biznesu. Turpmākajos gados Ansim šādi parāda piedziņas aicinājumi pienāca ik pa laikam, ja var ticēt informācijai “Latvijas Vēstnesī”.

Lai gan publiski ir pieejama informācija tikai par vienu tiesas sēdes rezultātu, kurā prasība ir apmierināta daļēji, proti, kādu daļu no parāda viņš ir apmaksājis aizdevējam, faktu, ka Ansim ik pa laikam ir jādodas uz tiesu kā atbildētājam, jo nespēj atdot aizņemto paradu, ir vērts paturēt prātā, lai gan notikumi ir diezgan seni. Visticamāk, tam ir nozīme Latvijas taisnības cīnītāja tagadnes aktivitātēs un veidā, kā viņš organizē savas finanses, pareizāk sakot, kā tās slēpj no valsts, un, iespējams, arī no aizdevējiem un parādu piedzinējiem.

„Filma vaig”?

Līdzīgi kā citi laimes meklētāji arī apsviedīgais Ansis iešanu politikā saskatīja kā iespēju tikt pie naudas un, galvenais – kārotā BMX5 markas auto. Tautā mēļo, ka no „Nekā Personīga”[4] apsviedīgais puisis aizgājis tieši tāpēc, ka nav varējis gana daudz nopelnīt un meļu atmaskošanu gribējis pārvērst par privātu biznesu, piedāvājot jau uzfilmētus raidījumus nerādīt, bet „nerādāmus” - uzfilmēt.

Jau, tolaik kandidējot uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām, vienīgā oficiālā darba vieta bija biedrība “Baltic Center of Visual Researches”[5]. Lai gan 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās lielo lozi un kāroto iespēju tik pie iespaidīgās deputāta algas un citiem labumiem izvilkt neizdevās, iespējams, tas bija labs pagrieziena punkts, lai tomēr tiktu pie pārticīgas dzīves. Kā liecina apsviedīgā Anša paša ieraksti sociālajos tīklos, pēdējos gados viņš ne reizi vien devies ceļojumos, un, kā ziņo manīgi pilsoņi, arī ilgi kārotā “beha” ir iegādāta. Īsāk sakot, viss gājis uz labo pusi. Ik pa laikam Ansis mūs iepriecina arī ar kādu jaunāko filmu, kur it kā cīnās par godīgumu un taisnību un aizstāv godīgos un labos.

Tā, piemēram, filmā “Krievijas armijas izvešana. Nezināmās lappuses.[6]” īpaši pozitīvā gaismā ir izcelts asiņainajam diktatoram Vladimiram Putinam tuvu stāvošais miljonārs Pjotrs (Pēteris) Avens, kurš pats reiz teicis, ka “viņam ļoti simpātisks ir prezidents Putins”[7]. Portālā Nemelo.lv (kuram nezin kādā sakarā ir pat plašsaziņas līdzekļa statuss) ir atrodami dažādi apsviedīgā Anša veikumi. Filmas, kuru uzņemšanai ir bijuši nepieciešami resursi. Bet tādu nav, vismaz oficiālajos resursos nekādi pierādāmi ienākumi, kas ļautu apmaksāt ikdienas tēriņus, kur nu vēl filmu uzņemšanu, neparādās.

Par kādu naudu? 

Un tagad, draugi, sekos pats interesantākais! Kā jau minēts iepriekš, apsviedīgais Ansis, savulaik kandidējot Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kā vienīgo darba vietu norādīja biedrību “Baltic Center of Visual Researches”. Pirmkārt, tā ir nevalstiskā organizācija, kuras darbības pamata mērķis ir norādīta sabiedrības izglītošana. Mērķis ir cēls. Bet kā ar naudu? Ansim taču ir trīs bērni, “beha” un ceļojumos arī gribas braukt. Taču nekā! Biedrības gada pārskati rāda, ka naudas aprites šajā biedrībā vispār nav[8]. Ir apaļa nulle. Turklāt, nav nekādas informācijas par to, ka Ansis Pūpols pašlaik strādātu algotu darbu. Nav arī norādes par kapitāla daļām uzņēmumos vai citiem ienākumu gūšanas veidiem, piemēram, īpašuma izīrēšanas.

Darbavieta neparādās arī Eiropas Parlamenta deputāta kandidāta kartītē. Vai tas nozīmē, ka apsviedīgo Ansi un viņa bērnus no savas algas līzinga kompānijā uztur sieva? Vai arī viņš mums visiem melo, un gan viņa iztiku, gan izklaides filmu formātā nodrošina “aploksnes” no stāstu pasūtītājiem?

Ļoti apšaubāms, ka motivējošais kalendārs par 15.49 eiro gabalā, ko kā vienīgo preci var iegādāties viņa portālā Nemelo.lv, spēj ģenerēt pietiekamus ienākumus apsviedīgā Anša dzīvesveidam un filmām. Taču Rīgā runā, ka apsviedīgais Ansis kāda nomelnošanu, apmelošanu vai tieši otrādāk – nepamatotu slavināšanu sāk tikai, kad saņēmis jau konkrētu pasūtījumu un, protams, “vērdiņu”.

Un nobeigumā kāds ļoti zīmīgs fakts. Anša Pūpola sabiedriskā organizācija darbojas Rīgā, Kuldīgas ielā 50-2. Var jau būt, ka sakritība, ka pāri ielai atrodas arī bēdīgi slavenā un krāpšanā apsūdzētā Māra Martinsona birojs. Var jau būt, ka tiešām liela un tiešām nejauša sakritība ir arī tā, ka Anša pirmā filma bija tieši par Ilmāru Rimšēviču. Un kurš bija tajā iesaistīts? Ka tik ne jau pieminētais un Latvijā labi zināmais Māris Martinsons. Pilsētā runā, ka Martinsona savulaik ieceltā “Latvijas valsts mežu” valde Martinsona uzdevumā saslēgusi līgumus ar PR kompānijām, aiz kurām slēpjas Pūpols. Pūpols to tad arī atstrādā, laiku pa laikam uzņemot ‘filmiņas’ Martinsona interesēs.     

Secinājumus izdariet paši. Ne velti viens no pasaules domas dižgariem Imanuels Kants rakstīja, ka apgaismība ir tad, kad lietojam paši savu prātu, nevis paļaujamies uz citu teikto! Skatoties Anša filmas, to arī visiem novēlu!


[1] https://zinas.tv3.lv/latvija/neka-personiga-projekts-melu-teorija-ka-rodas-meli-medijos-ka-tie-izplatas-un-kads-ir-to-merkis/

[2] https://zinas.tv3.lv/latvija/neka-personiga/ansis-pupols-sev-labprat-kadreiz-uzdavinat-bmw-x5/

[3] https://www.vestnesis.lv/ta/id/223081

[4] https://puaro.lv/cv/ansis-pupols/

[5] https://company.lursoft.lv/en/baltic-center-of-visual-researches/40008275575

[6] https://www.la.lv/dokumentala-filma-atklaj-petera-avena-dalibu-krievijas-armijas-izvesana-no-latvijas

[7] https://www.tvnet.lv/7735728/video-man-ir-loti-simpatisks-prezidents-putins-avens-sankciju-liste-parasts-bankieris-vai-putina-emisars

[8] https://puaro.lv/cv/ansis-pupols/

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...