Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

“Але що це було?” — pat krieviskajā blogosfērā ar šādiem ukraiņu valodas vārdiem nākamajās dienās pēc “vāgneriešu” sekmīgi uzsāktā un tikpat pēkšņi pārtrauktā gājiena uz Maskavu tika mēģināts saprast, kas īsti notika, un pilna sapratne tā arī nav radusies. Lieta tāda, ka sajēgu te var radīt ne Krievijas un pat ne Austrumeiropas, bet Āfrikas konteksts.

Algotņu grupējumam “Wagner” iegūstot starptautisku atpazīstamību kopš kara Ukrainā, pamazām kļuva skaidrs, ka šī militārā korporācija tikai daļēji uzskatāma par Krievijas armijas piedēkli, jo īstenībā ir vēl sliktāk. Vispirms iemēģinājuši roku Donbasa karā 2014. gadā sava dibinātāja Dmitrija “Vāgnera” Utkina vadībā, formāli būdami “Putina pavāra” Jevgeņija Prigožina finansiālajā paspārnē, algotņi līdz ar saviem līderiem saprata: karošana par naudu var būt ienesīga arī pati par sevi, ne tikai īstenojot Kremļa “melnās operācijas”. Kā algotņi izkarojušies Sīrijā un pavīdējuši Lībijā, “vāgnerieši” ieguva ilgtermiņa apsardzes un drošības līgumus Āfrikā. Un te, lai cik dīvaini nebūtu, viņi centās nostāties “vēstures pareizajā pusē”.

Vienkāršoti aprakstot situāciju Mali, var teikt, ka šajā Rietumāfrikas valstī par varu cīnās vairāki politekonomiskie grupējumi un tos atbalstoši armijas virsnieki, taču visus viņus reizē apdraud no Sahāras puses uzbrūkošie “Islāma Valsts” džihādisti. Tas kalpo par pamatu kritikai prezidenta un valdības virzienā (neatkarīgi no tā, kas tobrīd šos amatus ieņem) no pārējo grupējumu un armijas puses, ka valdība un prezidents pārāk maz dara, lai iznīcinātu islāma teroristus.

Francijas un citu valstu miera uzturētāju spēki vienmēr bijuši pārāk mazskaitlīgi, lai pārlauztu negatīvās tendences vienreiz un par visām reizēm — citu valstu starpā šeit piedalās arī Latvijas instruktori, kas palīdz vietējiem spēkiem celt apmācības līmeni. Taču arī džihādisti nestāv uz vietas, kļūdami arvien asinskārāki: viņi jau sen neaprobežojas tikai ar sporādisku terora aktu veikšanu, bet cenšas ieņemt teritorijas un tajās nostiprināties.

Pastāvot šādām iesīkstējuši negatīvām tendencēm, Mali valdība oficiāli līgst “vāgneriešus” un citus militāros speciālistus, uzdodot viņiem apkarot terorismu — tā ir iespēja šādiem algotņu grupējumiem ne tikai iegūt legālu biznesu, bet arī attaisnojumu savai eksistencei: “Mēs taču palīdzam apkarot teroristus!”

Citāda situācija ir Centrālāfrikas Republikā: tur valdība nolīgusi Prigožina kompāniju, lai tā “apsargātu” CĀR ienesīgākās zelta raktuves. Tajās tagad ierīkots slēgtais režīms, ziņo “Wall Street Journal”, līdz ar Āfrikai neraksturīgu industrializācijas līmeni. Cik tur tagad iegūst zeltu un kādi procenti no tā pienākas “Wagner” grupai, zina tikai CĀR valdība. Tikmēr mediji ziņo, ka “Wagner Group” atvēruši pārstāvniecības birojus arī daudzās citās Āfrikas valstīs — gan pakalpojumu piedāvāšanai vietējiem klientiem, gan algotņu vervēšanai.

Utkina militāri vadītais un Prigožina politiski izziņotais gājiens uz Maskavu, kura laikā tika notriekti Krievijas armijas helikopteri, ieņemts militārais lidlauks, Dienvidu kara apgabala štābs, Rostovas pie Donas centrs un vēl vairākas pilsētas pa ceļam, izskatās pēc nejēdzīga izlēciena, ja to vērtē ar Krievijas vai Austrumeiropas mērauklu. Toties Āfrikā tā būtu diezgan tipiska darbība: savākt raibu algotņu bandu (ja līdzekļi neļauj, tad jāiesaista bērnus — kareivjus), maršēt taisnā ceļā uz galvaspilsētu, pa ceļam izgudrojot kādus nebūt politiskus saukļus, un bliezt pa valdības spēkiem, tajā pašā laikā rūpīgi neaizskarot civiliedzīvotājus, uz kuru atbalstu turpmāk būs jācer.

Jo ātrāk sagrābs galvaspilsētu, jo sekmīgāks būs dumpis kopumā — Āfrikā gandrīz vienmēr visi vietējie dumpji beidzas ar galvaspilsētas ieņemšanu, savukārt tie, kas to nespēj (vai izdomājuši, ka viņiem pietiks ar kādas provinces kontroli), agri vai vēlu tiek sakauti. Pie kam ne tikai savu valstu iedzīvotāji, bet arī starptautiskā sabiedrība tādus pamatā uzskata ne par revolucionāriem un dumpiniekiem, bet par marodieriem un teroristiem (sk. piemērus ne tikai ar “Islāma Valsts” mēģinājumiem ieviesties Āfrikā, bet arī “Boko Harām” Nigērijā, agrāko Džozefa Konija bandu Ugandā, Sjerra Leones kādreizējo RUF un pilnīgi visus grupējumus abos Libērijas pilsoņu karos).

Pat ātrumā izstrādātais Prigožina dumpja “atrisinājums” izskatās tā, it kā būtu nācis no Āfrikas: vajadzīgā līmeņa kaujas darbībām negatavā regulārā armija neizrāda īstu pretošanos, taču arī dumpinieki nevar savākt pietiekamu skaitlisko spēku, lai sagrābtu valdības kvartālus galvaspilsētā, tāpēc visi vienojas, ka uzbrucēji labprātīgi tiks internēti (Lukašenko izpildījumā) kādā no kaimiņvalstīm, kura savukārt pēc tam ilgi kasīs galvas, lai izdomātu, kur tos neizdevušos dumpiniekus tagad lai liek.

Līdz ar to savā ziņā diezgan trāpīgs izdevies nezināmo humoristu joks, attēlojot Prigožinu kā melnādaino: lai arī tā bija domāta kā pilnīgi nesaistīta ironija par dažādām TV seriālu producentu kompānijām, kuras politkorektuma vārdā cenšas jebkur iesaistīt melnos aktierus, ieskaitot tādas lomas, kas viņiem ne īpaši atbilstošas, — tomēr šeit joks negaidīti izrādās vietā, jo Prigožins savas darbības “metodes” var būt piesavinājies Āfrikā.

Nosēžoties “vāgneriešu” dumpja putekļiem, visbrīdinošāko slēdzienu sniedzis amerikāņu armijas pulkvedis Aleksandrs S. Vindmans, kurš pēc teroristu spridzekļa eksplozijā gūta ievainojuma Irākā kļuva par starptautisko attiecību speciālistu, strādāja ASV vēstniecībās Kijivā un Maskavā, līdz tika piekomandēts Baltajam namam no Pentagona puses kā Austrumeiropas eksperts un valodu pratējs. Lielā intervijā, kura publicēta tikai tīmekļa medijā “Українська правда”, pie kam tikai ukrainiski (līdz ar to tā neieguva nekādu rezonansi ārpus Ukrainas), pulkvedis norāda un liek saprast: “Mēs tikko redzējām bruņotu sacelšanos Krievijā tā iemesla dēļ, cik slikti un nelāgi iet karš.” (“Ми щойно побачили військове повстання в Росії через те, як погано йде війна.”)

Mēnešiem ilgi visa pasaule vēroja, cik slikti Krievija karo Ukrainā, uzvedoties neprofesionāli pat pēc iebrucēju un okupantu “standartiem”. Tad Prigožins, kurš pats bijis tiesāts un sodīts ar cietumsodu vēl padomju laikā, sāka apbraukāt ieslodzījuma vietas un vervēt cietumniekus, solot izkļūšanu no cietuma un reabilitāciju likuma priekšā pēc sešu mēnešu karošanas Ukrainā. Lielais vairums no tiem, kas atsaucās, nolika galvas, pusgada garumā šturmējot Bahmutu, taču pamatā kritušo un sakropļoto skaitā bija cietumos savervētie “zeki” — grupējuma pieredzējušāko algotņu kodols saglabājās, un tieši militārie profesionāļi (ne tik daudz cietumnieki) piedalījās reidā no Rostovas un Maskavu.

Pulkvedis Vindmans liek mums aizdomāties, ka Prigožina un viņa profesionālo kaujinieku prasība nebija izbeigt bezjēdzīgo karu un asinsizliešanu. Neskaitāmus biedrus zaudējušo “vāgneriešu” prasība bija nevis apturēt karu (kā, piemēram, PSRS laikā astoņdesmitajos tolaiku sabiedrība uzskatīja, ka būtu pareizi apturēt noziedzīgo iebrukumu Afganistānā) — nē, tieši otrādi: tagad Prigožins prasīja atcelt no amata Krievijas Federācijas aizsardzības ministru Sergeju Šoigu un frontes pavēlnieku ģenerāli Gerasimovu, jo tie neprotot karot un nemākot izliet asinis vēl lielākā mērā! Vai arī apzināti nedod munīciju tiem, kas prot un var karot.

Līdz ar to dumpis bija vērsts ne pret Kremli tāpēc, ka Kremlis sūta “vāgneriešus” bezjēdzīgā nāvē Ukrainā — nepavisam: dumpinieku prasība bija nomainīt Krievijas pašpasludinātās “speciālās militārās operācijas” vadību tāpēc, ka asinsizliešana Ukrainā esot nepietiekami efektīva! Asinsizliešanu un slepkavošanu Ukrainā vajagot nevis pārtraukt, bet (tieši pretēji) padarīt intensīvāku!

Diemžēl tālākā notikumu gaita Krievijas iekšienē rāda, ka šīs tendences neaprobežojas tikai ar “Wagner” kaujiniekiem. Nesen tikuši atlaisti vairāki krievu regulārās armijas korpusu komandieri, jo tie uzdrīkstējušies augstākās virspavēlniecības priekšā skaļi norādīt uz trūkumiem un nejēdzībām. Būtiski svarīgs ir ne tikai fakts, ka viņi ir atlaisti, bet drīzāk pamats, kāpēc tas tiek darīts: protestējošie komandieri gribējuši nevis apturēt, bet pastiprināt un efektivizēt asinsizliešanu, teritorijas okupāciju, iedzīvotāju apspiešanu — pretstatā (viņuprāt) nekompetentajām Šoigu–Gerasimova–Putina darbībām.

Līdz ar to mums, visiem saprātīgi domājošajiem cilvēkiem demokrātiskajās valstīs no Ukrainas līdz Baltijai un no Polijas līdz ASV, secinājumi no “vāgneriešu” gājiena uz Maskavu un tam sekojošajiem notikumiem ir vairāk nekā biedējoši. Krievijas armija un sabiedrība dumpojas ne tāpēc, ka pretotos cilvēku slaktēšanai, savējo dzīšanai nāvē un militārās agresijas īstenošanai pret Ukrainu vai kādu citu valsti — tieši pretēji: protesti un dumpji rodas tāpēc, ka līdzšinējais karš esot bijis nepietiekami nikns, agresīvs, asiņains un līdz ar to nerezultatīvs.

Tādi secinājumi ir drūmāki, nekā uzreiz pēc “vāgneriešu” dumpja varēja padomāt. Ja pašas Krievijas iekšienē virsroku gūs niknākie kara kurinātāji un “stingrās līnijas” piekritēji, tad ne tikai Ukrainu gaida vēl smagākas dienas — kāds asinskārs Krievijas militāristu grupējums savā stulbumā var nolemt sarīkot “mazu, uzvarošu kariņu” vēl kādā kaimiņvalstī.

“Wall Street Journal” dokumentālā filma par “Wagner Group”:

https://www.youtube.com/watch?v=EMXnJMCoFYI

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...